Pohovor na ambasádě zamluven!

1. září 2013 v 11:26
Přijde mi to už jako věčnost, co jsem matchla s rodinkou! Nevím, jestli ten čas teď ubíhá ještě pomaleji nebo jsem jen prostě tak šíleně nedočkavá. :)

Každopádně mi během týdne přišel email od SA s gratulací a také návodem, jak si zažádat o vízum a domluvit si schůzku na ambasádě v Praze. A také bych ještě pro začátek chtěla poděkovat Danči, bez které bych nejspíš nezjistila, že už mám pár dní ve svém aupairroomu letenku! Možná, že bych se po ní sháněla až těsně před odletem. :D Takže letím tedy 7.10. v 6:00 ráno z Prahy do Frankfurtu, kde mám hodinu a půl čas na přestup a v 8:45 směr Newark, New Jersey. Tam bych měla bych ve 12:15, tedy chvíli po poledni. Kéž by ještě někdo letěl se mnou a uteklo by to rychleji. :)

Teď tedy k vízu. Jak už jsem psala, tak hned druhý den po match jsem dostala podklady pro vízum a zanedlouho jsem našla i své DS-2019 v aupairroomu, což je číslo, které potřebuejete k vyplňování. Tak jsem se do toho dneska pustila. Hned první problém jsem měla s fotkou. Zkoušela jsem nahrát svou pasovku, ale bylo mi sděleno, že je ve špatné kvalitě. Původně jsem myslela, že budu muset znovu k fotografovi, kde vyhodím dalších 200 Kč za 4 fotky a nakonec mi to stejně nevezme. Takže jsem doma našla kousek bílé zdi (jinak jsou všechny barevné a pozadí fotky musí být bílé :D), vyfotila jsem se sama, upravila, nahrála a hle! Fungovalo to! Takže radím všem, kteří se na to teprve chystáte a budete mít stejný problém, tak to udělejte jako já. Není nic lehčího. :) Nejdříve jsem vyplnila formuláš DS-160 což je žádost o nepřistěhovalecké vízum. Chtějí po vás docela hodně informací, ale dá se to zvládnout. Hlavně si pro začátek opište své Application ID, protože se může stát, že to celé omylem zavřete nebo vám to nahlásí nějakou chybu a vy můžete začít vyplňovat znovu od začátku. Mě se to naštěstí nestalo, ale i tak jsem z toho byla na nervy a pořád dokola jsem kontrolovala všechny údaje, zda jsou správně. Musím říct, že mi hodně pomohly ty podklady z agentury. Sice jsem v tom někdy měla zmatek, ale pak jsem se v tom už docela zorientovala. Jakmile máte tohle hotové, tak to potvrdíte a systém vygeneruje kód, který potřebujete ke sjednání schůzky na ambasádě. Pak už není možné cokolic změnit, takže proto jsem to kontrolovala jak šílená. Dohodnutí schůzky už je to nejmenší. Vybrala jsem si jen datum, čas, vyplnila pár údajů a bylo to!

Takže pohovor na ambasádě mám domluvený na 12.9. v 8:15!

Také se pomalu chystám začít pracovat na pre-departure projektu, který musíme přivézt sebou na školení a poté ho můžeme třeba věnovat rodině jako dárek. Měl by obsahovat informace o USA, ČR, rodině a místě, kde budeme žít, tipy na hry s dětma nebo jednoduchá jídla pro ně. To je jen malý výčet.. Mám na to dost času, takže si s tím můžu docela vyhrát a už mám pár nápadů. Naštěstí mě baví, když můžu něco tvořit, takže snad to půjde od ruky. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama