Srpen 2013

Je to tady! MATCH - Mamaroneck, New York!

27. srpna 2013 v 20:46
Áááá, MATCH! Mamaroneck - NEW YORK!

Lidi, já tomu ani nemůžu uvěřit! I já jsem se dočkala po více než 10 dlouhých týdnech v matching a 7.10. 2013 letím směr Amerikááá! Jsem ten nejšťastnější člověk na světě! :)

No a co se tedy všechno stalo v posledních dnech? Jak jsem psala minule, tak moje rodinka si už jen chtěla ověřit reference a pak mi dají vědět své rozhodnutí. Jelikož jsem o ně opravdu stála, tak jsem je chtěla trochu popohnat a napsala jsem jim email, že se o mě také zajímají další rodiny od CA. O den později napsala, že jde zrovna obvolat reference a včera, jestli mám stále zájem o match! No jasně, že jsem měla. To je otázka! :D Pak už to šlo rychle. Dneska ráno jsem měla email od APC, kde jsem podepsala dohodu mezi mnou a rodinkou, můj profil zmizel z APC stránek a večer se už můj aupairroom změnil na Pre-Arrival. Teď budu čekat až mi agentura pošle poštou domů informace a papíry k vízu.

Ještě se zmíním, že od agentury CA se mi za pouhý týden v matching ozvalo už 5 rodin! Jen za dnešek to byly další dvě. Přitom jsem dnes napsala do agentury, že bych to u nich ráda zrušila, protože už mám něco jiného. Pravý důvod jsem samozřejmě neuvedla. Odepsali mi, ať raději počkám ještě do konce září, jak se mi bude líbit v "nové práci" a koncem září se jim ozvu. Takže já budu mezitím všechny rodinky přesměrovávat kamarádce, která už také nějakou dobu čeká na tu svou pravou. Doufám, že jí to klapne. Mějte se všichni krásně! :)

Skype s 1.rodinou z NY od CA

24. srpna 2013 v 22:18
Jak jsem dnes slíbila, tak se ještě jednou ozývám a to jak dopadl hovor s HM z NY. Aspoň máte co číst. :)

Musím říct, že to proběhlo skvěle! HM je opravdu ukecaná ženská a já jsem se sotva dostala ke slovu. Zrovna připravovali narozeninovou párty pro Tylera, který má 3 roky. Ale i tak si na mě udělala půlhodinku čas, aby mi vše řekla. Nejstarší Jacob tedy chodí do školy, pondělí až pátek od 9:00 do 15:00. Mladší Tyler a Conor navštěvují školku 3x týdně - úterý, středa a pátek, také ve stejném čase. HM pracuje ve stejné dny, kdy jsou oni ve školce, pondělí a čtvrtek má volno, takže v tyto dny bych já také měla méně povinností. Nechtějí po mě žádný velký úklid, jen pouze kolem dětí, protože jim chodí paní na úklid. Auto bych snad také mohla kdykoliv používat. Víkendy volné, jen občas by si ráda s manželem někam vyrazila.

Jejich sousedé mají au pair z Holandska, tak mi na ni také poslala kontakt, abych s ní mohla mluvit. Ptala jsem se, zda jsou ještě v kontaktu s dalšíma holkama, tak odpověděla, že ano. Au pair potřebují co nejdříve a já vůbec netuším jaké data odletu jsou u CA. Hned jak jsme se rozloučily, tak už jsem od ní měla email a teď večer mi ještě poslala podrobný schedule, co rádi dělají atd. Je opravdu milé, že se tak snaží. Holčině jsem hned napsala a teď čekám na odpověď.

Během odpoledne mi také napsala druhá rodina z NY od SA, že se velmi omlouvají za zmatky, které se vyskytly a rádi by si jen ověřili mé dětské reference a poté se rozhodnou. V případě zájmu bych letěla 7.10. Takže na match máme čas do 5.9. Momentálně jsou na dovolené a vrátí se v pátek nebo sobotu. Rodinka z Washingtonu, o které jsem psala dnes zatím na email neodpověděla. Ale jak už víte, nijak zvlášť se mi nelíbili.

Doufám, že se v tom ještě vyznáte, protože já sama se v tom už někdy ztrácím. :)

Nakonec chci oznámit, že dnes návštěvnost překročila už 1.000 lidí! Jsem opravdu mile překvapená, protože na začátku mě ani nenapadlo, že blog bude mít takový úspěch. A to ho nemám založený ani 3 měsíce. Takže vám všem, kteří sem pravidelně chodíte a i vám, kteří si občas vzpomenete patří velké DÍKY! Opravdu si toho vážím a budu se snažit vás nezklamat! :)

2.rodina od CA

24. srpna 2013 v 12:05
Jak jsem psala, tak po 2 dnech v matching se mi ozvala první rodina a dneska už druhá! Napsala jsem jim email s pár otázkama, tak uvidím, jestli s nimi budu domlouvat Skype.

Bydlí ve státě Washington, nedaleko Seattle. Mají tříletou dceru a v lednu očekávají dalšího potomka. Sonia chodí zatím do školky, ale v profilu píší, že až se narodí mimčo, tak zůstane doma což se mi teda nelíbí. Nějak nechápu, proč by kvůli miminu měla zůstávat najednou doma i starší holka. Také jsem se dočetla, že mi občas nechají doma auto, abych mohla vzít děti někam na výlet, když oni budou v práci. Takže to vypadá, že bych s nimi věčně trčela doma bez auta. Jinak jejich au pair bude mít k dispozici vlastní pokoj, koupelnu a obývák.

Nevím ani od kdy mě potřebují, tak jsem se jí na to v emailu zeptala a uvidím, jestli odepíše. Také na auto, starší holku a zda už měli dříve au pair. Přece jen kdybych měla být bez auta a mít k miminu na krku i starší holku, když může být ve školce.. To jsou pro mě docela zásadní věci.

Dneska odpoledne budu volat s první rodinou z NY, tak se ještě krátce ozvu, jak to dopadlo. :)

Novinky + 1.rodina od CA

23. srpna 2013 v 17:21
Donutila jsem se napsat další článek, i když jsem se k němu musela opravdu přemlouvat. A proč? Všechno by v nejlepší pořádku, ale teď je to zase všechno naopak.

Ve středu jsem tedy skypovala podruhé s rodinkou z NY. Ještě ráno ten den jsem je měla v current interviews, když v tom se podívám asi 5 minut před hovorem a byli zase v past. Tak já už byla smířená s tím, že se neozvou, ale přece jen mi za chvilku volali. Tentokrát jsem mluvila jak s HM, tak i s HD a zahlédla jsem na moment i kluky. Ptali se mě spíš už jen na doplňující otázky jako proč jsem byla v Německu pouze na 2 měsíce, proč v Anglii 18 měsíců. Jestli mám sourozence, zda bydlím v domě s rodiči nebo jestli mám teď blonďaté nebo hnědé vlasy. :D Nevěděli, které fotky jsou starší a také jim zrovna nefungovala video na Skypu.

Ještě ve čtvrtek v noci jsem prokecala hodinku s jejich slovenskou au pair a já se zeptala snad skoro na všechno, co jsem chtěla. Rodinku vychválila a prý kdyby neletěla už domů, tak s nimi určitě prodlouží na druhý rok. Přišla tam i HM, byla milá. Ptala se, zda mám ještě nějaké tázky a že už dala vědět jejich koordinátorce.

HP mi také tvrdili, že datum odletu jim vyhovuje 23.9. Ale nebyla jsem si jistá, že to stihneme, protože včera už se posouvalo na 7.10. Jelikož APC má vytvořený harmonogram a podle data, kdy se dohodnete s rodinou také v určitě datum letíte. Myslela, jsem že dali hned vědět da agentury, že mě chtějí, ale stále mi nic nepřišlo. Proto jsem napsala jejich au pair, zda neví jak to vypadá. Napsala mi, že toho teď mají moc, protože odjíždí na dovolenou a balí. Ale také to, že rodinka říkala, že snad máme čas na match až do září (nechápu, na co chtějí čekat), tím pádem bych mohla letět až 7.10. Přitom kdybych přiletěla v září, tak bych také byla ještě pár dní s jejich au pair, která letí domů začátkem října. Takže já vážně nechápu, co chtějí. Už to vypadalo tak jasně a oni mě zase nechají čekat. Prostě nemám k tomu co dodat a už vůbec nevím, co si o tom myslet.

Včera se mi také ozvala první rodinka od agentury CA. To bylo docela překvapení, jelikož jsem v matching teprve 2 dny a vím, že jiné slečny čekaly i týdny. Jsou také z NY, ale bydlí někde více severně. No od NYC pěkně daleko. Mají 3 kluky - 7, 3 a 15 měsíců. Nejstarší chodí do školy a mladší 4x týdně do školky. Víkendy volné, auto k dispozici. Jen teda HD mi není na fotkách sympatický ani trochu, ale možná zdání klame. Napsali mi email, tak jsem jim dneska odepsala, že můžeme klidně skypovat, když to teda s druhou rodinkou z NY vypadá kdo ví jak.

Ozvala se rodina z New Yorku!!

20. srpna 2013 v 10:28
Tak jsem včera dorazila z práce a čekal mě email od HM z New Yorku, že by semnou zase ráda mluvila! A to zítra ve 13:00 našeho času. Ještě mě poprosila o kontakt na rodinu z Anglie a z Německa, od kterých mám reference. Tak jsem jí hned všechno poslala a nemůžu se dočkat zítřka!

Prosím všechny, kteří ještě stále čtete tyhle mé bláboly - držte mi palce, ať už tohle konečně vyjde! Moc si to přeju! :)

Tak ještě přidávám rychlý update. Před chvílí mi přišel email od Au Pair in America, partnerské agentury Coolagent, že mě akceptovali do programu a jsem tedy v matching. Doufám tedy, že je už nebudu potřebovat. Ale kdyžtak budu mít aspoň dvojitou šanci. :)

6.rodinka + Skype

19. srpna 2013 v 12:08
Minulý týden se mi ozvala další rodina z Mamaroneck v New Yorku. Napsala jsem jim email, že bych s nima ráda mluvila, takže v pátek ve 2 ráno našeho času jsem opět vstala a šla skypovat. Ještěže jsem ráno zase nevstávala do práce. :D

Mluvila jsem s HM i s kluky. Starší Charlie má 9 let a mladší Max 6 let. Bylo to moc milé, že tam byli všichni tři. Pro začátek se mě hned HM ptala, jestli jsem spala a pak vstávala kvůli Skypu, tak jsem říkala, že jo a smáli jsme se. Kluci se mě ptali na můj oblíbený sport, barvu nebo jídlo. Byli fakt sladcí. Měli už tři au pairs, dokonce jednu z Česka a druhou ze Slovenska. Říkala, že byli vždy spokojení. Moc se mi líbilo, že se zajímala i o mě a nejen to, jestli umím vařit, dělat domácí práce a jaké mám zkušenosti s dětma. Ptala se třeba, kde se mi nejvíce líbilo nebo jaké jsou mé oblíbené knihy. Musím říct, že jsem z nich měla skvělý pocit. Opravdu první rozhovor, který plynul tak nějak pohodově a nepřipadala jsem si jak u výslechu.

Na konci mi říkala, že by chtěla zase začátkem týdne zavolat. Také mi měla napsat kontakty na předešlé au pairs. Ale já čekám a nic se opět neděje. Po Skypu jsem jí ještě psala email, že se mi to moc líbilo a budu se těšit na příště. Člověk je vždy úplně v euforii po rozhovoru s rodinou, ale pak zase přijde to čekání, co se bude dít či nebude. Je to fakt vyčerpávající a mě už to někdy přestává bavit. Říkám si, jestli já vůbec do té Ameriky někdy odletím..

Jinak přihláška u CA se už ověřuje v Americe a snad se ještě během tohoto týdne dostanu do matching. Uvidíme.

COOLAGENT Brno

13. srpna 2013 v 18:53
Ještě než se dostanu ke schůzce v agentuře CA, tak musím napsat, že rodinka z Chicaga se dodnes neozvala (naposledy jsem dostala email od HM skoro před 2 týdny) a já na ně zvysoka kašlu! A 5. rodinka z NJ, která vypadala docela super to úplně zazdila jelikož na páteční Skype se ani neobtěžovala přijít natož, abych se od nich dočkala omluvného emailu. A stejně poté, co jsem se od slečny, která žije ve stejném městě jako oni dozvěděla, že rodiče aplikují výchovu typu: "Dělej si co chceš", kluk má tendence dávat si jídlo do vlasů rodiče se o ně asi moc nezajímají, tak jsem byla docela ráda. Jen mi přijde jako vrchol neslušnosti nenapsat ani pitomý email a neomluvit se. Ale to je asi to samé, jako kdyby jste chtěli po americkém dítěti, ať v 8 letech nenosí plíny, že.

Tak a teď k dnešní schůzce v CA. Pohovor se měl konat už na konci července, ale já ho nakonec zrušila, protože se mi tehdy ozvala rodina z Chicaga. Udělala jsem chybu, neměla jsem na nic čekat a jít tam už tehdy! Tak jsem ještě včera zaběhla na poštu pro výpis z trestního rejstříku, nahrála do aupairroomu a bylo hotovo. O schůzku jsem si požádala také teprve včera a měla jsem štěstí, že jsem mohla přijít hned ráno na 9:00, jelikož na 11:00 už měla zase někoho dalšího. Musím říct, že slečna Kuchtová je opravdu milá a příjemná. Pro začátek mi dala nějaké papíry k programu a něco mi k němu řekla. Poté jsem si napsala psychotest, který je už poslední 3 týdny v češtině a má asi 170 otázek. Byl snad ještě více k smíchu (nebo k pláči..) než ten, který jsem vyplňovala u SA. Hned první otázka byla, zda bych chtěla být raději poradcem nebo architektem. Wtf?! Nechápala jsem, ale podle nich mi něco takového pomůže k tomu, abych byla způsobilá k au pair programu. :D Otázku, kde se ptali, zda mě zajímá více fotbalová strategie nebo básnické verše nebudu snad ani komentovat. :D Zeptala se mě na několik doplňujících informací v češtině a poté jsme i přešly do angličtiny, kdy mi mou AJ pochválila. Pohovor jsem stihla za pouhou hodinku, což jsem byla překvapená a zároveň ráda, že stihnu vlak po 11.

Snad ještě během tohoto týdne by se má přihláška měla dostat do USA, tak jsem zvědavá, jak rychle to půjde. A nový kolotoč může začít..

Rodinka číslo 5.

6. srpna 2013 v 11:29
Pamatujete, jak jsem si ještě nedávno stěžovala, že se rodiny neozývají a nejspíš půjdu i ke konkureční agentuře Coolagent? Ono opravdu asi mé datum odletu bylo ještě dost daleko a rodiny s dětmi byly většinou na dovolených. Ale zanedlouho už jim začíná zase škola, tak i rodinky začínají hledat více. Každopádně mé datum odletu je 23.9. a musela bych matchnout do 22.8., čemuž moc nevěřím, ale nikdy neříkej nikdy. :)

Rodina, která se mi ozvala včera bydlí ve Franklin Lakes v New Jersey, tedy asi 30 minut od New York City. Dívala jsem se opět na fotky a vypadá to tam krásně! Ale ono určitě v každé části USA se najde něco hezkého. Mají 1 kluka a 2 holky - 9, 6 a 5 let. Poprvé co se mi také ozval někdo se staršími dětmi. HD pracuje jako lékař a HM pracovala jako módní designérka. Teď snad dělá na své vlastní společnosti. Dvě starší děti jsou ve škole denně od 9:00 do 15:30 a mladší od 9:00 do 13:00. Mají po škole spoustu aktivit jako plavání, karate nebo hudebku. Měli také v profilu, že nejstarší Tyler má docela vysoké IQ a mladší Alexandra na tom bude nejspíš podobně. Nikdy jsem se s takovými dětmi nesetkala a docela by mě to i zajímalo jejich chování, zda jsou nějak jiné apod.

Včera nám Skype bohužel nevyšel, tak mi alespoň HM napsala pár otázek. Tak jí na ně zkusím odpovědět a napíšu, zda se nemůžeme kdyžtak spojit v pátek, kdy budu mít volno.

Také jsem včera viděla po 5 měsících mou host rodinku z Anglie, která tady tráví dovolenou. První týden byli v Čechách a teď jsou tady na Moravě. Moc jsem si to s nima užila, hlavně s dětmi. Když jsem přijížděla, tak dvouletá Amy moc nechápala co se děje, ale pak za mnou přiběhla a bylo to moc krásné! :) Byla jsem ráda, že jsem mohla holky zase vidět a samozřejmě také HP. Kdo ví, kdy se shledáme zase příště.


Na konec bych ještě chtěla dodat, že rodinka z Chicaga se stále neozvala. Takže moc nechápu, zda si dělají srandu nebo opravdu jim tak dlouho trvá vybrat svou novou au pair. Nebo už ji také možná vybrali aniž by mi dali vědět. Já chápu, že chtějí pro své děti to nejlepší a nechtějí tam jen tak někoho, ale oni by také mohli chápat, že my čekáme jak na trní jen na jejich odpověď. To bych ale asi chtěla moc! Každopádně jsem ráda, že se ozývá stále někdo další a já nemusím čekat jen na ně.

4.rodinka. Jak rychle přišla, tak i odešla.

2. srpna 2013 v 21:16
Chtěla jsem pár dní počkat až se dozvím zase nějaké novinky, tak tady je máte. :)

Po Skypu s Pavlou (jejich au pair) z Chicaga jsem napsala e-mail HM, jak jsem moc ráda, že jsem s ní měla možnost mluvit a také se dozvěděla něco více o jejich rodině. A neodepsala mi.. Tak jsem napsala e-mail Pavle, jak to s nimi vypadá a odepsala mi, že se ještě rozhodují a určitě se mi ozvou. Jsem prostě holka neodbytná. A dneska mi opravdu HM napsala, že stále vybírají novou au pair, ale určitě se mi ozve ohledně domluvy na další Skype. Tak snad to bude brzo! :)

No a teď něco málo ke 4. rodince, která se mi včera ozvala. Ráno jsem zjistila, že mám na roomu další, která se o mě zajímá a jsou z Kalifornie. Napsala jsem hned e-mail, že bych s nima ráda zavolala. Najednou jsem začala uvažovat, že je dost možné, že mi hned odepíšou zpět, jelikož bylo u náš nějakých 6 ráno a tam 9 večer. A taky že jo! Že by klidně zavolali hned, ale napsala jsem, že jdu do práce, tak to necháme na dnešní ráno. Přivstala jsem si a v 6 ráno jsem s nimi teda mluvila na Skypu. Byli teda oba dva moc sympatičtí a mladí. Bydlí v Santa Rosa, hodinu severně od San Francisca a mají 2 holčičky ve věku rok a půl a 3 a půl roku. Mluvili jsme asi 20 minut, opět ty stejně otázky a odpovědi (už vás tím nebudu nudit). Po 20 minutách jsme se rozloučili s tím, ať kdykoliv napíšu, když budu mít další otázky. Jaké bylo "překvapení", když jsem je už odpoledne měla v past interviews. :D Ale popravdě je mi to nějak jedno. Aspoň vím, že byli fake jako typičtí Američané a těm upřímnost nic neříká.

Snad vás článek moc nenudil. :D Vím, že je to pořád dokola, ale já věřím, že jednou se už posunu dál a já budu psát i přidávat fotky přímo z USA! Navíc vás o to nemůžu připravit, když vidím návštěvnost blogu a tímto všem moc děkuju! Mějte se krásně a užívejte léta! :)