Prosinec 2013

První americké Vánoce

29. prosince 2013 v 4:31
Je to neuvěřitelný, jak ten čas letí a i ty Vánoce jsou už za náma! Upřímně, byla jsem zvědavá jak je bude slavit má host rodinka, ale na druhou stranu jsem z toho měla takové smíšené pocity, že bych je nejraději přeskočila. Třetí Vánoce, které jsem už slavila mimo domov. První 2 roky v Anglii a teď tady.. Wow. Přitom jakoby to všechno bylo včera.

Asi týden a půl před Vánoci mi přišel od rodičů balíček k Vánocům s nějakými dárečky a přáním. Přiznám se, že už tehdy to na mě dolehlo a kdyby mi někdo dal do ruky letenku domů, tak neváhám a jsem sbalená do 5 minut. Asi je to jen otázka času, kdy to na každého přijde.


Na Štědrý den jsem byla domluvená s rodiči na Skype. Volali jsme asi 2 hodiny, kdy se mi chtělo celou dobu řvát a nakonec jsem se stejně neudržela, tak jsem řvala a řvala. Prostě to nešlo zastavit. Poté jsem se začala chystat na štědrovečerní večeři nebo spíš oběd k Jitce, kam jsem šla spolu s Lenkou. Takže jsme si hezky nacpaly břicha salátem, řízkama a cukrovím. :) Na 5 odpoledne jsem už musela zase zpět i s Martinou (první au pair), která to s náma taky přijela oslavit. Rodinka se ten den vrátila z dovolené a najednou nás v baráku bylo asi 16! Hlavně, že jsou svátky pohody a klidu. :D Ještě před tím než jsme začali zdobit stromeček nebo v našem případě spíš strom, tak mi Charlie s Maxem dali malé dárečky. Říkala jsem si, co to je, když si dárky máme dávat až 25. Rozbalila jsem to a byly to keramické ozdoby na stromek. Tady má každý tu svou a tak mi dali tyhle, abych si je taky mohla pověsit na stromek. To bylo moc hezké od nich. :) Takže jsme společně ozdobili stromek a do toho pili a jedli pizzu. Poté se začala rozdávat první várka dárků a i já dostala svůj první od Martiny.


Druhý den ráno, tedy 25. se vstávalo docela brzo. Děti natěšené na dárky a já mohla leda proklínat Santu, že mě nenechá déle spát. Po snídani přišlo na řadu rozbalování dárků z punčoch pro děti. Vždycky když dostali od někoho dárek, tak poděkovali a šli dotyčného obejmout což se mi moc líbilo. Poté jsme vyrazily do NYC na Grand Central Terminal, kde se každoročně schází lidé, aby zapálili svíčky chudým a zpívali. Do toho vždy někdo vstoupil, aby mluvit o stávající situaci a jak ji zlepšit. Musím říct, že to má něco do sebe a je hezké, že se lidé sejdou a myslí na ty druhé. V Česku jsem nikdy o ničem podobném neslyšela. Netrvalo to nijak dlouho, takže jsme se vrátili na oběd a dospělí si pak dali mezi sebou dárky z punčoch. A nakonec jsme se tedy sešli všichni opět u stromku a rozdávali si dárky navzájem. Nic delšího jsem v životě nezažila a byla jsem z toho fakt unavená. Rozdávají si dárky způsobem, že jeden rozbaluje a všichni ostatní mu věnují pozornost. Děcka teda od toho ještě odbíhali, aby mohli hrát Wii na televizi. Také si na dárky lepí vánoční přání, která koupili například před 10 lety a pokaždé to nalepí na dárek dotyčnému, jen přípíší rok aktuální což mi přijde jako zajímavý nápad. :) Koupila jsem Charlimu hru s názvy baseballových týmů. Má totiž rád všechno co se týče baseballu. Maxovi něco na vyrábění a host rodičům jsem nechala vyrobit keramický obraz se sněhuláky, s jejich příjmením a jmény. Měli z toho oba radost. Já dostala dárky jak od své rodinky, tak i od prarodičů a HM sestry. To jsem byla opravdu překvapená, že jsem dostala dárky i od nich. Host babču jsem pak pořád objímala. Ona je prostě úžasná! Dostala jsem tedy kosmetiku, šátky, tričko, obal na notebook, zrcátko, průvodce 50 trasama po NYC, které můžete projít pěšky, karty do Starbucks a malou taštičku z Puerto Rica, ve které byly peníze. To se mi ani věřit nechtělo, haha.


Jak už jsem se zmiňovala, že děti stále takhle odbíhaly od stromku hrát hry, tak si přišel rozbalit dárek i Max. Dostal nové brusle na led. Krabici jen otevřel, na brusle se ani nepodíval, zase ji zavřel a šel hrát. Když si vzpomenu, když jsem své brusle dostala jako dítě já (sice ne na Vánoce a ne na led), ale jezdila jsem v nich celá nadšená po obýváku asi hodinu! Prostě jsem u nich postrádala jakékoliv nadšení nebo projev radosti. Sice oba za každý dárek poděkovali, ale hned ho odhodili na stranu a rozbalovali další. Tohle mi nějak nejde do hlavy.. Amerika je prostě celá naruby.
Jsem ráda, že jsem mohla poznat jejich Vánoce a jakým způsobem ho slaví, co dělají a podobně. A na druhou stranu bych byla nejšťastnější v tu chvíli být s mou rodinou doma u vánočního stromku. Dívat se celý den na pohádky, cpát se cukrovím, dát si tradiční štědrovečerní večeři při svíčkách, sejít se s celou rodinou u babičky a pak se vrátit a rozbalovat dárky. Prostě si užívat tu vánoční pohodu. Američané se nezastaví ani na ty Vánoce a pořád někam chvátají. Nemůžu tvrdit, že to tak vypadá u všech, ale takový je můj pocit z prvních amerických Vánoc. Kdo ví, kde budu trávit ty příští! Bohužel nemám u sebe ani jednu společnou fotku. Všechny je má HD, tak snad se ke mě taky dostanou a budu je sem moct přidat.

Dny předvánoční..

27. prosince 2013 v 4:55
Doufám, že jste všichni oslavili vánoční svátky v klidu a v pohodě a pokud možno, tak s vaší rodinou a blízkými. Ne každý měl to štěstí. :) Ale o Vánocích chci napsat samostatný článek. Teď ke dním minulým.

V pátek v noci rodinka odletěla do Puerto Rica a mě začalo pár dní zaslouženého volna. Přesto to uteklo jak nic, protože jsem se skoro nezastavila. Myslela jsem, že se alespoň vyspím což jsem taky nějak nestihla. :D Hned brzo ráno po jejich odletu mi začaly chodit smsky jedna za druhou, co by ode mě potřebovali a v tu chvíli jsem je měla chuť zabít, ale co bych pro ně neudělala, že. :) Sama jsem byla ráda, že jsem se konečně zbavila smradu v mém autě od jídla, které HM rozkydala v kufru a smrdělo to tam už nějaký týden. :D Večer přijela ke mě Zuzka, takže jsme si udělaly český večer s večeří, vínem a koukaly se na Tři oříšky pro popelku. Já do toho ještě udělala těsto na vanilkové rohlíčky. Upřímně, nikdy nepatřily mezi mé nejoblíbenější cukroví, ale tady v Americe bych pro ně zabíjela!
Na sobotu bylo v plánu muzeum Madame Tussauds v NYC, ale jelikož jsme tady měli pár dní před Vánoci 20 stupňů, tak by byla škoda zavřít se na x hodin do muzea. Takže jsme se podívaly do New York Public Library a na oběd/večeři do Cafe Prague. Píšu na obědo-večeři, jelikož jsme restauraci nemohly vtipně najít. Hlavně, že jsme tam byly asi 2 týdny zpět. Holt se někdy člověk sekne a hledá ne úplně správnou avenue. :D Objednala jsem si hranolky se smaženým sýrem a bylo to skvělé. Ne jako z domova, ale i přesto. Zuzka s tušením, že si objednala segedínský guláš s knedlíkem dostala vepřo-knedlo-zelo. :D Prostě tam budeme muset znovu. Jen pro zajímavost.. Malá krabička asi s cca 15 kousky cukroví tam stojí "JEN" 56 dolarů, kdyby jste někdo chtěl, haha! Také jsem tam potkala českou au pair z meetingu a pak ještě jednou na Grand Central, takže jsme jely spolu zpátky. Jaká náhoda. :)
V dalších dnech jsem se ještě setkala s Lenkou, která do našeho města přijela nedávno. Daly jsme si večeři v čínské restauraci a také Frozen Yogurt. Samozřejmě si ho zamilovala jako já. Druhý den jsme vyrazily společně do posilovny. Už bylo na čase! Když jsem chtěla zaplatit, tak mi paní řekla, že je to teď o Vánocích zdarma. Milé překvapení. Daly jsme si hezky do těla. :) No a na závěr jsem se také potkala s au pair z Polska. Sedíme si takhle těsně před zavíračkou ve Starbucks, když k nám přijde obsluha, že se potřebují zbavit nějakého jídla a my si ho můžeme vzít domů. Takže jsme si jak nenažranci toho plno nabraly. :D


Já se pomalu pustím do psaní článku o amerických Vánocích, aby jste ho měli do nejdříve tady. Tuším, že to bude trochu delší a hlavně emocemi nabitý článek. :)

Zpátky do školy!

16. prosince 2013 v 3:40
Už je to tak. V lednu se ze mě na pár týdnů stane opět student, haha. Jelikož jsem přiletěla začátkem října a většina kurzů právě začínala, tak už jsem registraci nestihla. Tento týden jsem tam tedy naklusala a přihlásila se na Intensive Conversation, za kterou budu mít 30 hodin nebo-li polovinu splněnou. Do poslední chvíle jsem byla rozhodnutá pro American Idioms & Slang, ale nakonec jsem změnila názor. Měla bych za tento kurz pouhých 20 hodin, takže proč to dělat složitě.

Školu budu mít každé pondělí, středu a čtvrtek na hodinu a půl. V polovině ledna si tam jen odskočím na rozřazovací test a pak už se za týden začíná. Každopádně jsem na sebe zvědavá a těším se, že tam poznám opět nové lidi. :) Přikládám fotku své školy nebo spíš zámku.. :D

Víkend proběhl tentokrát tak nějak poklidně. Včera tady přišla "sněhová bouře", alespoň podle Američanů. :P Když si vzpomenu na letošní závěje v DUBNU na Velikonoce v ČR, tak se musím smát. Dneska jsem akorát vyrazila s Lenkou, která tady přiletěla teprve v pondělí do Starbucks a na Frozen Yogurt. A taky už máme konečně vánoční stromeček! Jsem myslela, že se snad letos ani nedočkám. Je živý, velký a voní nám krásně po celém domě. Zatím přeji všem příjemný start do nového týdne! :)


Vánoční New York City!

13. prosince 2013 v 21:22
Wow, wow, wow!! Vánoční atmosféra v NYC je opravdu zážitek k nezaplacení!

Ale ze všeho nejdříve jsme zamířily do Cafe Prague na svíčkovou, mňam. Přišlo nám, že ji mají trochu nakyslou, ale i tak jsme si pochutnaly. O knedlících ani nemluvím. Docela mě překvapilo, jak je to tam maličké, ale měli hezkou vánoční výzdobu. :) Odtamtud jsme zamířily nebo jsme se o to alespoň snažily, protože jsme nemohly najít správné metro, do Queensu. Je tam totiž česko-slovenský obchod s potravinama, hračkama apod. Zuzka tam chtěla nějaké dárky a já chtěly vykoupit všechny sladkosti, haha. :D Není nad české horalky, miňonky, lipo a další! Holt mi ty jejich americké (nechutně přeslazené) nějak nejedou.

Z Queensu jsme už zamířily do Rockefellerova centra omrknout vánoční stromeček. Tak nádherný jsem ještě v životě neviděla! A když do toho ještě začal padat sníh, tak to bylo dokonalé. :) Bylo tam snad tisíc lidí. Fakt hlava, na hlavě a vůbec se nedivím. Každý, kdo má tu možnost by tam měl určitě zamířit, protože to stojí za to! Vůbec se nedivím, že Kevin ze Sám doma zamířil právě tam, haha. Docela jsme tam za tu dobu vymrzly, takže jsme nakonec zamířily na kafe do Starbucks.


FOTKY! Princeton, Philadephia, NYC..

10. prosince 2013 v 4:02
UNIVERZITA V PRINCETONU

PRINCETON

PRINCETON

PRINCETON

OBĚD S HOLKAMA

MŮJ PRVNÍ FROZEN YOGURT!

BRUSLENÍ V NYC

PHILADELPHIA - ČÍNSKÁ ČTVRŤ

PHILADELPHIA

PHILADELPHIA SE SOL

PHILADELPHIA

PHILADELPHIA - LOVE PARK

PHILADELPHIA - JSME TÁÁM! :D

PHILADELPHIA

PHILADELPHIA - PRÝ ROCKYHO SCHODY.. (NIKDY JSEM TEN FILM NEVIDĚLA, TAK NEMŮŽU POSOUDIT :D)

SLUŠÍ MU TO, CO? :D

VESELÉ VÁNOCE I MĚ! :)

ROZHODLA JSEM SE SBÍRAT PŘÍVĚSKY STÁTŮ.. MÁM JICH UŽ ALE HODNĚ, CO? :D

NÁKUPY NA BLACK FRIDAY

Díkůvzdání, Black Friday a Philadelphia!

8. prosince 2013 v 14:13
Rodinka tedy ve čtvrtek na Díkůvzdání odjela pryč a já zůstala tady. V plánu byla večeře u Jitky s ještě pár přáteli. Za úkol jsem měla vzít nějaké nealko (na pivo jsem zapomněla, haha), takže jsem nakoupila a vyrazila. Jedlo se, pilo se, bavilo se. Bylo to moc fajn. Takový pohodový a klidný Thanksgiving. Měli jsme kuřecí vývar, krůtu, bramborovou kaši, houbovou omáčku a nevím co ještě.

Na Black Friday jsem si konečně objednala notebook, takže se mi vyhlo davové šílenství, které jsem viděla naštěstí jen v televizi. Vyrazila jsem akorát tady do města a koupila si nové boty na běhání. Těším se, až je vyzkouším. Už aby bylo jaro! Každopádně všude bylo lidí jak sra*ek s prominutím, takže jsem zase rychle pádila odtamtud pryč.

Další den bylo v plánu navštívit Philadelphii! Byla fakt zima, ale krásně a slunečno. Se Sol se nám podařilo najít bez větších potíží autobus, který odjížděl z NYC a už o půl 11 jsme byly ve Phile. Podle obyvatel bych tipla, že je to o něco větší než Praha. Dostaly jsem se do centra a zaplatily si bus tour po městě. Nebýt zima, tak do toho určitě nejdu, ale neměly jsme moc na výběr a viděly jsme alespoň ty nejznámější místa. Svezly jsme se jen pár zastávek a vystoupily v LOVE parku, kde byl vánoční strom i trhy. S tušením, že další autobus jede za 30 minut, jak nám tvrdili jsme si to tam prohlédly, vyfotily a šly na zastávku, kde jsme nakonec čekaly a mrzly další půlhodinu! Nebýt taková zima, tak si to tam projdeme celé pěšky. Takže určitě máme důvod se tam ještě někdy vrátit. Navíc jsme i z toho autobusu chtěly něco vidět, takže jsme nejdříve seděly nahoře, kde není žádná střecha a profoukly jsme tam skrz na skrz, ale co bychom pro fotky neudělaly. Později jsme si daly kafe ve Starbucks a potkaly se tam s dalšími au pairs což bylo super. :)

A v neděli jsme vyrazily ještě omrknout slevy v Gallerii ve White Plains. Nejdříve jsme nemohly nic moc najít, ale pak jsme přišly do Aeropostale a já jsem si ten obchod teda hned zamilovala. Chodily jsme tam a netušily co brát dříve. Nakoupila jsem si tam mikiny, trička slevněné třeba ze 45 jen na 10 dolarů! No kdo by to nebral! S Anne jsme pak vysadily Sol doma a jely ještě posedět do Starbucks. Bez něj to tady prostě nejde. :)

Fotek se mi tentokrát nashromáždilo trochu víc, takže je sem přidám zvlášť. Doufám, že se máte všichni krásně a nasáváte atmosféry nadcházejících Vánoc! :)

Brzy se ozvu!

6. prosince 2013 v 4:35
Jupí!! Včera mi přišel nový notebook, který jsem si objednala na Black Friday, jelikož starý pomalu a jistě přestává fungovat. Takže brzy napíšu článek o mém prvním Díkůvzdání v USA, o výletu do Philadelphie a konečně přidám fotky! Zatím se mějte krásně, ať jste kde jste. :)