Říjen 2013

Víkend a NYC! :)

31. října 2013 v 12:24
Na sobotní večer jsem byla domluvená s Anne z Francie, že si zajedeme na večeři do Applebee's. A jelikož nám tuhle restauraci v Mamaroneck zrušili, vyrazily jsme do New Rochelle. Anne mě kolem 9 večer vyzvedla a poté se k nám ještě přidala Sol, která je z Mexika. Shodly jsme se, že všechny milujeme těstoviny. Byla to těžká volba a všechno vypadalo tak lákavě! Já s Anne jsme si vybraly stejné jídlo a Sol stále nevěděla, i přesto, že už u nás stála servírka. V Česku by to vypadalo asi tak, že by nasadili otrávený obličej s tím, že přijdou za 5 minut. Ale tady si prostě klekla k našemu stolu a snažila se jí poradit. To by se u nás nestalo. Byl to skvělý večer a opravdu jsem si ho užila! :)

V neděli jsem pro změnu vyrazila do NYC, kde jsem měla mít sraz se Zuzkou. Přijela jsem na Grand Central, nějak jsem se z tama vymotala a našla i Zuzku. Ne že by jsme neměly jedna druhou na drátě a nechodily kolem nádraží za sebou jak kačeny. :D První zastávka byla ve Starbucks na ranní snídani a kafe. Trochu jsme naplánovaly, co chceme vidět a vyrazily. Dám vám jednu radu. Nikdy nečekejte, že filmová místa budou vypadat stejně i po 20 letech. :D My jsme v to asi věřily a pak se strašně divily, že to v hotelu Plaza nevypadá ani trochu jako ze Sám doma. Ani tu recepci jsme nenašly, haha. Ale je to opravdu luxus a určitě stojí za to nahlédnout tam.


Hned vedle je už kraj Central Parku a škoda, že jsme na něj neměly moc času. Příště se určitě zdržím déle, protože je to tam nádherné! Kdyby jste ho chtěli projít celý, tak tam určitě pár hodin strávíte.Pak přišlo na řadu Rockfeller center. Hledaly jsme ho hezkých pár minut a taky nakonec našly. Už tam mají připravené kluziště na zimu a myslím, že brzy přibude i stromek jak známe Američany. Těším se až to tam omrknu v období Vánoc.


Pokračovaly jsme na Times Square do M&M store a potkaly dokonce Čechy, kteří si udělali 3-denní výlet do NYC. Tak jsme s nimi chvilku pokecaly.


Odtamtud jsme se přemístily metrem ke Ground Zero. Je to prostě neuvěřitelné tam stát po tolika letech. Člověk si ani nedokáže v nejmenším představit, co se tam odehrálo i přestože toho bylá plná televize, noviny atd. Na jaře tam budou otvírat muzeum, takže jsem tam určitě nebyla naposledy.
Poté jsme došly na pobřeží, kde jsme z dálky viděly Sochu Svobody, Brooklyn Bridge a zakotvily jsme na chvíli opět ve Starbucks.Byl to perfektní den a už se těším na příště, protože je tam pořád tolik míst k vidění a vůbec New York prostě neomrzí!
Přidávám ještě fotku cupcaků na Halloween, které jsem dnes vytvořila. :)


Mamaroneck, New York

27. října 2013 v 5:22
Přidávám sem pár fotek ze včerejšího průzkumu po okolí. Bylo opravdu krásně, jen teda v přístavu jsem myslela, že odletím jak tam foukal vítr. A teď jdu konečně zalehnout, abych nezaspala zítřejší New York City! Příjemnou neděli. :)Události posledních dnů

26. října 2013 v 17:45
Začneme minulým víkendem raději dříve než to zase zapomenu. :D V sobotu jsem kontaktovala jednu Češku, která bydlí asi 10 minut ode mě a domluvily jsme se, že za ní přijedu a půjdeme se tam podívat na Halloween Parade. Byla to spíš akce pro děti, takže jich tam byly stovky v kostýmech. Musím říct, že některé byly originální. Host rodinka od Anety, se kterou jsme šly byla převlečena za postavy Bradavic. Na konci bylo připraveno občerstvení, ale než jsme se k němu dostaly, tak na nás zbyly leda hot dogy bez rohlíku. :D Mezitím se k nám přidala další au pair Šárka a zašly jsme na oběd. Nepamatuju si už, jak se to jmenovalo, to co jsem měla.. Ale byl to něco jako wrap plněný kuřecím masem, sýrem, šunkou. No mňamka! Pak jsme ještě poseděly na zahradě a valilo se domů.

No a neděle byla ve znamení prvních nákupů v USA! Nemusím snad ani říkat, že jsem se těšila jak malé děcko. :D Nejdříve jsme si daly s Marií oběd a pak vyrazily do obchodů. Strávily jsme tam opravdu min. 5 hodin ne-li víc a stejně jsme to celé neprošly. Koupila jsem si baleríny, tričko, kalhoty, kabát a nějaké blbinky. Nakonec jsme sjely ještě do TJ Maxxu, ale přišel mi v porovnání s UK, kde jsem chodila docela mrňavý. Ale i přesto jsem si tam něco vybrala.


V pondělí večer dorazila má koordinátorka Barbara. Je opravdu milá a když jsme se loučily, tak mě i objala. Dostala jsem plno materiálů ohledně škol a samozřejmě, že většina kurzů začínala následující den, takže to jsem už nestíhala. Nejspíš budu muset počkat na další semestr. Uvidíme. Zeptala se mě na x dalších otázek ohledně rodinky, dětí, auta apod.

Pracovní dny probíhají tak nějak stejně. Stále si zvykám, ale je to den ode dne lepší což jsem ráda. Ale víkendy jsou stejně z celého týdne nejlepší, co si budeme nalhávat. :D Za chvíli vyrážím do města, trochu to tady omrknout. Přece jen všude jezdím autem, tak teď bych si to tu chtěla projít. Večer možná zajdu s Anne (fracouzská au pair) ven a zítra směr New York City! Přece jen jsem z něj ještě moc neviděla a určitě mě jen tak neomrzí. Takže tentokrát se snad ozvu dříve než až za týden. :)

První pracovní dny

19. října 2013 v 3:57
Můj první pracovní den měl začínat v úterý, nakonec byl jen takový polo-pracovní. Mladší Max začal hodně kašlat (z čeho jiného než když jsme den předtím jeli autem s oknem dokořán..), takže jsme ho ráno odvezli k doktorce a zůstal ten den doma. HD odjel pak do práce s tím, že za 3 hodiny už byla doma zase HM. Odvezla a vyzvedla jsem jen Charliho z baseballu - poprvé jsem řídila auto sama aniž bych měla někoho vedle sebe! :D Ani doma jsem nikdy nejela autem sama. Ale miluju to! I na auto jsem si už docela zvykla, ale respekt z něho mám. Navíc když není moje.. GPS funguje jak má, takže pohoda. :)

David s Jennifer se mi snaží se vším hodně pomáhat a také mi snad 50 x denně děkují za cokoliv, co udělám. HD mi večer vždy před-připravuje klukům oběd, abych já ráno dodělala jen to nejmenší. HM mi zase celý den smskuje, když jsem s klukama sama, zda je všechno oukej. Jsou taková trochu šílená rodinka. Nejlepší, když začnou všichni nahlas tančit nebo zpívat, to umírám smíchy. Do toho ještě hlášky Charliho.. :D Navíc HM je taková akční až praštěná, ale v dobrém! Na zápasech baseballu slyším fandit nejvíce jen ji. Nebo když jsme stáli v řadě v ZOO, tak tam začala dělat roznožku na zábradlí a HD se s klukama otočil a dělal raději, že ji nezná. :D

Jen mladší Max je takový trochu ufňukánek. Má chvilky, kdy pořád opakuje I miss mummy and daddy, ptá se jestli jim může zavolat. Když už to slyším asi po dvacáté, tak mi to jde krkem. Ale dávám tomu čas, přece jen si na sebe teprve zvykáme a chápu, že rodiče celý den skoro nevidí. Když to tak sleduju, tak jsem ráda za své dětství. Že jsem jej prožila jen s našima aniž bychom k tomu potřebovali někoho "třetího". Ale tady to tak prostě funguje. I přesto se jim HP věnují každou svou volnou chvilku, k tomu nemůžu říct ani popel.

Abych se vrátila k pracovním dnům, tak dnes jsem pracovala asi jen nějaké 4 hodinky. Kluky ráno do školy odvezla Jennifer, pak odjela na víkend do spa a já tedy začínala až odpoledne, kdy jsem je zase vyzvedávala. Jakmile přijel HD, tak vzal Maxe na Charliho baseballový zápas a já zůstala tady. Zítra mám večer akorát babysitting, jelikož HD jde na narozeninou párty. No a neděli mám volnou, takže to znamená jediné - SHOPPING! :D Jsem domluvená s jednou Češkou, která bydlí jen 10 minut ode mě, tak se už nemůžu dočkat až prošmejdím zdejší obchody. V pondělí večer pak za mnou dorazí má koordinátorka Barbara, tak jsem zvědavá, co se dozvím. Užívejte víkend, ať jste kde jste! :)

První dny s rodinkou

16. října 2013 v 4:25
Omlouvám se ze zpoždění, ale opravdu nic nestíhám. Většinou jsem byla celý den pryč a večer jen padám do postele. Takže zpět ke čtvrtku, kdy probíhal poslední den školení.

Holky se po obědě začaly rozjíždět na letiště a zůstaly jsme jen my, pro které si rodinky měly přijet na hotel. Ještě jsem stihla zavolat s domovem a pak už jsem jen čekala s bušícím srdcem, kdy vyvolají mé jméno. Jennifer přijela okolo půl 2 a hned jak jsem přišla, tak mě srdečně objala. Cesta trvala asi hodinku než jsme přijely k domu. Z venku to vypadá opravdu maličké a vevnitř jsem zase nechápala, že tu je tolik místností. Mám pokoj v patře, které mám sama pro sebe. Ještě se šatnou, koupelnou a dressing room. Vedle je pokoj pro hosty, kdybych si tu prý chtěla někoho pozvat. Což je super! :)

Pak jsme vyzvedly nejdříve Maxe ze školy, odvezly na tenis a počkaly tam i na něj. Pak honem domů, vyzvednout Charliho ze školy a jeli jsme na večeři do čínské restaurace. Tam už dorazil i David a dal mi pugét kytic což jsem byla mile překvapená. Dorazil právě ze služební cesty z Izraele a hned pak vezl ještě Charliho na fotbal. Objednala jsem si nudle, které byly tak na 4 porce, takže jsem to nemohla za boha sníst. :D Zkusila jsem i sushi a taky nebylo špatné.

V pátek měl HD volno z práce, takže se mi snažil ukázat co nejvíce a také mě vzal jezdit. Musím říct, že jsem z toho měla docela strach, ale řídit s automatem je fakt pohoda. Akorát je rozdíl jezdit v Peugeotu nebo 8-místném minivanu. :D Koupil mi i novou GPS, jelikož stará už začala dosluhovat.

Celý víkend a i pondělí, jelikož byl svátek - Columbus Day jsem s rodinkou strávila po zápasech baseballu nebo fotbalu. Kluci mají opravdu hodně aktivit, hlavně starší Charlie. Na podzim se tu vždy také koná sběr jablek, takže jsme v sobotu vyrazili na farmu. Koupíte si tašku nebo košík a počkáte na traktor, který vás odveze na louku nebo můžete jít pěšky. Jsem jim říkala, že my je v Česku máme většinou za barákem a nemusíme nikam daleko. :D Stihla jsem za těch pár dní poznat desítky lidí, ale jména si nepamatuju skoro žádná. :D No a včerejší den jsme navštívili ZOO v Bronx. Mají to tam hezky udělané, navíc teď na podzim to hýří všemi barvami.

Mám z nich zatím skvělý pocit, všichni 4 jsou úžasní a snaží se mi se vším pomáhat. Jenn mi také v CVS nakoupila kosmetiku, která mi chybí. Když jsem se snažila zaplatit, tak mi říká, že to přece nebudu platit, když mi ještě nedávají žádné peníze což bylo milé. Během týdne by k nám měla dorazit koo, tak snad mi poradí ohledně školy, Social Security Number a bankovního účtu.

Dneska byl můj první pracovní den, takže brzy napíšu další článek. Přidávám pár fotek. :)

Orientation + New York City!

12. října 2013 v 3:51
Konečně se dostávám k dalšímu článku. Je toho opravdu hodně a až dneska mám trochu více času.

Tákže.. Školení v hotelu byla docela nuda. Sice jsem s tím počítala, ale do toho ještě časový posun a únava udělaly své. Přijelo nás tam 106 holek a kluků z 23 zemí! Na pokoji jsem byla s Němkou a Brazilkou. S holčinou z Německa jsem se docela skamarádila a zůstaly jsem i v kontaktu. První večer jsem jela s holkama na večeři do Chilli's. Dala jsem si hamburger s kuřecím masem a hranolkama. Musím říct, že byl výborný!

V úterý byl v plánu výlet do New York City. Nejdříve jsme s holkama váhaly, jestli jet, ale nakonec jsme večer vyrazily. Pokud to někdo čte, koho teprve školení čeká a s ním i tento výlet, tak vám narovinu říkám: NE, NE a NE! Opravdu jen to jen 44 dolarů s prominutím v p*deli! Platit za to, že vidíte z autobusu na 3 vteřiny Empire State Building, Central Park nebo přijedete za tmy k Soše svobody, která je vzdálená někde x kilometrů a vy vidíte z toho jen tečku za to nestojí. Pak rychlá večeře na Grand Central Terminal a poté 30 minut na Times Square. No není to perfektní?! Noční Times Square byl úžasný a alespoň nám to trochu zvedlo náladu, ale stihnete pár fotek a utíkáte zase zpět do autobusu.

Ale měly jsme štěstí v neštěstí, jelikož druhý den jsem já a Sandra vyhrály ještě jeden výlet do NYC zdarma za skupinovou práci! Nejdříve jsme jet nechtěly, ale nakonec jsme sehnaly lístky i pro Peťu s Hančou, takže jsme vyrazily opět ve čtyřech a tentokrát jsme měly rozchod 3 hodiny. Potkaly jsme se tam se známým kamarádky, který nás vzal do hotelu Marriott blízko Times Square. Popíjely jsme si koktejl ve 48 patře a měly výhled na celý NYC a NJ. To bylo prostě dokonalé! Navíc restaurace se pomalu otáčela, takže o to víc to byl skvělý zážitek!

Brzy napíšu článek o začátcích v mé nové rodině! :)


Zdravím z Ameriky! :)

9. října 2013 v 5:34
Neuvěřitelné, ale jsem v tady! Dneska jsem dojeli z New York City a rozhodla jsem se ještě narychlo sesmolit nějaký článek. Ale pěkně popořadě. :)

V neděli jsme dorazili na letiště už v 11 večer. První asi tři hodiny docela utekly, ale pak se to už začalo táhnout. Ve 4 začalo odbavování a dočkala jsem se i holek. Já tedy letěla se Sandrou a Peťa s Hančou druhým letem přes Brusel. Loučení proběhlo docela klidně, čekala jsem to horší. Sotva jsme vzlétly, tak za chvíli už jsme přistály ve Frankfurtu. Můžu vám říct, že kontroly, které tam provádí jsou šílené. Ptají se na tolik otázek a ani nedávají smysl. Nechápala jsem, proč bych měla mít ve své kufru notebook od Sandry apod. Pak nás tam naháněli jak stádo ovcí, že se máme seřadi do tří řad podle čísla skupiny, které bylo na letence. No byly jsme rády, že to máme za sebou..

Let byl docela klidný, bez turbulencí. První asi 2 hodinky mě ani ucho nebolelo, ale pak to stejně začalo. Nebylo to tak hrozné, jako posledně, ale trpěla jsem až do NY než jsme začali konečně klesat. Naštěstí je v letadle velký výběr filmů, seriálů, hudby, takže to utíkalo lépe. Vedle mě ještě seděl kluk, který ho prospal od začátku do konce. Závidím, co bych za to dala! V New Yorku i v New Jersey sice pršelo, ale ten pocit, když jsme letěli nad Manhattnem nám to stejně nevzalo. To prostě nejde popsat. Vidíte to a nevěříte!

Kufry nám dorazily v pořádku, na imigračním se mě zeptali na pár otázek a byla jsem venku. Už nás tam čekali z AupairCare a začaly jsme se hromadit. Naskákaly jsem do autobusu, vyzvedly Hanču s Peťou na druhém terminálu a jeli do hotelu. Jak probíhá školení a o dnešním výletu do NYC zase příště! :)

Milí čtenáři, loučím se! :)

6. října 2013 v 14:32
Zanedlouho odjíždím směr Praha - Ruzyně nebo spíš Letiště Václava Havla či jak se to teď jmenuje.. Prostě je to tady a mě to stále nedochází. Snad proto, že je to můj sen už od dětství a teď se má konečně splnit! Už se nemůžu dočkat Ameriky, New Yorku, host rodinky a nových zážitků. Včera mi psala HM, že mě ve čtvrtek vyzvedne okolo 1 na hotelu. Také se na mě moc těší a přála mi bezpečný let. Snad bude všechno v pohodě. :)

V pátek jsem byla ještě na poslední kontrole na ORL, kde mi doktor předepsal prášky a kapky na let. Hned jsem je začala brát, tak doufám, že mi to pomůže a nebudu chtít vyskočit z letadla jako poslední cestu z Londýna do Brna.

Nejspíš jsem brala nějak automaticky, že mi všichni přejí hodně štěstí a nikdo mě od mého snu neodrazuje. Nikdo se mě hloupě neptá "Co tam budeš dělat?" a neříká mi, že bych raději měla jít na vysokou nebo do práce. Kolikrát jsem už něco podobného četla na blogu jiných holek. Takže hlavně mé rodině a kamarádům patří velké DĚKUJI za jejich podporu! Ale také ostatním kteří řekli, jak mě obdivují, že letím do cizí země daleko od domova a sami by do toho nikdy nešli.

Samozřejmě mám sama strach a nervozita se už začíná stupňovat. Kupříkladu včera jsem nemohla najít peněženku, tak jsem běhala jak blázen po pokoji a hledala všude možně. Vymýšlela dokonce scénáře, kde jsem ji mohla nechat a hle peněžeka leží v kuchyni. :D Když jsem si poté myslela, že mi chybí peníze, které už byly dávno utracené snad nebudu ani zmiňovat. Ano, hrabe mi z toho. :D

První dny budou asi trochu šílené, ale budu se snažit zase brzy napsat a přihodit fotky. Takže se tady mějte všichni krásně, držte mi palce a příští článek už bude z půdy americké! :)

Pre-departure Project

4. října 2013 v 20:52
¨
Pre-departure project - HOTOVO!

3. října 2013 v 21:52
Tak se mi dnes v noci konečně podařilo dokončit projekt. Už bylo na čase! Jsem neskutečně ráda, že mám tuhle starost z krku. V posledních dnech jsem nad ním strávila moře času.. A občas to byly nervy! :D Zítra nafotím a přidám sem fotky. :)

Sbaleno už mám téměř vše a možná se i vejdu do 23 kg. :D Ještě bych měla někde vyhrabat příruční kufr.. Zítra mi zbývá zrušit platební kartu, okopírovat maturitní vysvědčení, zajít ke kadeřnici, poslednímu doktorovi a rozloučit se s druhou babi.

Právě dnes odlétá domů od mojí rodinky slovenská au pair, Miriaama a já k nim přijedu přesně za týden. Ani se mi nechce věřit, že už je to tady! Užívám si poslední chvíle strávené doma. Vy se zatím mějte krásně, ať jste kdekoliv. :) Jen pro informaci. Ráno jsme tu měli pouhý 1 stupeň nad nulou a v New Yorku překvapivých 22! :D