Přípravy

2. června 2013 v 23:45
Napíšu vám něco málo o tom, jak probíhají přípravy a co je všechno potřeba předem zařídit než se vydáte na schůzku do agentury, v mém případě do Student Agency. Není toho málo. :)

Student Agency jsem si vybrala z několika důvodů. Prvním z nich je ten, že pobočku v Ostravě mám nejblíže. Proč jezdit kilometry daleko, když v závěru výběr české agentury je jen maličkost. Dalším důvodem je úroveň pojištění a také samozřejmě kladné ohlasy. U Student Agency si navíc vyberete, zda se přihlásíte k partnerské agentuře APC - AuPairCaire nebo IE - InterExchange. Já osobně si vybrala APC, jelikož je to větší agentura s větším počtem rodin.

Každopádně je lepší si nejdříve oběhnout lidi, kteří vám poskytnou reference, doktora nebo poštu. Když už to všechno budete mít na papíře, tak pak už z velké části vyplňujete on-line část podle toho. Navíc určité body papírové a on-line části přihlášky se musí shodovat.

On-line část přihlášky
První, co jsem udělala bylo, že jsem si na této stránce: https://aupairroom.aupaircare.com/apr/ext/login.action založila svůj účet nebo-li Au Pair Room. Zde vyplníte např. osobní informace, zkušenosti s péčí o děti a vaše reference, vzdělání a kariéra, informace o rodině, zkušenosti s řízením, osobní charakteristika nebo informace o zdraví. Také odpovíte na několik otázek, napíšete dopis rodině a nahrajete 10 fotek + max. 3 minutové video. Na konci v žádném případě neklikejte na SUBMIT MY APPLICATION, to za vás následně udělá agentura. Toť celá on-line přihláška.

Upřímně, já měla problém pouze s jedním bodem a tím bylo VIDEO! Myslím, že v tom nejsem sama a mnoho dalších holek to může potvrdit. Během jeho natáčení jsem si naivně myslela, že mě nemůže potkat nic horšího. OMYL, může! A to jeho zpracování! Nakonec ale i to se povedlo dle mých představ a asi po 8 hodinách na Skypu s mým bráchou jsme ho dali dohromady. A tímto mu moc děkuju! Takže všem, kteří na něj teprve chystají přeji hodně štěstí a ať to zmáknete!

Papírová část přihlášky
Obsahuje: min. 2 dětské reference (nesmí být od rodiny), min. 1 charakterovou referenci, lékařskou zprávu, fotografii pasového formátu, kopii maturitního vysvědčení, pasu a řidičského průkazu, výpis z rejstříku trestů a AuPairCare AuPair Agreement.

Vše najdete na stránkách Student Agency a následně v Dokumentech ke stažení. Také jsou tam podrobněji rozepsány podmínky ohledně obou částí přihlášek. Pokud máte tohle všechno splněno, tak si můžete dohodnout schůzku v agentuře.

Pohovor mám domluvený na 3.6.2013, tedy zítra ve 12:00. Tak mi držte prosím palce, ať všechno klapne! Brzy vás budu informovat. :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 3. června 2013 v 11:12 | Reagovat

jejda, to je papírů...jsem ráda, že do USA jako AP nemůžu =o)

2 callmebaby callmebaby | Web | 3. června 2013 v 19:05 | Reagovat

Mužu se jen zeptat ? jak to jde za sebou ? vyplníš net, jdeš nejdřiv na schuzku pak plníš přihlášku a pak další schuzku ? nebo se přihlášsiš na netu vyplníš přihlášku a pak teprve jdeš ? :)
Jinak hodně štěstí teď i v matching :)

3 Denisa Denisa | 3. června 2013 v 20:00 | Reagovat

Je lepší mít tu papírovou část přihlášky už hotovou, protože z ní zadáváš údaje do té on-line části. Já tu papírovou sbírala už pár měsíců předtím než jsem se zaregistrovala. A také ti určitě zabere více času než všechno oběhneš. Nakonec si domluvíš pohovor v agentuře. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama