Ice rink in NYC and Chanukah! :)

28. listopadu 2013 v 4:43
V neděli jsem se sešla s novou au pair z Islandu Oddný, která tady přijela teprve před 2 týdny. Samozřejmě se Zuzkou a taky se Sol, kterou jsem neviděla ani nepamatuju. Ze všeho nejdříve jsme zamířily do mexické restaurace na burrito. V prvním momentě jsem byla přesvědčená, že se tam určitě nenajím a dobře jsem udělala, že jsem zůstala. Bylo to jak jinak než vynikající!

V plánu bylo bruslení v Central Parku, ale byla opravdu zima, takže jsme se přesunuly pouze naproti do Bryant Parku. Au pair z Islandu se na poslední chvíli rozhodla, že s námi bruslit nepůjde, jelikož prý musí šetřit. Což jsem opravdu nepobrala. Den předtím mi psala, jak je to skvělý nápad a že se ráda přidá. Takže nám hlídala věci a po asi půlhodince bruslení nám je vrazila do ruky a utíkala za nějakýma dalšíma holkama. Každopádně její problém, protože my jsme si to užily! O to víc, že Sol stála na bruslích naposledy před 10 lety (jako nedávno já, haha), takže jsme ji jednou sbíraly z ledu, ale pak už začala dělat pokroky. :) Poté jsme si daly teplou palačinku s nutelou, jahodama a banánem. Mmm, mňamka to byla! A vyrazily jsme do nákupáku na Penn Station, aby si Zuzka pořídala zimní bundu. Nekoupila si nic, za to já ano. Vím no, jsem prostě shopaholic, ale s tím už nic nenadělám. :D

Dneska také začala Chanuka, která trvá dohromady 8 dní. Jen na vysvětlenou. Můj HD je sice Žid, ale nepraktikuje se tady žádné oddělené nádobí a podobné nesmysly, kde tohle nesmíš používat na tohle apod. K večeři byla polévka - něco jako čistý vývar a v tom byl jeden velký knedlík. :D Haha, nevím jak jinak bych to popsala. Ale byla dobrá. Pak salát, kuře, bramborové placky a k nim jablečná "přesnídávka"..? Aspoň tak mi to chutnalo. Poté se zapálily svíčky a začali zpívat píseň v hebrejštině. Charlie a Max dostali každý jeden dárek a překvapivě i já. :) Dostala jsem náramek na ruku s přívěsky NYC, kteremu se přezdívá Big Apple a je nezlomný, energetický a plný optimismu. Stejný význam má i náramek. Udělali mi radost, že si vzpomněli. Za to já stále nemám tušení, co jim na Vánoce pořídit. To bude ještě oříšek. Ale zpět k večeru. Hráli jsme také Drejdl což je jedna z typických her pro tento svátek. Je to vlastně 4-stranná káča a na každé straně ji hebrejské písmeno. My hráli jen o čokoládové mince a pár kováků, ale byla to sranda. Dave vyhrál a já skončila hned druhá. Povedený večer a jsem ráda, že jsem měla tu možnost nahlédnout do jejich kultury. Přece jen je to něco úplně jiného než co znám.

A zítra budu slavit svůj první Thanksgiving s přáteli! Rodinka odjíždí do Connecticutu a poté do Bostonu. Původně jsem měla jet s nima, ale nakonec zůstávám tady. Hlavně z důvodu, že si musím koupit nový notebook a doufám, že se mi to povede na Black Friday, kdy jsou všude velké slevy. Mrknu se tam až na jaře či v létě, kdy už tam určitě neumrznu. Každopádně jsem si před chvílí koupila jízdenku na sobotu do Philadephie, takže se nudit určitě nebudu. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama