Your visa is approved!

13. září 2013 v 23:46
Ano, tak i já jsem se na americké ambasádě v Praze dočkala této krásné věty! :)

Jak už jsem psala, tak jsem do Prahy odjela už ve středu, jelikož bych byla bez šance dostat se už na 8:15 z Moravy do Prahy. Přespala jsem u Nikol, která si šla pro vízum spolu se mnou. Tímto jí ještě jednou děkuju! Ambasádu jsme našly bez problémů a nějakou chvíli jsme si ještě postály venku v dešti. Bodyguard si odškrtl naše jména a poté nás pustil dovnitř. Prošly jsme kontrolou, odevzdaly elektroniku, dostaly visačky a vyšly nahoru do místnosti, kde se udělují Nepřistěhovalecká víza. U okýnka jsem odevzdala všechny potřebné dokumenty, fotku už nechtěli a doklad o zaplacení kurýra stačilo, že viděla v mé ruce. Žádné bankovní výpisy nebo něco podobného.

Na malou chvíli jsme se zase posadily a za chvíli mě volali k dalšímu okénku, kde už jsem mluvila anglicky. Dala jsem své otisky prstů a slečna se mě zeptala na pár otázek jako proč letím do US a co tam budu dělat, jaké mám děti, zda jsem už s rodinkou telefonovala nebo co chci dělat po skončení programu. Pak jen řekla, že mé vízum je schváleno a toť vše! Opravdu se není čeho bát. Klidně bych si to dala znovu. :)

Takže doufám, že se brzy dočkám kurýra, který mí doručí pas i s vízem. Snad začátkem příštího týdne. V Praze jsem také nakoupila pár dárečků pro mé host-rodiče, takže je mám vyřešené. Teď bych se zase mohla pustit do projektu, který mi tu už několik dní leží zcela nedotčen. :D Ale dnes jsem se dočkala fotek, které jsem do něj nechala vyvolat a vypadají moc hezky. Takže zítra bych měla pokračovat. Přece jen budu ráda, že si odškrtnu další položku na seznamu. Brzy se s vámi o něj podělím. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dii Dii | 24. listopadu 2013 v 0:13 | Reagovat

Kde se platí ten kurýr?

2 Denisa Denisa | 24. listopadu 2013 v 0:17 | Reagovat

[1]: Na poště nebo přes účet.

3 Roman Roman | E-mail | Web | 28. února 2014 v 15:38 | Reagovat

My jsme kurýra neplatili, už se to asi změnilo. Posílají to normálně Českou poštou. Pohovor na ambasádě byl v pohodě. Žádali jsme o turistické vízum. Nejvíce se vše točilo kolem dokazování, že máme dostatek finančních prostředků na celý pobyt v USA, abychom se tam náhodou nepokoušeli pracovat.

Naše zkušenosti jsou popsány zde:
http://www.cestujeme-usa.eu/2014/02/vizovy-pohovor-americke-ambasade

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama