Červen 2013

Čekám, zatím jsem se nedočkala..

25. června 2013 v 21:30
MATCHING - fáze čekání, čekání a ještě jednou čekání. Co k tomu dodat. Už je to 11 dní, co jsem byla schválena americkou agenturou APC a zatím se mi neozvala žádná rodinka. Dnes jsem dokonce volala do Student Agency. Slečna z agentury mi řekla, že přihláška je v pořádku, protože jinak by jim dali vědět z APC. Nejdříve tvrdila, že rodin je prý mnoho a pak zase, že je mnoho holek, které chtějí být au pair v USA a ne tolik rodin. Tak tady si asi někdo protiřečí.. Mám být trpělivá. Upřímně, tohle slovo začínám nenávidět a i přesto, že mi pobyt v Anglii dal velkou dávku trpělivosti, tak na tohle nejspíš nestačí.

Také jsem si změnila datum odletu z 7.10. na 23.9. Je to sice rozdíl pouhých 2 týdnů, ale přece jen nechci tak dlouho čekat. Nastoupila jsem do nové práce a "naštěstí" jsem docela vytížená, jinak bych se z toho musela zbláznit. Takhle aspoň nemám tolik času nad tím přemýšlet. Ale když už to přijde, tak pořád kontroluju e-mail nebo aupair room.

Obnovila jsem i svůj profil na greataupair.com, ale co si budeme povídat. Budu určitě raději, když se mi ozve rodinka, která je už je u APC než abych je já musela přemlouvat k registraci do agentury. Na druhou stranu se jim nedivím, že nechtějí vyhazovat 8.000 USD, když si můžou najít tímto způsobem au pair téměř zdarma.

Přesto věřím nebo spíš doufám, že se přece jen někdo ozve a i já se do té Ameriky podívám! :)

Matching!

14. června 2013 v 21:02
Tak i já jsem se dneska dočkala e-mailu od APC, ve kterém stálo: Congratulations! Your application has been approved! YES, YES, YES! Zírala jsem na to jako tele na vrata, jestli je to vážně pravda. :D Vůbec jsem nepočítala s tím, že by to šlo takhle rychle. Minulé pondělí jsem byla odevzdat přihlášku v SA a už po 11 dnech jsem v MATCHING!

Mám opravdu radost, že šlo všechno takhle hladce a jsem už viditelná pro rodinky! :) Jen mě teda APC zařadilo do skupiny au pairs pod 2 roky. Mám sice dost zkušeností s takhle malými dětmi, ale raději bych se chtěla starat o děti 2 roky a více. Tak jsem jim hned napsala e-mail, jestli by bylo možné přehodit mě do druhé skupiny a také změnit profilovou fotku.

I přesto mi to asi nějak nedochází a nemůžu tomu uvěřit, že se něco děje. Říkám si pořád, že je říjen za dlouho a popravdě ani nepočítám s tím, že se mi hned začnou ozývat rodinky, když je to ještě taková "doba". Ale ono nakonec všechno rychle uteče. A možná budu opravdu sedět za pár měsíců v letadle směr USA. Teda ne možná, ale určitě!

Také chci poděkovat všem, kteří to čtete a prožíváte se mnou! :) Jsem ráda za každý váš komentář. Mějte se krásně a jakmile bude něco nového, ozvu se! :)

Něco se děje!

10. června 2013 v 20:51
Říkala jsem si, že když jsem si stanovila odlet až na 7. 10. 2013, tak mám na všechno dost času a nemám kam spěchat. Ale stejně jsem nedočkavá jak malé dítě a už chci být konečně viditelná pro rodinky! No konečně.. Dnes je to teprve týden, co jsem byla v agentuře a asi bych to chtěla všechno moc rychle.

Během minulého týdne byly ověřeny všechny reference, tak jsem si říkala, že by přihláška mohla být pomalu a jistě poslána do Brna. Tak jsem dnes zavolala do SA, ale bohužel tam p. Marková v ten moment nebyla a její kolegyně mi neřekla nic nového a to, že mám být trpělivá, jelikož to trvá 2 - 3 týdny.

Ale odpoledne se nakonec p. Marková ozvala, abych jí na e-mail doposlala nějaké své zájmy a koníčky, že už je tam sama doplní. Pochválila mi mou přihlášku, tak jsem byla ráda. :) V ten moment mi přišel e-mail od APC, že byla odeslána do Brna a také se mi změnil můj aupair room.

Myslela jsem si, že bude trvat dalších několik dní než to zkontrolují také v Brně a odešlou do US. A hle, před momentem jsem se mrkla do aupair roomu a tam vidím, že už ji nejspíš ověřují i v Americe!

Vám, kteří také čekáte na fázi Matching a jste z toho stejně na nervy jako já, tak přeju hodně štěstí a hlavně rychlost! :)

"If you can dream it, you can do it."

7. června 2013 v 11:40
Rozhodla jsem si zkrátit čekání a vytvořila jsem seznam toho, co bych chtěla vidět nebo zažít v USA. Sice si zatím můžu snít leda z okna svého pokoje, ale ono se to jednou povede a já začnu odškrtávat!! Přece ne nadarmo se říká, že je Amerika země neomezených možností.. :)

SPLNĚNO!


Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, California, Colorado, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Hawaii, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, New York, North Carolina, North Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, South Dakota, Tennessee, Texas, Utah, Vermont, Virginia, Washington, West Virginia, Wisconsin, Wyoming.SPLNĚNO!

SPLNĚNO!


SPLNĚNO!


SPLNĚNO!


SPLNĚNO!

SPLNĚNO!


SPLNĚNO!

SPLNĚNO!


SPLNĚNO!SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!


SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!


SPLNĚNO!

SPLNĚNO!


SPLNĚNO!SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!SPLNĚNO!


SPLNĚNO!

SPLNĚNO!


SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!


SPLNĚNO!


SPLNĚNO!

SPLNĚNO!

SPLNĚNO!


SPLNĚNO!

SPLNĚNO!


SPLNĚNO!


SPLNĚNO!

Schůzka v SA

4. června 2013 v 17:24
Tak mám za sebou včerejší schůzku ve Student Agency. A úspěšnou! Pohovor v Ostravě jsem měla domluvený na 12:00 a dorazila jsem dokonce o něco dříve. Ihned se mě ujala p. Marková - mimochodem byla fakt sympatická, žádný problém jsem s ní neměla. To samé vedle sedící p. Dieslová vypadala taky super.

Odevzdala jsem kompletní papírovou část přihlášky, kterou zkontrolovala. A poté jsem dostala psychotest se 75 otázkama, na který jsem se asi těšila ze všeho nejvíce. Proč? Protože otázky byly typu: Myslíte si, že jsou ostatní lidé stupidní? Cítila jste se někdy tak špatně, že jste se chtěla zabít? Honí se vám myšlenky hlavou tak rychle, že je ani nestačíte vnímat? Pokud jdete na pracovní pohovor, oblékáte se hodně sexy? Tomu se prostě nejde nesmát! :D Takže jsem z větší části pořád vyplňovala "nikdy" a asi jen 2x jsem zaškrtla "velmi často". Poté jsem ještě vyplnila kontakt na 2 blízké osoby. Kdyby se v US náhodou něco dělo, ať mají dát komu vědět. A nakonec proběhl pohovor v angličtině. Teda spíš asi první 3 otázky byly v AJ, poté mi řekla, že ji mám super, tak jsme zbytek projely v češtině. Přiznám se, že jsem občas spíš nechápala otázky pokládané v češtině než v angličtině. :D Ale tak stane se.

Pročetla jsem a podepsala podmínky programu. Zeptala jsem se už jen na pár otázek, ale většinu informací už jsem věděla a to díky naší skvělé skupině na FB: http://www.facebook.com/groups/czech.slovak.aupairs/. :) Řekla mi, že v následujících dnech zkontroluje on-line přihlášku a začne ověřovat reference. Dokonce dneska už mám ověřenou charakterovou referenci od kamarádky. Takže jsem ráda, že se s tou přihláškou něco děje. Nakonec jsem zaplatila na pokladně 2.500 Kč registrační poplatek + 63 Kč storno poplatek. Ten můžete zaplatit a nemusíte. Pokud bych z nějakých důvodů nemohla odletět či letěla později, tak se mi vrátí 80 % z registračního poplatku. Je to jen pár korun navíc, tak jsem si to raději zaplatila.

Toť celá schůzka. Opravdu to byla naprostá pohoda. Není se čeho bát. Ale chápu, že člověk ne vždy narazí na ty správné a ochotné lidi. Je to vážně všechno jen o štěstí od začátku až do konce. :)

Přípravy

2. června 2013 v 23:45
Napíšu vám něco málo o tom, jak probíhají přípravy a co je všechno potřeba předem zařídit než se vydáte na schůzku do agentury, v mém případě do Student Agency. Není toho málo. :)

Student Agency jsem si vybrala z několika důvodů. Prvním z nich je ten, že pobočku v Ostravě mám nejblíže. Proč jezdit kilometry daleko, když v závěru výběr české agentury je jen maličkost. Dalším důvodem je úroveň pojištění a také samozřejmě kladné ohlasy. U Student Agency si navíc vyberete, zda se přihlásíte k partnerské agentuře APC - AuPairCaire nebo IE - InterExchange. Já osobně si vybrala APC, jelikož je to větší agentura s větším počtem rodin.

Každopádně je lepší si nejdříve oběhnout lidi, kteří vám poskytnou reference, doktora nebo poštu. Když už to všechno budete mít na papíře, tak pak už z velké části vyplňujete on-line část podle toho. Navíc určité body papírové a on-line části přihlášky se musí shodovat.

On-line část přihlášky
První, co jsem udělala bylo, že jsem si na této stránce: https://aupairroom.aupaircare.com/apr/ext/login.action založila svůj účet nebo-li Au Pair Room. Zde vyplníte např. osobní informace, zkušenosti s péčí o děti a vaše reference, vzdělání a kariéra, informace o rodině, zkušenosti s řízením, osobní charakteristika nebo informace o zdraví. Také odpovíte na několik otázek, napíšete dopis rodině a nahrajete 10 fotek + max. 3 minutové video. Na konci v žádném případě neklikejte na SUBMIT MY APPLICATION, to za vás následně udělá agentura. Toť celá on-line přihláška.

Upřímně, já měla problém pouze s jedním bodem a tím bylo VIDEO! Myslím, že v tom nejsem sama a mnoho dalších holek to může potvrdit. Během jeho natáčení jsem si naivně myslela, že mě nemůže potkat nic horšího. OMYL, může! A to jeho zpracování! Nakonec ale i to se povedlo dle mých představ a asi po 8 hodinách na Skypu s mým bráchou jsme ho dali dohromady. A tímto mu moc děkuju! Takže všem, kteří na něj teprve chystají přeji hodně štěstí a ať to zmáknete!

Papírová část přihlášky
Obsahuje: min. 2 dětské reference (nesmí být od rodiny), min. 1 charakterovou referenci, lékařskou zprávu, fotografii pasového formátu, kopii maturitního vysvědčení, pasu a řidičského průkazu, výpis z rejstříku trestů a AuPairCare AuPair Agreement.

Vše najdete na stránkách Student Agency a následně v Dokumentech ke stažení. Také jsou tam podrobněji rozepsány podmínky ohledně obou částí přihlášek. Pokud máte tohle všechno splněno, tak si můžete dohodnout schůzku v agentuře.

Pohovor mám domluvený na 3.6.2013, tedy zítra ve 12:00. Tak mi držte prosím palce, ať všechno klapne! Brzy vás budu informovat. :)


Začínáme! :)

2. června 2013 v 17:41
Zdravím,

chtěla bych Vás všechny přivítat na mém novém blogu. Tak dneska konečně nastal ten den, kdy jsem se i já rozhodla začít psát o svých začátcích, průběhu vyřizování a také životě jako au pair v USA. Ráda bych touto cestou informovala hlavně svou rodinu a přátelé. Také doufám, že tento blog poslouží dalším, kteří se rozhodují, zda se do toho také pustit.

V srpnu to budou 2 roky, co jsem odjela po maturitě pracovat jako au pair do UK a zjistit vůbec, jestli je tato práce pro mě. Strávila jsem skvělých 18 měsíců u česko-anglické rodinky nedaleko Londýna a ani na moment nelituju toho, že jsem odjela. Proč taky, když druhá možnost byla skončit na úřadě práce nebo pracovat 40 hodin, 5 dní v týdnu a tento stereotyp není rozhodně nic pro mě. Už odmala jsem cestovatelský typ člověka a raději poznám kus světa než abych seděla doma na zadku a za 10 let litovala, že jsem nikam neodjela!

Už jsou to 3 měsíce, co jsem se vrátila zpět do Česka a vím, že tu nechci zatím zůstat a chci poznat něco nového. Hlavním důvodem vrátit se bylo vyřízení řidičského průkazu, které jsem úspěšně splnila a teď už nezbývá nic jiného než absolvovat schůzku ve Student Agency v Ostravě. Co všechno je potřeba pro tento pohovor napíšu zase příště. :)