Červenec 2013

Další Skype s Chicagem!

29. července 2013 v 23:05
Mám za sebou další hovor s Chicagem a tentokrát jsem mluvila s jejich au pair. Musím říct, že jsem z nich opravdu nadšená a byla bych opravdu ráda, kdybych mohla strávit svůj rok právě s nima!

Nemluvily jsme sice nijak dlouho, ale i přesto jsem se stihla zeptat na všechno, co jsem chtěla. Říkala mi, že je tam jako opravdový člen rodiny a tudíž to nebere jako svou práci, ale spíš jde o vzájemnou pomoc. Není to tak, že by měla pevně stanovenou pracovní dobu, poté se odebrala k sobě do pokoje a rodinu už neviděla. Musím říct, že je mi to sympatické už z toho důvodu, že přesně takhle to fungovalo i v mé rodině v Anglii.

Dozvěděla jsem se, že 4-letý Cooper je aktivní dítě, které na zadku moc neposedí a má rád sporty jako plavání, lyžování a mnoho dalších. Od pondělí do středy je ve škole od 9:00 do 17:00, takže většinu dne. Ve čtvrtek a pátek má nějaké aktivity s tím, že v pátek už má HM volno a často ho někam vozí a tráví s ním volný den. Občas vezme sebou i Coltona, který se narodil teprve koncem března. Colton ještě donedávna většinu času prospal, ale už se taky začíná zajímat o okolí. S HP se dá v pohodě vyjít a také ji plně podporují v pravidlech pro děti nebo spíš pro Coopera, tedy že ji musí poslouchat. Ale jinak jsou prý zlatí. Nemusí ani vařit, pouze jen nachystat snídani. A k večeři většinou jen ohřívá jídlo nebo se vozí z restaurací.. (taky by mohli jíst aspoň zdravě:D). Mají 3 auta, tedy jedno jen pro au pair. Jak už mají napsáno v profilu, tak hodně cestují. Sotva se minulý týden vrátili z jedné dovolené, tak za další dva už jedou na další. Navštívila s nima místa jako Mexico, New York, Californii, Michigan a mnoho dalších. Navíc má vždy svůj soukromý pokoj a nemusí platit ani cent! Také tam navštěvovala školu nebo-li kurzy angličtiny a v okolí je samozřejmě plno dalších au pairs.

Samozřejmě nejsem jediná, kdo by tohle všechno chtěl.. :D. Takže mi i prozradila, že mají další kandidátky na jejich post au pair. Dneska mi volala slečna Marková ze Student Agency ohledně změny profilové fotky a zařazení do skupiny nad 2 roky, tak jsem se i rovnou zeptala jak to vypadá s aupairroomem. Ale ti sami nevědí, kdy to konečně spraví a bude to zase fungovat. Můžu ale říct, že z těch 3 rodin, které se mi prozatím ozvaly mě tahle určitě zaujala nejvíce. Budu čekat a doufat, že i na mě se štěstí obrátí a já se posunu o krok dál. Pokud ne, tak mě to bude mrzet, ale co nadělám. :)

Skype se 3.rodinou

26. července 2013 v 11:03
Pro začátek musím napsat, že si už opravdu připadám jako agent FBI. V přehledu jsem totiž našla jednu slečnu, která bydlí kousek od města Naperville, odkud i pochází má 3. rodina. Začaly jsme si psát, tak jsem jí tu svou rodinu popsala a poslala také fotku. A hle, odpověděla mi, že je zná! Mají českou au pair, která teď u nich bude končit svůj druhý rok a proto hledají někoho nového. Takže jsem se o nich dozvěděla něco víc ještě dříve než jsem s nima mluvila. :D

Bylo 10 večer, já připravená volat a pořád se nic nedělo. Tak jsem si šla nachystat večeři, v klidu si jím a když v tom mi začali volat. Tak jsem to rychle s plnou pusou přijala. :D Mluvila jsem jen s HM a bez videa, takže pocit jsem z toho měla ledajaký. Ptala se mě na dost otázek např. Jaké mám zkušenosti s miminkem a s řízením. Jaké jsou mé záliby. Jestli mám přítele nebo kouřím. Co bych chtěla studovat v USA a pokud by bylo všechno v pohodě, zda bych i prodloužila. Na mou minulou i současnou práci. Proč jsem byla v Německu jako au pair jen 2 měsíce (hlavně že jsem tam vůbec byla.. :D). No a plno dalších otázek, které si už ani nepamatuju. Rozumět jí teda bylo hůř, ale nebylo to tak strašné. Ale určitě bylo poznat, že není Američanka. Ptala jsem se také, zda by bylo možné kontaktovat jejich au pair a že bych i ráda viděla děti, tak říkala, že se můžeme spojit zase o víkendu. No jak jsem napsala, nevím tak úplně co si o nich teď myslet.

Zatím jsem tam nenašla nic, co by mi vyloženě vadilo a z těch 3 rodin, které se mi ozvaly je tato určitě nejlepší. Doufám, že se domluvíme na další Skypu, kde se už uvidíme a taky bych mluvila s jejich au pair. Aupairroom stále nefunguje a už mě to pěkně štve. Nechápu, co s tou stránkou tak podělali, že nejsou schopni to více než týden spravit! No takže kdo ví, jak tohle celé dopadne.. Budu vás informovat. :)

3.rodinka

24. července 2013 v 13:23
Začínám si myslet, že Američani používají počítač pouze v úterý. Jinak si nedokážu vysvětlit, že se mi všechny 3 rodiny ozvaly právě v úterý. :D Ale samozřejmě jsem ráda, že se něco děje!

Jelikož už od minulého čtvrtku nefunguje aupairroom a od SA dostávám jen denně e-maily, že se to APC zatím nepodařilo opravit, tak jsem se včera o nich moc nedozvěděla. Pouze to, že mají 2 kluky - Colton, který má 4 měsíce a Cooper, který má 4 roky. Rodinka také hned napsala, že by se mnou ráda mluvila ještě tento týden. Tak jsem odepsala, že mi nefunguje aupairroom a zda mi můžou informace z profilu přeposlat.

Napsali tedy, že jsou přes týden docela zaneprázdnění a přes víkend zase rádi relaxují. Milují cestování jako já, z čehož jsem opravdu nadšená! Cestují do teplých krajin hlavně v zimě, ale také mají rádi lyžování, chození do restaurací a muzeí. Cooper chodí 3x týdně do školy, kam bych ho vozila autem a během dne bych se starala o mimčo. Vzít je třeba do ZOO, do parku a dělat nějaké sportovní aktivity (snad ne běhat s kočárem a ještě honit 4-letého :D). Fotky mi snad dopošlou ještě zítra. Bydlí v Naperville, kousek od Chicaga. Takže určitě lepší než Minnesota. I na fotkách to vypadá krásně. Zítra tedy máme domluvený rozhovor, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. :)

E-mail od HF z Minnesoty

20. července 2013 v 15:37
Píšu jen krátce. Myslela jsem, že se rodinka po Skypu už neozve. Ale dneska ráno mě čekal e-mail, že by zítra se mnou zase rádi zavolali. Opravdu jsem nad tím od čtvrtku přemýšlela, ale bohužel nemít své vlastní auto v takové lokalitě jakou je Minnesota je pro mě opravdu mínus. Navíc jak mi HD řekl, tak loňská zima byla docela krutá a asi bych si nebyla jistá jezdit ve sněhu a ještě s dětmi v autě. A tak jsem je slušně odmítla a popřála jim hodně štěstí v hledání nové au pair.

Takže mé čekání v matching pokračuje, ale než abych byla nešťastná v Americe někde uprostřed ničeho nebo skončila v rematch, tak raději v sobě najdu další dávku trpělivosti. :)

Skype s Minnesotou

19. července 2013 v 12:49
Tak píšu něco málo o rozhovoru s rodinkou z Minnesoty. Večer mi napsali e-mail, že HM je busy, ale HD bude mít čas na Skype. Domluvili jsme se na 21:30 českého času a přesně na minutu mi i zavolal. Signál byl trochu horší, občas se to zaseklo a nevěděli jsme co ten druhý říká, ale i přesto mu bylo skvěle rozumět. Dokonce jsem se i viděla s 3-letou Mckeen, ale byla zrovna holka nějaká rozmrzelá, tak se semnou moc nechtěla bavit. :D A HD k ní každou chvilku odbíhal a pak se mi strašně omlouval, tak to bylo milé.

Dozvěděla jsem se, že bych pracovala 9 hodin denně od 7:00 do 16:00, tedy přesně 45 hodin týdně. Jinak klasika příprava snídaně, oběda a Mckeen by chodila 2x týdně do školky. Do toho se samozřejmě postarat o mimčo - krmení, přebalování. Jak už jsem věděla, tak budou používat LÁTKOVÉ PLENY a ptal se na můj názor. Původně jsem mu chtěla říct, že látkovou plenu jsem viděla naposledy před x lety, ale nakonec jsem odpověděla, že k tomu mají asi nějaký dobrý důvod. No stejně mi to přijde na hlavu. :D Pořád se ptal, jestli nemám s něčím problém jako je schedule, příprava snídaní, obědů nebo také zda bych se chtěla po celém dni s nimi sejít u večeře, popovídat si a být jako člen rodiny. Bylo to od něj moc hezké a ohleduplné. Jinak bych měla volné večery, víkendy a také bych byla první au pair. Ptala jsem se co dělají ve volném čase, tak odpovídal, že rádi chodí na procházky, schází se s rodinou a přáteli a snaží se žít aktivně. Také jsem chtěla vědět jak vypadá zima v Minnesotě. Říkal mi, že ta poslední byla docela krušná.. Poté se mě zeptal už jen na pár otázek jako jsou moje koníčky nebo jestli mám nějaké obavy z příletu do USA.

Když to vezmu kolem a kolem, tak takhle nějak si asi představuju Skype s rodinkou. Určitě to byl velký rozdíl mezi ním a HM z New Yorku, která mi přišla tak nějak chladná a o jejím neupřímném úsměvu ani nemluvím. Navíc HD, který nás odposlouchával na telefonu mě také docela dostal. Od teď asi chci skypovat už jen s HD's místo HM's. :D Řekla bych, že byl i ze mě docela nadšený, ale kdo ví, třeba to byla jen americká přetvářka. :D Nedomlouvali jsme se na další Skypu a já ani nevím, jestli je mám ještě v aupairromu, protože ten momentálně nefunguje! Škoda, že nebydlí kdekoliv jinde.. V tom případě bych i nad nima uvažovala. Ale přece jen si nedokážu představit sebe samu v závějích v Minnesotě a mé zkušenosti s řízením ve sněhu jsou nevelké. Navíc vlastní auto mít nebudu, ale jen na občasné půjčení. Tyhle dvě věci mě na tom odrazují. Asi si ještě počkám, zda se ozve někdo další.

2.rodinka!

17. července 2013 v 12:15
Včera se mi ozvala další rodina! Ani se mi tomu nechtělo věřit! :)

Rodina bydlí ve městě Minnetonka, stát Minnesota. Ano, když už jsem viděla to místo, tak jsem si říkala, že to je to poslední, kde chci strávit svůj rok. V blízkosti je hlavní město Saint Paul a věřím, že určitě stojí za návštěvu. Ale jinak v celém širém okolí není nic kromě jezer, lesů a vlků. Dalším "nejbližším" městem je Chicago vzdálené asi 6 hodin cesty autem.

Mají 3-letou holčičku a HM je opět těhotná.. (mám na to ale štěstí :D). Miminko se narodí koncem září. HM pracuje jako obchodní zástupkyně a do práce se nejspíš vrátí 3 měsíce po porodu. HD je učitel chemie, takže by byl asi celé prázdniny doma. Holčička by byla 2x týdně ve školce a jinak bych s ní byla celé dny a samozřejmě i s miminkem.

Už když jsem je viděla v aupairromu, tak jsem trochu věděla, o jakou rodinu se jedná, jelikož se ozvali i jiné slečně v matching. A tohle jsem si přečetla u ní na blogu. Pleny budou používat látkové! Opravdu, vítejte ve 21. století! :D Nějak si nedokážu představit, jak bych to s ním dělala třeba venku. Byla bych jejich první au pair a momentálně přestavují basement, ve kterém bych bydlela a je z něj východ přímo do zahrady. Mají 2 auta a prý by nebyl problém si ho půjčit, kdyby to bylo předem domluveno. Přece jen mi přijde, že v takové lokalitě je auto nezbytnou nutností a ne jen na občasné používání. Já vím, že cestovat se dá odkudkoliv.. Ale ruku na srdce, 2 týdny dovolené nejsou moc a za volné víkendy (pokud tedy jsou volné) se toho moc stihnout nedá.

Každopádně s nimi budu zítra večer skypovat a uvidím. Nechci je zavrhnout jen kvůli lokalitě. Když už nic, tak si aspoň procvičím angličtinu. Takže po rozhovoru hned sepíšu článek, jak to probíhalo. Mějte se krásně! :)

O všem a o ničem

15. července 2013 v 16:57
Zase se po nějaké době ozývám. Rodina z NY, se kterou jsem mluvila už skoro před 2 týdny mi po pár dnech spadla do past interviews. Už ani nenapsali e-mail, ale budiž. Stejně jsem z nich neměla ten pocit, že bych se pro ně měla rozhodnout. A od té doby zase ticho po pěšině. Popravdě z toho začínám šílet. Včera jsem napsala e-mail přímo do AuPairCare, zda by mi nemohli nějak pomoct a trochu to popohnat. Jelikož je v Kalifornii 8 hodin ráno, tak na odpověď zatím stále čekám. Jsem spíš zvědavá, jestli se vůbec nějaké dočkám. Po měsíci v matching bych už ráda viděla i činy a ne jen slova o trpělivosti. Kdyby se aspoň občas ozvala nějaká rodina, tak tu trpělivost budu mít, ale takhle taky můžu čekat do nekonečna.

Začala jsem také uvažovat o přihlášce k agentuře Coolagent. Bylo to sice to poslední do čeho by se mi chtělo, ale co bych pro zvýšení šance na nalezení rodinky neudělala. V pátek jsem odeslala nezávaznou přihlášku a ještě ten den mi volala slečna z brněnské pobočky, že mi posílá všechny materiály. Tak jsem během víkendu vyplnila online část (díky bohu, že nemusím znovu točit video nebo psát dopis rodině.. :D). Dneska jsem zašla také k lékaři, aby mi vyplnil další medical form. Dělal si srandu, ať už raději odletím a on nemusí překládat a vyplňovat další papíry. :D Ale jsem ráda, že ani za jeden z nich jsem neplatila. Teď už mi chybí jen 2 dětské reference, 1 charakterová a výpis z rejstříku trestů. Všechny tři reference budu mít ještě tento týden a pokud se mi neozve žádná další rodinka od APC, tak si zajdu příští úterý pro trestní rejstřík a na čtvrtek domluvím schůzku v Coolagentu v Brně. Ale stále nepřestávám doufat, že se někdo ozve. Přece jen jsem ve Student Agency zaplatila registrační poplatek 2.500 Kč a nechci ty peníze vyhodit z okna.

Výhodou u agentury CA je, že registrační poplatek 1.000 Kč se platí až po nalezení rodiny. Navíc já bych ho zřejmě platit nemusela, protože na webových stránkách píšou, že kdo má zkušenost s dětma pod 2 roky v posledních 2 letech, tak je od tohoto poplateku osvobozen. Co se mi ale stále nelíbí a právě proto jsem z velké části šla do SA, je pojištění. Základní pojištění, které je nedostačující a vy si musíte ještě "pár tisíc" připlatit za připojištění. Tohle mě štve neskutečně. Ale co se dá dělat.. Beru to pozitivně z důvodu, že přihlášení k CA mě nebude nic moc stát. Když teda nepočítám jen 100 Kč za trestní rejstřík a cestu do Brna.

Snad se něco začne brzo dít a já vás budu mít o čem informovat. :)

První telefonát s rodinou z NY..

4. července 2013 v 10:16
Tak jak nadpis napovídá, mám za sebou první rozhovor s rodinou z Larchmont v NY. Včera už jsem nějak neměla sílu sepisovat článek, ale samozřejmě vás nepřipravím o novinky. :) Měli jsme domluvený Skype na 20:00 českého času a asi půlhodinku předtím mi napsala HM, zda bychom to nemohly odložit o hodinu později. Tak jsem odpověděla, že není problém.

Byla jsem docela nervózní, jak bude hovor probíhat, ale ještě více jsem se těšila. Chvilku po 21:00 hodině mi zavolala a celý Skype trval asi 30 minut. Ze začátku se hodně ptala HM na otázky typu: Jaké povinnosti a aktivity jsem dělala s dětmi v UK. Jestli mám zkušenosti s řízením ve sněhu. Zda jsem už někdy byla v USA. Řekla mi, že potřebují někoho od 23.9., tedy pár týdnů předtím než se narodí miminko. Ptala jsem se, jestli už ví, zda to bude holčička nebo chlapeček a říkala, že se nechají překvapit. :) Říkala mi, že v New Yorku je krásně a bydlí jen pár minut od pláže. Takže je tam i hodně možností co se týče aktivit pro děti. Ptala jsem se hodně na kluky, co mají rádi a co rádi dělají. Jejich školy, kam bych je vozila jsou také jen pár minut od domu. Během dopoledne, kdy by byli ve škole bych měla volno a mohla chodit do školy nebo jezdit do NYC. Také většinu víkendů bych měla volných. Měla bych svůj vchod do basementu, kde by byl můj pokoj a vlastní koupelna, abych prý měla dost soukromí.

Zatím to zní skvěle, jsou tam také samozřejmě nějaká ALE.. Ptala jsem se jí, zda by se po nějaké době chtěla vrátit do práce a odpověděla, že neví. Možná příští rok, kdo ví. Také mám obavy, kdybych byla s kluky doma a do toho doma HM s mimčem.. Popravdě si to nedokážu moc představit. Byla bych jejich první au pair což může být výhoda, ale také nemusí. Navíc mají jen jedno auto, druhé sice budou kupovat jakmile děti budou 3. Ale stejně mi neřekla na 100 procent, že bych mohla auto využívat ve svém volném čase. Snad poté až by viděli, jak jezdím. Což je sice z jejich strany pochopitelné, ale z mojí zase nejisté, jestli to auto opravdu někdy budu mít. A zapomněla jsem zmínit, že HD měla na telefonu na reproduktoru, tak to byl trochu šok, když tam někde začal mluvit.. :D Ale přišlo mi to trochu divné. Přece jen jsem s ním mohla mluvit jindy a ne aby takhle odposlouchával. Nevím, možná jsem jen moc náročná! HM se i občas smála, ale neměla jsem z ní kdovíjaký pocit. Během hovoru tam přišel i starší Dylan. Zeptal se potichu HM, jestli mi může říkat Deny, tak to bylo sladké. :) A opravdu jsem byla překvapená, jak jí jde skvěle rozumět. Aspoň jsem po několika měsících slyšela zase angličtinu a měla možnost poklábosit.

Když to shrnu, tak z toho mám smíšené pocity. A určitě nemám TEN pocit, kdy si řeknete: "To jsou oni, k nim chci!" Vidím tam hodně výhod i nevýhod. Uvidím, jestli se ještě ozvou.. Zatím je mám pořád v current interviews a neodebrali si mě. :D V případě, že by mě chtěli, tak opravdu netuším co bych odpověděla. A v případ nezájmu mě to bude mrzet, ale nejspíš mi usnadní rozhodování. Kéž by se ozvala nějaká další rodinka, abych měla nějaké srovnání s nimi! Ale to si asi zase nějaký týden počkám no.. :)

Je to tady! Ozvala se 1.rodinka!

2. července 2013 v 12:55
Nemůžu tomu ani uvěřit!! I já jsem se dneska dočkala vytouženého e-mailu, že má o mě zájem 1. rodinka! Něco na tom bude, že když to nejméně čekáte, tak se začne něco dít. :) Ráno jsem přišla na počítač a Google Talk mi hned začal hlásit, že mám 7 nových e-mailů. Tak si říkám, že je to nějak hodně a mezitím opravdu byl i jeden od APC a také jeden od rodinky, kdy se můžeme domluvit na Skype. I kdyby to s nimi nakonec nevyšlo, tak mám opravdu velkou radost!

Tak a teď něco málo informací. Jedná se ZATÍM o 4-členou rodinu z Larchmont v NY, jelikož HM je těhotná a v říjnu očekávají narození miminka. Jinak mají ještě 2 kluky - skoro 3 a 5 let. HD pracuje v oblasti finančnictví od pondělí do pátku. Potřebují někoho, kdo bude pracovat 45 hodin/týdně. Kluci ráno vstávají kolem 6:45, au pair je musí obléct a připravit jim snídani. Ve škole jsou denně od 9:00 do 13:00, kam bych je vozila i vyzvedávala. Pak bych si s nimi hrála, v 17:30 je večeře a spát chodí v 19:30. Akorát nevím, jestli bych s nimi byla až do té doby než by šli spát nebo jak. Víkendy by byly volné, jen teda občasný babysitting, když by si chtěli vyrazit. Píšou, že bych kluky vozila autem do školy, ale jestli bych ho měla k dispozici i ve svém volnu jsem se nedočetla. Ani netuším, zda mají nebo už měli nějakou au pair. Ale aspoň se mám na co ptát. :) V e-mailu psali, zda bych s nimi zítra mohla skypovat. Tak jsem jim hned odepsala a čekám na odpověď.

Na jednu stranu jsem nadšená, že se někdo ozval, ale na druhou to vypadá jako docela zápřah. Nepředstavuji si svůj pobyt v USA jako prázdniny, ale všechno má své meze a nejsem si jistá, zda bych to zvládla. Ale po Skypu budu snad chytřejší. Také budu ráda za každou radu, na co se tak zeptat během rozhovoru nebo cokoliv jiného! :) Děkuju všem!