Leden 2014

Connecticut, Rhode Island a Massachusetts!

25. ledna 2014 v 19:23
Tak už jsem si připíchla další 3 špendlíky do své mapy v pokoji na zdi, haha. Během uplynulého víkendu jsem vyrazila s holkama na sever a měly jsme možnost vidět mnoho dalších krásných míst. Dobře, tak mnoho jich nebylo jelikož naše bus tour byla stylem "Vyskoč, vyfoť a naskoč." Ale i přesto jsme navštívily pobřeží v Newport v Connecticutu, harvardskou univerzitu a univerzitu Yale v New Haven, centrum Bostonu a další místa a památky.

Počasí nám sice moc nepřálo a našeho průvodce jsme měly chuť uškrtit, ale užily jsme si to a to je hlavní. :) Určitě mám v plánu se tam ještě někdy vrátit, protože je tam toho hodně k vidění. Hotel se snídaní byl skvělý a budíček v 5:30 ještě lepší.. :)) No jak říkám, není nad to si zorganizovat vlastní trip. Na druhou stranu, když máte kolem sebe ty správné lidi, tak si to prostě užíváte a neřešíte. Co vám budu povídat, mrkněte se na fotky a užívejte víkendu! :)HURÁÁ, letenka na dovolenou konečně zabookovaná!

16. ledna 2014 v 2:36
Uvažovala jsem, jestli sem o tom budu vůbec psát, ale nakonec jsem si řekla, že má BLBOST může být ponaučením pro vás ostatní. Anebo jsem taky TA jediná. :D

Koupit si letenku na dovolenou - jak jednoduché se to zdá být a opak je někdy pravdou. Alespoň v mém případě určitě. To už jsem tak minimálně měsíc koukala na ceny letenek s nadějí, že půjdou ještě dolů. Samozřejmě se ceny zvyšovaly, navíc když je to prázdninový týden. Ale znáte to. Peníze pořád lítají oknem a teď v sobotu jsem konečně našla na stránkách edreams.com levnou letenku nebo alespoň jsem si to myslela, haha. Na účtě mi chybělo jen pár dolarů, takže jsem ještě letěla do banky vložit peníze na konto a zase rychle zpět, aby mi ji nevyprodali. Jaké bylo překvapení, že během těch možná 20 minut klesla o dalších asi 40 dolarů. Nebylo na co čekat a šla jsem do toho. Vyplnila jsem tedy všechny údaje a pak přišel první zádrhel. Házelo mi to chybu a platbu nechtělo přijmout. Moje HM mi s tím "naštěstí" pomohla a asi na počtvrté se nám to povedlo. Celá nadšená, že mám konečně letenku na dovolenou jsem jela nakupovat. Do hodiny mi přišla smska z banky, zda opravdu chci odeslat asi o 1100 USD více než jsem měla. WTF?! Samozřejmě, že NE! Mezitím mi teda zablokovali kartu což jsem zjistila při nákupu bot, které jsem najednou nemohla zaplatit. Z edreams mi stihli napsat email, že až můj účet bude opět funkční, ať se ozvu a provedeme platbu. Takže jsem netrpělivě čekala do pondělí, kdy mi konečně odblokovali kartu a odepsala cestovce, že si můžou peníze strhnout. Na to mi odepsali, že moje letenka byla mezitím zrušená. Z jakého důvodu jsem se už nedozvěděla. Tak to už jsem byla fakt nasraná! Jinak částku mi místo v dolarech poslali v eurech a to je ten důvod, proč byla cena tak nízká. No užila jsem jsem si s nima svoje.

Včera jsem si tedy zabookovala letenku na Miami přes americkou leteckou společnost a do chvilky jsem měla letenku v emailu. Jupííí, mám radost! Hlavně, že to mám z krku a můžu plánovat dále. Už zbývá jen 33 DNÍ! Nemůžu se dočkat! :)

Jinak se toho moc neděje. Dneska jsem jela do školy na test, který spočíval v tom, že jsem si asi 5 minut pokecala s profesorkou a bylo. A hned je 15 dolarů v.. EHM. :D Příští středu už začínám, tak jsem zvědavá. Tentokrát budu mít opět volný víkend i s pondělím, jelikož tady máme státní svátek. Tak to vypadá, že podnikneme nějaký trip. Budu vás informovat.

Poslední věc je, že mi tu leží pořád několik pohledů New York City, tak kdyby někdo chtěl, ozvěte se buď tady, do zpráv nebo na email. :) Doufám, že se máte všichni skvěle a ať nám ty 2 dny do víkendu utečou!


Silvestr 2013!

5. ledna 2014 v 20:51
Pro začátek vám všem chci popřát jen to nejlepší do Nového roku a doufám, že jste do něj vykročili tou správnou nohou. :) Já jsem si s holkama Silvestr skvěle užila, ale bohužel mě po něm hned skolika nějaká hnusná angína nebo co. Takže jen ležím v posteli, piju litry čaje a vyžírám zásoby české lékárničky. Dneska už je mi lépe, tak si říkám, že bych mohla něco sepsat.

Po Vánocích, tedy minulý čtvrtek a pátek jsem pracovala dohromady asi jen 12 hodin. Víc mě rodinka už nepotřebovala, protože o víkendu odjeli všichni na hory. Já jsem s holkama vyrazila trochu provětrat peněženku v povánočních nákupech. Tak jak jsme v pátek hezky zaparkovaly a nakupovaly (ve Victoria Secret :D) bez davového šílenství, tak v neděli to bylo přesně naopak. Vzala jsem tedy auto, chcalo jako z konve, GPS si z nás normálně dělala srandu a já se marně snažila najít HODINU parkovací místo u obchoďáku! Snad už bych to i vzdala, kdyby přímo přede mnou nezačal někdo vyjíždět. Ale z druhé strany tam bylo samozřejmě nachystané další auto. Naštěstí ho zablokovala a já tam mohla vjet! Haha, to jsem ale zákeřák. :D Ale fakt už jsem toho měla plné kecky. Moc jsem si tam sice nenakoupila, ale těsně před zavíračkou jsme tam objevily NEW YORKER! Takže se tam každopádně zase vrátím, ale jedině přes týden.


V pondělí ke mě přijela Zuzka s Lenkou a udělaly jsme si takový pohodový a klidný večer, kdy jsme jen jedly, pily a drbaly. A v úterý konečně Silveeestr! Přes den jsme si zajely na oběd k Indovi. Zaplatíte jen 10 dolarů a můžeme toho sníst kolik chcete. A indické jídlo tady jsem si zamilovala! Pak rychlé kafe ve Starbucks, zpátky domů a začít se chystat na večer. Do toho jsme začaly připravovat menší pohoštění a pustily jsme si hezky po česku S tebou mě baví svět. Že jsem upekla ještě poslední várku vanilkových rohlíčků snad ani nezmiňuju. :D Nee, vůbec tady jen nežeru. :D


Na zakončení roku jsme si koupily plavbu lodí kolem NYC. Měly jsme tam být na 9 s tím, že se v 10 vyplouvá. Něco málo po 7 jsme přijely na Grand Central a šly najít místo vyplutí. Plno ulic už bylo uzavřených a Times Square s tisíci lidmi kolem vypadal taky šíleně. Věřím, že na jednu stranu to musí být zážitek a ne jen tak někdo může říct, že oslavit příchod Nového roku na Times Square v New Yorku. A na druhou stranu si představím to x hodinové čekání ve frontě, v mrazu a vy nemáte šanci si ani odskočit na záchod, protože jakmile odejdete, tak se pak můžete vrátit leda na konec fronty. Takže jsme se tomu vyhly obloukem a místo v 10 jsme vypluly už o půl 9 kolem NYC. Hudba na lodi byla skvělá, pití bylo zdarma a pohled na noční New York byl dokonalý! Sice jsme trochu vymrzly a ve 3 ráno jsem byla ráda za teplo a svou postel, ale stoprocentně jsem si to užila! :)