Listopad 2013

Ice rink in NYC and Chanukah! :)

28. listopadu 2013 v 4:43
V neděli jsem se sešla s novou au pair z Islandu Oddný, která tady přijela teprve před 2 týdny. Samozřejmě se Zuzkou a taky se Sol, kterou jsem neviděla ani nepamatuju. Ze všeho nejdříve jsme zamířily do mexické restaurace na burrito. V prvním momentě jsem byla přesvědčená, že se tam určitě nenajím a dobře jsem udělala, že jsem zůstala. Bylo to jak jinak než vynikající!

V plánu bylo bruslení v Central Parku, ale byla opravdu zima, takže jsme se přesunuly pouze naproti do Bryant Parku. Au pair z Islandu se na poslední chvíli rozhodla, že s námi bruslit nepůjde, jelikož prý musí šetřit. Což jsem opravdu nepobrala. Den předtím mi psala, jak je to skvělý nápad a že se ráda přidá. Takže nám hlídala věci a po asi půlhodince bruslení nám je vrazila do ruky a utíkala za nějakýma dalšíma holkama. Každopádně její problém, protože my jsme si to užily! O to víc, že Sol stála na bruslích naposledy před 10 lety (jako nedávno já, haha), takže jsme ji jednou sbíraly z ledu, ale pak už začala dělat pokroky. :) Poté jsme si daly teplou palačinku s nutelou, jahodama a banánem. Mmm, mňamka to byla! A vyrazily jsme do nákupáku na Penn Station, aby si Zuzka pořídala zimní bundu. Nekoupila si nic, za to já ano. Vím no, jsem prostě shopaholic, ale s tím už nic nenadělám. :D

Dneska také začala Chanuka, která trvá dohromady 8 dní. Jen na vysvětlenou. Můj HD je sice Žid, ale nepraktikuje se tady žádné oddělené nádobí a podobné nesmysly, kde tohle nesmíš používat na tohle apod. K večeři byla polévka - něco jako čistý vývar a v tom byl jeden velký knedlík. :D Haha, nevím jak jinak bych to popsala. Ale byla dobrá. Pak salát, kuře, bramborové placky a k nim jablečná "přesnídávka"..? Aspoň tak mi to chutnalo. Poté se zapálily svíčky a začali zpívat píseň v hebrejštině. Charlie a Max dostali každý jeden dárek a překvapivě i já. :) Dostala jsem náramek na ruku s přívěsky NYC, kteremu se přezdívá Big Apple a je nezlomný, energetický a plný optimismu. Stejný význam má i náramek. Udělali mi radost, že si vzpomněli. Za to já stále nemám tušení, co jim na Vánoce pořídit. To bude ještě oříšek. Ale zpět k večeru. Hráli jsme také Drejdl což je jedna z typických her pro tento svátek. Je to vlastně 4-stranná káča a na každé straně ji hebrejské písmeno. My hráli jen o čokoládové mince a pár kováků, ale byla to sranda. Dave vyhrál a já skončila hned druhá. Povedený večer a jsem ráda, že jsem měla tu možnost nahlédnout do jejich kultury. Přece jen je to něco úplně jiného než co znám.

A zítra budu slavit svůj první Thanksgiving s přáteli! Rodinka odjíždí do Connecticutu a poté do Bostonu. Původně jsem měla jet s nima, ale nakonec zůstávám tady. Hlavně z důvodu, že si musím koupit nový notebook a doufám, že se mi to povede na Black Friday, kdy jsou všude velké slevy. Mrknu se tam až na jaře či v létě, kdy už tam určitě neumrznu. Každopádně jsem si před chvílí koupila jízdenku na sobotu do Philadephie, takže se nudit určitě nebudu. :)

Jako zlý sen..

20. listopadu 2013 v 4:33
Ve špatný čas na špatném místě? Tak teď už taky dobře vím, co to znamená!

Jedu si takhle jako každý jiný den vyzvednout kluky do školy. Odbočuju na křižovatce, když v tom to do mě napálí jiné auto. Já samozřejmě v šoku, protože to byla docela rána. Museli jsme oba popojet dále, vylezu ven a dívám se, co se teda stalo. Když v tom za mnou přijde ten chlap a říká: "To se někdy stává". Takže o mě se tam div nepokouší infarkt a ten DEBIL mi řekne, že se to občas stává?! Nebýt tam ten policista, tak přísáhám, že mu jednu švihnu! Byla jsem ve stresu, že nestihnu kluky vyzvednout včas a tak naštěstí druhý policista (kamarád od HD, jak jsem se později dozvěděla) sedl na kolo, dojel ten kousek do školy a řekl jim, ať chvíli počkají. Prostě jak ve špatném snu. Dostala jsem nějaký záznam o události s tím, že si mám zítra vyzvednout zbytek. Dala jsem to HD a že se prý o to postará. Oba se mě pořád po telefonu ptali, zda jsem v pohodě, nebolí mě něco atd. Za chvíli mi také volala Jitka, jestli nemá za mnou přijet. Když Dave viděl večer auto, tak mi na to řekl a to je všechno? Vždyť to je nic, to se spraví. Je fakt, že to skoro nejde vidět a jsem ráda, že to berou takhle, ale prostě to byl takový šok, že nemůžu myslet na nic jiného.

Ale co se můžu divit, když Američani jezdí jako prasata. Třeba takové blinkry? Na co, že jo. Pro ně úplná zbytečnost. Dokonce jsem se dozvěděla, že podle zákona platí jako u nás přednost zprava. Jen holt Amíci si z toho udělali - kdo dřív přijede, ten dřív odjede. Pak to tu taky podle toho vypadá.

Joo, když se sere, tak prostě všechno. Nejdříve ten podělaný notebook a teď tohle. Můžu jen doufat, že to už byla poslední kapka, protože momentálně už na víc fakt nemám. Vlastně poslední kapkou bude až uvidím účet za opravu, haha. Snad se všichni máte lépe!

Princeton a první párty v NYC..

19. listopadu 2013 v 5:32
Bohužel vás od této chvíle budu ochuzovat o fotky, jelikož se mi před pár dny nějak zasekal notebook a od té doby mi nefunguje USB a Windows 7 mi také záhadně zmizel. :( Zkusím s tím ještě něco udělat, ale počítám spíš s variantou, že budu muset koupit nový což se mi teď vůbec nehodí. HM mi samozřejmě říkala, ať to zkusím vzít někde do obchodu a nechat jej spravit, ale myslím, že se to moc nevyplatí.

Ale zpět k uplynulému víkendu. V sobotu jsem musela vstát už v 5 ráno, abych stihla vlak do NYC a poté autobus do Princetonu. Šílené, já vím. Ale stálo to za to. :) V Princetonu na mě čekala Ivča, se kterou jsem už tak dlouho plánovala nějaký sraz a pořád to nevycházelo. Já už jsem ji teda jednou v ČR viděla, ale já blbá jsem na ni jen zírala a nezeptala se, jestli je to fakt ona. Až když jsem jí později psala zprávu, zda ten den nebyla tam a tam, tak odepsala, že ano. :D Náhody se fakt dějí. Prošly jsme se areálem univerzity a navštívily dokonce i muzeum. Později se k nám na oběd připojila au pair ze Španělska. Všechny tři jsme si daly sklenku bílého vína a mega hamburger. Kolik jsme za takový oběd zaplatily nebudu ani zmiňovat, ale v Česku bych za ty peníze měla obědů asi 5, haha. Ale tak jednou za čas. :) A pak jsme si zašly na Frozen Yogurt! To je tak něco neuvěřitelně dobrého, že to nejde ani popsat. Můžete si vybrat min. z 10 příchutí a pak si to posypat vším možným. Gumoví medvídci, oříšky, Oreo sušenky, čokoláda, nutela prostě na co si vzpomenete. Je to fakt mňamka. Měly jsme v plánu vyrazit na nákupy, ale času už nebylo tolik, tak jsme se šly dívat ke Španělce na film 50x a stále poprvé. Už jsem to viděla milionkrát, ale je to jeden z filmů co jen tak neomrzí. Bylo to skvělé odpoledne a jsem moc ráda, že jsem holky poznala. Snad jsme se neviděly naposledy. :)

Zpět v NYC jsem byla okolo 6 večer. Zabila jsem 3 hodiny času po obchodech a večeří. Kolem 9 už jsem měla sraz se Zuzkou a pár dalšíma holkama. Nakonec nás bylo asi 8. Holky měly booknutý pokoj v hotelu na noc, takže si tam šly jen odnést věci, převléct se a vyrazily jsme metrem do Downtown na The Biggest Au Pair Party. Co k tomu dodat. Asi bych udělala líp, kdybych jela hned z Princetonu domů, zalezla do postele a konečně se vyspala, haha. Měly jsme tam být v 10:50 a než jsme se dostaly dovnitř, tak byla stejně hodina pryč. Těšíte se na nějaký drink a jaké to překvapení, když na stolech najdete jen pomerančový džus. :D Kdyby ty drinky nebyly naslibované v programu, tak dobrý. A pokud by jste si tam chtěli koupit flašku alkoholu, zaplatíte "JEN" pár stovek dolarů! Nějaký ten drink se k nám pak přece jen dostal, ve kterém žádný alkohol cítit ani nebyl, za to sladké jak cecek to bylo. Ale beru, že to bylo všechno zdarma, takže jsme nemohly čekat nic převratného. No asi za hodinku už jsme byly venku a byla jsem ráda, že jsem chytla poslední vlak z NYC (nevím co bych tam dělala do půl 6 ráno) a ve 3 padla konečně do postele. Neděle byla vyloženě odpočinková po náročném týdnu. :)

Dovolená v Karibiku!

12. listopadu 2013 v 5:03
WOW! Plavba lodí v Karibiku.. Můžu já být šťastnější než jsem?! :))

Původním plánem bylo letět v únoru na Hawaii, ale nakonec jsme usoudily, že tu si necháme na později. Třeba právě na srpen, kdy obě s Nikol slavíme narozeniny, haha. Každopádně by to nebyl špatný dárek! Uvidíme. Zpět k naší dovolené.

V sobotu jsem se konečně dostala k tomu, abych trochu prošmejdila internet a povedlo se mi najít přesně, to co jsem chtěla. Ani mě nenapadlo, že bychom to také hned koupily, ale když jsme viděly jak kajuty na lodi mizí jedna za druhou, tak jsme neváhaly a šly do toho!

Vypadá to následovně: 17.2. - 22.2.2014


Den 1: Miami, Florida - Odjezd ve 4:00 PM
Den 2: At Sea
Den 3: Grand Turk Island, Turks and Caicos - Příjezd v 7:00 AM, Odjezd ve 2:30 PM
Den 4: Half Moon Cay, Bahamas - Příjezd v 9:30 AM, Odjezd v 5:30 PM
Den 5: Nassau, Bahamas - Příjezd v 7:00 AM, Odjezd v 5:00 PM
Den 6: Miami, Florida - Příjezd v 8:00 AM

O odletu do Miami uvažujeme už na sobotu před plavbou, abychom si to taky trochu užily a poté bysme se nalodily a vyrazily. Už teď se nemůžu dočkat! :)První měsíc v USA! :)

9. listopadu 2013 v 5:00
Nemůžu tomu ani uvěřit, ale čas letí jako voda a včera to byl už měsíc od mého příletu do Ameriky. Teď už rozumím holkám, které říkají, že rok či dva tady utečou jak nic. Je to opravdu šílené, ale snažím se ze všeho vytěžit maximum a prostě si to užívat. :)

V pondělí jsem se konečně dokopala zajít do banky a založit si účet. Myslela jsem, že bude problém, když jsem ještě nebyla zažádat o SSN, ale naopak. Všechno v pohodě a kartu jsem dostala ihned. Ve středu jsem měla svůj první au pair meeting ve White Plains. Poznala jsem pár nových holek z Brazílie a také jsem tam čirou náhodou potkala au pair, která se mnou sdílela pokoj v hotelu na Orientation. Moc se s náma tehdy nebavila, takže jsem jí jen řekla Hi a šla si zase po svých. :D Dostaly jsme akorát seznam asi 20 otázek typu: "Where do you eat Phish Food?". Co k tomu dodat.. Na podobné blbosti mi nezbývá čas a naše koordinátorky si asi myslí, že se nudíme. Příští meeting máme jít někam bruslit, tak se tam možná ještě zastavím a pak uvidím. Naštěstí tyhle srazy nejsou povinné. No ale kdybych nejela, tak bych se připravila o mou první návštěvu v Cheesecake Factory! Dala jsem si Chocolate Mousse Cheesecake a byl vynikající! Ještě mi i zbylo na doma, protože najednou se to sníst nedalo.Včera jsem od své HM dostala rozpis mých dnů off na listopad a prosinec. Takže to vypadá, že s nima pojedu za 3 týdny na Thanksgiving nejdříve do Connecticutu a poté do Bostonu. Mohla bych zůstat tady, ale to bych byla blázen, když mám možnost se někam podívat. :) Jsem už dokonce v kontaktu s nějakýma holkama odtamtud, tak to vypadá, že bychom mohly i něco podniknout. Pak budu mít i dost volna v prosinci, takže uvidím ještě, jak ho využiju.

Jinak každý den je nějak crazy. Max má každý čtvrtek po škole tenis a cestu, která obvykle trvá 15 minut jsme jeli více než hodinu! Na dálnici byla nějaká nehoda, takže na tenis jsme přijeli až 5 minut před koncem. Bylo mi ho líto, tak jsem se omlouvala a on, že je to v pohodě a není to moje chyba. Tak to bylo sladké. Večer jsem ještě jela na rychlý sraz s Anne, která se vrátila z dovolené v Cancunu, kde byla s rodinkou. A dneska měl Max s Charliem playdates. Počítala jsem se 4 dětma, nakonec jich bylo 6. :D Takže jsem ráda za SNAD relativně klidný nadcházející víkend.

Moje nervy.. Ice rink + NYC! :)

6. listopadu 2013 v 17:51
Hned na začátku vám musím napsat, co se mi stalo v pátek. Během dopoledne sem přišla silná vichřice i s deštěm, ale naštěstí to rychle odešlo. Normálně když přijedu ráno ze školy, tak nechávám auto venku před garáží, ale kvůli tomuhle počasí jsem ho raději schovala. Bylo asi čtvrt na 1, když najednou vypojili elektřinu a v ten samý moment mi přišla smska od HM, že nepůjde elektřina a mám otevřít vrata od garáže. Holt už bylo pozdě. A já pak měla jet mladšího vyzvednout ze školy. Byla jsem z toho fakt na nervy a měli jste mě vidět v moment, kdy to zase zapojili a já brala dolů schody po třech, jen abych otevřela tu pitomou garáž. :D

V pátek večer jsem byla pozvaná k české kamarádce na rajskou! Byla boží a takové občasné večeře bych si klidně nechala líbit, haha. :) Také se za náma přijela podívat první au pair od mé rodinky, Martina. Bydlí už nějakou dobu v NYC, tak to nemá daleko. Jakmile jsme zpacifikovaly děti, tak jsme šly sednout ven a probraly jsme všechno co se dalo, znáte to.

V sobotu jsem se mohla konečně vyspat, ale to bych si já chytrá musela vypnout budík, že! Když jsem se vzbudila, tak jsem byla dost zmatená, že už je tolik hodin a všech se ptala, proč se ten čas přetočil už ten den, když se měl přetáčet až o den později. No co k tomu dodat. :D Martina přišla na oběd a podívat se za mou rodinkou. Neměla jsem nic moc v plánu a tak jsem se přidala k nim a jeli jsme si zabruslit na kryté kluziště. Na bruslích jsem stála naposledy, hmm.. možná před 10 lety? Takže první kolečko se mi nohy klepaly jak ratlíkovi, ale pak už to šlo a dokonce za mnou chodily děti, jestli jim můžu pomoct a rodiče mi za to strašně děkovali. To bylo milé. :) Poté jsem se přesunula opět k Jitce, kde jsem si dala další nášup rajské a byla spokojená. Říkala jsem si, že v 7 večer už budou obchody určitě zavřené, ale opak byl pravdou a já ještě sehnala kozačky, jelikož se jelo v neděli opět do NYC, tak se hodily.


HM odjela s klukama do Connecticutu a HD jel brzy ráno běhat na New York maraton s tím, že se tam pak všichni sešli. Já měla dopoledne sraz opět se Zuzkou a Nikol na Grand Central. První zastávkou byl opět Starbucks. Poté jsme zamířily směr Empire State Building. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak to stálo za to. Pohled na New York z 86 patra, prostě další neuvěřitelný zážitek! Dokonce jsme tam potkaly zase Čechy. Následoval nápis LOVE, který potkáte v každém větším městě a oběd. Dala jsem si smažené kuřecí maso s mozzarelou a jako přílohu jsem dostala špagety. Trochu neobvyklá kombinace, ale budiž. :D Nikol se od nás odpojila a my jsme ještě vyrazily po obchodech. Co jsem potřebovala, jsem samozřejmě stejně nesehnala a koupila něco jiného. :D Když jsem procházely po Times Square, tak nás zastavily ty různé kreslené postavičky - Minnie, Mickey atd. Že s náma chtějí fotku, tak jsme se vyfotily. Pak vám ukážou na takovou kouzelnou cedulku, co mají připnutou na sobě a chtějí prachy. Ale co čekat že. :D Jen je to prostě vtipné.Halloween!

3. listopadu 2013 v 4:43
Původně jsem uvažovala nad nápadem vyrazit na Halloween Parade do NYC, ale nakonec jsem se rozhodla, že zůstanu s rodinkou a prostě si to užiju. Kluci měli ten den ve škole průvod v maskách, takže jsme se na ně s HP jeli podívat. Max šel za Harryho Pottera a starší Charlie byl baseballový hráč. Některé převleky se fakt povedly. Třeba asi 8-letá holka, která šla za 80-letou babičku i s takovým tím chodítkem. Po zbytek dne jsem už dostala volno a HP byli s klukama.

K večeru vyzdobili náš vchod světly, dýněma a svíčkama. Vypadalo to super! Jen je škoda, že jsem nikde nenarazila na nějaké jejich šílené dekorace, jak jsem to kolikrát viděla na fotkách od jiných holek. Holt každý to prožívá jinak. Takže jsme seděli se sousedy na cestě, jedli pizzu a také jsem zkusila své první marshmallow. Je to skvělý, jen strašně sladký! Mezitím jsme chodili všichni na Trick or Treat. Přirovnala bych to k našim českým Velikonocím. Děti chodí od domu k domu a dostávají sladkosti. Ale přesto to má něco do sebe a škoda, že u nás se nikdy nic podobného neslavilo. Po cestě v sousedství jsem dokonce potkala dvě další au pairky, jedna z Německa a druhá z Francie. S francouzskou au pair a jejíma kámoškama jsem ještě večer vyrazila ven do baru. Snažily se sice mluvit anglicky, ale stejně.. Myslela jsem si, že má angličtina je nic moc, ale když začala mluvit jedna z nich a nevěděla ani názvy dnů v týdnů, tak jsem musela sama sebe pochválit, haha. S rodinou, dětma i kámoškama mluví svým rodným jazykem, takže se nedivím. Ale tím spíš by s tím něco měla dělat. Ale na druhou stranu chápu, že takhle to je pro ni pohodlnější. Přesto jsem si večer užila a pak jsem doslova padla do postele za vlast. :)