Dny předvánoční..

27. prosince 2013 v 4:55
Doufám, že jste všichni oslavili vánoční svátky v klidu a v pohodě a pokud možno, tak s vaší rodinou a blízkými. Ne každý měl to štěstí. :) Ale o Vánocích chci napsat samostatný článek. Teď ke dním minulým.

V pátek v noci rodinka odletěla do Puerto Rica a mě začalo pár dní zaslouženého volna. Přesto to uteklo jak nic, protože jsem se skoro nezastavila. Myslela jsem, že se alespoň vyspím což jsem taky nějak nestihla. :D Hned brzo ráno po jejich odletu mi začaly chodit smsky jedna za druhou, co by ode mě potřebovali a v tu chvíli jsem je měla chuť zabít, ale co bych pro ně neudělala, že. :) Sama jsem byla ráda, že jsem se konečně zbavila smradu v mém autě od jídla, které HM rozkydala v kufru a smrdělo to tam už nějaký týden. :D Večer přijela ke mě Zuzka, takže jsme si udělaly český večer s večeří, vínem a koukaly se na Tři oříšky pro popelku. Já do toho ještě udělala těsto na vanilkové rohlíčky. Upřímně, nikdy nepatřily mezi mé nejoblíbenější cukroví, ale tady v Americe bych pro ně zabíjela!
Na sobotu bylo v plánu muzeum Madame Tussauds v NYC, ale jelikož jsme tady měli pár dní před Vánoci 20 stupňů, tak by byla škoda zavřít se na x hodin do muzea. Takže jsme se podívaly do New York Public Library a na oběd/večeři do Cafe Prague. Píšu na obědo-večeři, jelikož jsme restauraci nemohly vtipně najít. Hlavně, že jsme tam byly asi 2 týdny zpět. Holt se někdy člověk sekne a hledá ne úplně správnou avenue. :D Objednala jsem si hranolky se smaženým sýrem a bylo to skvělé. Ne jako z domova, ale i přesto. Zuzka s tušením, že si objednala segedínský guláš s knedlíkem dostala vepřo-knedlo-zelo. :D Prostě tam budeme muset znovu. Jen pro zajímavost.. Malá krabička asi s cca 15 kousky cukroví tam stojí "JEN" 56 dolarů, kdyby jste někdo chtěl, haha! Také jsem tam potkala českou au pair z meetingu a pak ještě jednou na Grand Central, takže jsme jely spolu zpátky. Jaká náhoda. :)
V dalších dnech jsem se ještě setkala s Lenkou, která do našeho města přijela nedávno. Daly jsme si večeři v čínské restauraci a také Frozen Yogurt. Samozřejmě si ho zamilovala jako já. Druhý den jsme vyrazily společně do posilovny. Už bylo na čase! Když jsem chtěla zaplatit, tak mi paní řekla, že je to teď o Vánocích zdarma. Milé překvapení. Daly jsme si hezky do těla. :) No a na závěr jsem se také potkala s au pair z Polska. Sedíme si takhle těsně před zavíračkou ve Starbucks, když k nám přijde obsluha, že se potřebují zbavit nějakého jídla a my si ho můžeme vzít domů. Takže jsme si jak nenažranci toho plno nabraly. :D


Já se pomalu pustím do psaní článku o amerických Vánocích, aby jste ho měli do nejdříve tady. Tuším, že to bude trochu delší a hlavně emocemi nabitý článek. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama