Září 2013

Novinky + dárky pro rodinku

29. září 2013 v 20:15
Za týden přesně touto dobou už budu sedět ve vlaku směr Praha! Nejlepší zprávou dne je, že s námi na letiště pojede i můj brácha, takže budeme cestovat dokonce už v šesti. :D

Jinak poslední dny jsou docela hektické. Ale díky bohu už budu brzy finišovat s pre-departure projektem, kterého už mám plné zuby a budu nejšťastnější až ho zabalím do kufru a neuvidím dříve než na školení. :D Čím rychleji bych ho chtěla mít, tím více papírů končí v koši. Momentálně mi v něm chybí už pouze jedna stránka, nějaké obrázky a nálepky.

V pátek jsem také skončila v práci, takže následující týden mě čeká kolotoč po úřadech, doktorech, obchodech a rozlučky s kamarády a rodinou. Budu ráda za každou chvilku, kterou si ještě užiju v klidu doma, protože pak už to vypukne. :)

Dárky jsou nakoupeny, zabaleny a připraveny do kufru. Snad všechny přežijí případnou újmu v letadle.. Přidávám foto! :)Předodletová schůzka

25. září 2013 v 20:13
Tak už to mám za sebou a byla to opravdu jen chvilka. Se slečnou Markovou jsem byla domluvena na půl 1 a asi za půlhodinky už jsem byla venku. Ale ještě předtím jsem si dala kafe s Míšou, kterou jsem dnes po měsících psaní na FB měla možnost poznat osobně. :)

Čekala jsem teda daleko více materiálů k odletu.. Asi tím, že jsem už absolvovala předodletovku s Nikol, která odletěla s InterExchange a měla toho opravdu hodně. Dostala jsem letenku, nějaké informace o pojištění a seznam holek, se kterými letím z Prahy. Budeme 4, takže jsem moc ráda, že nepoletím sama! Už jsem se všema v kontaktu a píšeme si. :) V agentuře mi také dali jako dárek atlas USA a deník na psaní. Bude se hodit. Nakonec jsem zaplatila depozit, 300 USD. Taková škoda peněz a jaké byly krásné! :D

A pozor! Sehnala jsem dokonce bez problémů a hned na první pokus TSA zámek! Neuvěřitelné. :D Takže už mám konečně vše nakoupeno. Pro změnu se mi to tu začíná hromadit a o víkendu bych to měla začít balit. Ale jak mě se do toho nechce.. Už se vidím, že vše budu dělat na poslední chvíli. Přidávám alespoň nějaké fotky. :)

PRE-DEPARTURE PROJEKT V ZAČÁTCÍCH, SNAD NE V KONCÍCH.. :D

DÁRKY A DOKUMENTY OD STUDENT AGENCY

14 dní do odletu..!

23. září 2013 v 21:29
Nejspíš mi stále nedochází, že za tak krátkou dobu budu zase pryč. Jakoby to bylo včera, co jsem se vrátila z Anglie a i uplynulých skoro 7 měsíců jsou nenávratně v tahu. Ale dost sentimentu..

Ještě bych pro začátek chtěla napsat, že jsem o víkendu byla v kině na Millerovi na tripu/We're the Millers. Skvělá komedie s Jennifer Aniston! Opravdu jsem se smála od začátku do konce. Takže kdo neviděl, doporučuju. :) A teď zpět k tomu se se děje v posledních dnech.

Zařídila jsem si dalších pár nezbytných věcí, ať už na úřadech nebo dokoupila nějaké léky a kosmetiku. Chtěla jsem si koupit TSA zámek na kufr, který pokud vám na letišti otevřou kufr, nezničí. Holt toho chci nejspíš moc (v tom našem "velkoměstě"), protože kdekoliv jsem se na něj v obchodě zeptala, tak na mě koukali jak z jara, co to po nich vůbec chci. Někdy si tu člověk připadá opravdu jak na Marsu. :D Nejspíš to vyřeším obyčejným zámkem a popřípadě kufr obalím fólií. Když se budou chtít podívat dovnitř, tak se tam stejně dostanou.

Další novinkou je to, že odjezd vlakem do Prahy bude nejspíš už někdy o půl 7 večer. Kdo neví, tak letím až v 6:00 ráno! To bude zábava. Jen tak pro informaci - zatím nás jede jen 5! Tedy já, mamka, taťka a babi s dědou. :D Doufám, že mě Kinedryl v letadle uspí a já se vzbudím až v Americe. Vlastně nejdřív bych snad měla přestoupit ve Frankfurtu z jednoho letadla do druhého. :D

Dneska už odletěla do USA Nikol, se kterou jsem byla na ambasádě a také Danča. Myslím na vás holky! Užívejte a ať klapne všechno jak má. :)

Jak už jsem nejspíš psala, tak ve středu mě čeká předodletová schůzka v agentuře. Takže se určitě ozvu, jak to proběhlo. Brzy už budu mít všechny dárky pohromadě, tak sem hodím foto! :) No a teď jdu pokračovat v projektu..

List „TO DO“

18. září 2013 v 23:54
Rozhodla jsem se vytvořit list toho, co musím udělat, zařídit či nakoupit a průběžně jej budu aktualizovat. Přece jen už toho času nemám tolik a přijde, že toho co MUSÍM každým dnem spíš přibývá než ubývá. :D Třeba se také bude někomu hodit. :)

Doktoři:

1. Zubařka - SPLNĚNO
2. Ženská doktorka (nechat si předepsat prášky) - SPLNĚNO
3. ORL - SPLNĚNO

Úřady:

1. Napsat prohlášení ohledně pobytu v USA pro úřad - SPLNĚNO
2. Zrušit platební kartu u České spořitelny - SPLNĚNO
3. Zmocnění na poštu - SPLNĚNO
4. Odhlásit se z pojišťovny - SPLNĚNO
5. Mezinárodní řidičák - SPLNĚNO

Koupit:

1. Adaptér - SPLNĚNO
2. Dárky pro rodinku - SPLNĚNO
3. Vyzvednout a doplatit dioptrické brýle - SPLNĚNO
4. Léky - SPLNĚNO
5. Cestovní kosmetiku, zubní kartáčky apod. - SPLNĚNO
6. Kontaktní čočky - SPLNĚNO
7. Antikoncepce - SPLNĚNO
8. TSA zámek na kufr - SPLNĚNO

Jiné:

1. Vyměnit peníze ve směnárně - SPLNĚNO
3. Předodletová schůzka ve Student Agency - SPLNĚNO
4. Kadeřnice - SPLNĚNO
5. Okopírovat všechny potřebné dokumenty - SPLNĚNO
6. Dokončit Pre-departure project - SPLNĚNO

Určitě jsem na něco zapomněla, takže když si vzpoměnu, přidám si to sem. Kdyby někoho cokoliv napadlo, dejte vědět. :)

Vízum je doma!

16. září 2013 v 12:20
Jak jsem předpokládala, tak mi dneska pošťák přinesl domů pas i s vízem. Nemůžu se na tu krásnou nálepku vynadívat. :D Myslela jsem, že do něj dostanu jen razítko a toť vše. Mám radost! :)

Jinak včera jsem měla volno, tak jsem docela pohnula s projektem. Ale ty nervy někdy stojí fakt za to. Všechno to vyměřování, lepení, malování. Samozřejmě se mi máloco povede na poprvé, ale až třeba na podesáté. :D Holt jsem perfekcionista, takže si tohle vyžírám až do dna, ale i přesto mě to baví. Netvrdím, že nebudu ráda až si také tuto položku odškrtnu na svém seznamu. Brzy ho tady zveřejním a budu jej postupně aktualizovat. :)

Your visa is approved!

13. září 2013 v 23:46
Ano, tak i já jsem se na americké ambasádě v Praze dočkala této krásné věty! :)

Jak už jsem psala, tak jsem do Prahy odjela už ve středu, jelikož bych byla bez šance dostat se už na 8:15 z Moravy do Prahy. Přespala jsem u Nikol, která si šla pro vízum spolu se mnou. Tímto jí ještě jednou děkuju! Ambasádu jsme našly bez problémů a nějakou chvíli jsme si ještě postály venku v dešti. Bodyguard si odškrtl naše jména a poté nás pustil dovnitř. Prošly jsme kontrolou, odevzdaly elektroniku, dostaly visačky a vyšly nahoru do místnosti, kde se udělují Nepřistěhovalecká víza. U okýnka jsem odevzdala všechny potřebné dokumenty, fotku už nechtěli a doklad o zaplacení kurýra stačilo, že viděla v mé ruce. Žádné bankovní výpisy nebo něco podobného.

Na malou chvíli jsme se zase posadily a za chvíli mě volali k dalšímu okénku, kde už jsem mluvila anglicky. Dala jsem své otisky prstů a slečna se mě zeptala na pár otázek jako proč letím do US a co tam budu dělat, jaké mám děti, zda jsem už s rodinkou telefonovala nebo co chci dělat po skončení programu. Pak jen řekla, že mé vízum je schváleno a toť vše! Opravdu se není čeho bát. Klidně bych si to dala znovu. :)

Takže doufám, že se brzy dočkám kurýra, který mí doručí pas i s vízem. Snad začátkem příštího týdne. V Praze jsem také nakoupila pár dárečků pro mé host-rodiče, takže je mám vyřešené. Teď bych se zase mohla pustit do projektu, který mi tu už několik dní leží zcela nedotčen. :D Ale dnes jsem se dočkala fotek, které jsem do něj nechala vyvolat a vypadají moc hezky. Takže zítra bych měla pokračovat. Přece jen budu ráda, že si odškrtnu další položku na seznamu. Brzy se s vámi o něj podělím. :)

Zítra směr Praha! :)

10. září 2013 v 11:32
Uuuf, to už je zase taková doba, co jsem psala poslední článek? Ani se mi tomu nechce věřit.

Zítra odpoledne tedy vyrážím do Prahy, kde mě na nádraží bude čekat Nikol. Přespím u ní a ve čtvrtek ráno jdeme obě na ambasádu pro vízum. Pohovor se mi podařilo domluvit na stejný den a čas, takže jsem ráda, že nebudu bloudit sama. Doufám, že nám vydrží dnešní krásné počasí a užijeme si to. :) Chtěla bych tam také dokoupit ještě nějaké dárky pro rodinku. Minulý týden už jsem sehnala pro mladšího Maxe omalovánky a pexeso s Krtečkem. Pro Charliho jsem dnes objednala knížku Oliver Twist v dětstké verzi. Jejich současná slovenská au pair Miriama mi zjistila, že to ještě nečetl, tak snad se mu bude líbit. Také mám ještě lázeňské oplatky a nějaké čokolády. Až to budu mít všechno, tak to vyfotím a hodím sem. :)

Poslední 2 víkendy jsem opět skypovala s rodinkou i s jejich au pair. Miriama byla zrovna na barbecue, tak jsem tam zahlédla i Martinu (jejich první au pair, která už zůstala v US). Vypadala moc mile a říkala, že se už na mě těší a budou mě čekat. To jsou vždy ty okamžiky, kdy tam chci víc a víc! Zeptala jsem se ještě na pár otázek, které mě napadly a jinak zůstáváme v kontaktu přes FB. Skype s rodinkou také proběhl v pohodě. Kluci mi říkali, co všechno zažili na dovolené. HM zase, že si mě vyzvednou 10.10. na hotelu a jak budou vypadat první dny. Takže mě určitě budou brát co nejvíce řídit, abych si zvykla (ehm, na 8-místný Minivan :D) a také mě chtějí vzít hned první víkend podívat se do NYC! Teď mám dilema, jestli jet či nejet na ten výlet s holkama ze školení, který si můžu zaplatit. Na jednu stranu bych ušetřila asi 40 dolarů nebo kolik to teď stojí a mohla se tam pak podívat hned o víkendu s rodinkou. Ale na druhou stranu vím, že z toho budu tak excited a budu chtít všechno vidět a hned. :D Uvidíme.. No a první pondělí u rodinky budu mít nejspíš ještě volno, protože v Americe se slaví Columbus Day. Nebo teda určitě budu chtít strávit nějaký čas s nima a poznat je.

Včera jsem také nechala vyvolat fotky do Pre-departure projektu a na konci týdne by měly být hotové. To bych nebyla já, aby mi ještě nějaké nechyběly.. Takže dneska tam musím ještě skočit a snad k nim půjde ještě pár přidělat. Rozhodla jsem se ho napsat ručně, protože naše tiskárna funguje tak, že bych ji vyhodila z okna.. Ale tak mám ještě dost času, tak si s tím můžu vyhrát. Až bude hotový, tak ho zkusím nafotit nebo natočit video, ať se můžete mrknout. :)

V práci bych měla končit ke 30. září, což je pondělí. Nejspíš se budu muset v úterý ještě přihlásit na pracák a v pátek téhož týdne se zase odhlásit. Směšné, já vím. Ale lepší než abych měla doplácet pojištění za pár dní. Musím tam jetě zavolat a přeptat se na to.

Až přijedu z Prahy, tak sepíšu článek, jak to všechno probíhalo a pak už mi snad nic nebude bránit dát Česku sbohem! :)

Pohovor na ambasádě zamluven!

1. září 2013 v 11:26
Přijde mi to už jako věčnost, co jsem matchla s rodinkou! Nevím, jestli ten čas teď ubíhá ještě pomaleji nebo jsem jen prostě tak šíleně nedočkavá. :)

Každopádně mi během týdne přišel email od SA s gratulací a také návodem, jak si zažádat o vízum a domluvit si schůzku na ambasádě v Praze. A také bych ještě pro začátek chtěla poděkovat Danči, bez které bych nejspíš nezjistila, že už mám pár dní ve svém aupairroomu letenku! Možná, že bych se po ní sháněla až těsně před odletem. :D Takže letím tedy 7.10. v 6:00 ráno z Prahy do Frankfurtu, kde mám hodinu a půl čas na přestup a v 8:45 směr Newark, New Jersey. Tam bych měla bych ve 12:15, tedy chvíli po poledni. Kéž by ještě někdo letěl se mnou a uteklo by to rychleji. :)

Teď tedy k vízu. Jak už jsem psala, tak hned druhý den po match jsem dostala podklady pro vízum a zanedlouho jsem našla i své DS-2019 v aupairroomu, což je číslo, které potřebuejete k vyplňování. Tak jsem se do toho dneska pustila. Hned první problém jsem měla s fotkou. Zkoušela jsem nahrát svou pasovku, ale bylo mi sděleno, že je ve špatné kvalitě. Původně jsem myslela, že budu muset znovu k fotografovi, kde vyhodím dalších 200 Kč za 4 fotky a nakonec mi to stejně nevezme. Takže jsem doma našla kousek bílé zdi (jinak jsou všechny barevné a pozadí fotky musí být bílé :D), vyfotila jsem se sama, upravila, nahrála a hle! Fungovalo to! Takže radím všem, kteří se na to teprve chystáte a budete mít stejný problém, tak to udělejte jako já. Není nic lehčího. :) Nejdříve jsem vyplnila formuláš DS-160 což je žádost o nepřistěhovalecké vízum. Chtějí po vás docela hodně informací, ale dá se to zvládnout. Hlavně si pro začátek opište své Application ID, protože se může stát, že to celé omylem zavřete nebo vám to nahlásí nějakou chybu a vy můžete začít vyplňovat znovu od začátku. Mě se to naštěstí nestalo, ale i tak jsem z toho byla na nervy a pořád dokola jsem kontrolovala všechny údaje, zda jsou správně. Musím říct, že mi hodně pomohly ty podklady z agentury. Sice jsem v tom někdy měla zmatek, ale pak jsem se v tom už docela zorientovala. Jakmile máte tohle hotové, tak to potvrdíte a systém vygeneruje kód, který potřebujete ke sjednání schůzky na ambasádě. Pak už není možné cokolic změnit, takže proto jsem to kontrolovala jak šílená. Dohodnutí schůzky už je to nejmenší. Vybrala jsem si jen datum, čas, vyplnila pár údajů a bylo to!

Takže pohovor na ambasádě mám domluvený na 12.9. v 8:15!

Také se pomalu chystám začít pracovat na pre-departure projektu, který musíme přivézt sebou na školení a poté ho můžeme třeba věnovat rodině jako dárek. Měl by obsahovat informace o USA, ČR, rodině a místě, kde budeme žít, tipy na hry s dětma nebo jednoduchá jídla pro ně. To je jen malý výčet.. Mám na to dost času, takže si s tím můžu docela vyhrát a už mám pár nápadů. Naštěstí mě baví, když můžu něco tvořit, takže snad to půjde od ruky. :)