Březen 2014

Washington D.C.

29. března 2014 v 23:22
Opět jsem se přesvědčila, že pokud si výlet zorganizujete podle svého, tak to absolutně nemá chybu! Není to jako, když jedete s bandou číňanů, kteří sotva mluví anglicky a ještě vám nutí za šílené peníze pro ně ty nejvýhodnější nabídky.

Washington patří rozhodně mezi místa, která by měl každý správný turista navštívit. Nemluvě o tom, když žijete skoro půl roku v New Yorku a po takové době přijedete do města jako je D.C., tak si připadáte skoro jako doma nebo někde v Evropě. Není to mrakodrap na mrakodrapu nebo ulice, na kterých se dá sotva hnout. Všechno čisté, zelené. No v ten moment jsem si říkala, proč nežiju tam! Ale co si budeme povídat, všechno má něco do sebe. :) Viděly jsme ty nejznámější památky jako U.S. Capitol, Washington Monument, Lincoln Memorial, White House a mnoho dalších. Noc v hostelu jsme naštěstí přežily, haha. Co jsme taky mohly čekat za těch "pár" dolarů. Na pokoji jsme byly 3 plus jedna au pair z Číny, takže jak to původně vypadalo hrozivě, tak to nakonec nebylo nejhorší.

Málem bych zapomněla! Jedna česká au pair žijící v D.C. mi dala adresu místní české restaurace, takže bramborový salát s kuřecím řízkem byl zajištěn. :D Už se nemůžu čekat, co mě za výlet čeká příště! :)Brooklyn Bridge a Ground Zero po stopáté.. :))

27. března 2014 v 21:57
Původně jsem myslela, že do tohoto článku přidám i něco málo z víkendu ve Washingtonu, ale nakonec to "málo" je trochu více, takže další článek je jasný a slibuju, že se ho dočkáte dříve než až za další 3 týdny.

V pátek před druhým březnovým víkendem jsme se domluvily na večeři v Applebee's. Miluju tu restaturaci. Hlavně to, v jakém stylu je provedená. Nabrala jsem holky autem a později se k nám ještě přidala kamarádka z Mexika. Musím říct, že večer jsme si užily a div se smíchy nepočůraly, když Sol z Mexika předváděla svou asi 13-letou svěřenkyni, haha.

A v neděli jsme se vypravily opět do centra New York City a plán byl jasný. Česko-slovenský obchod v Queens, Brooklyn Bridge, Ground Zero a Times Square. Jelikož metro do Queensu bylo částečně uzavřené, tak jsme se tam nedostaly a jely se podívat na most. Haha, zní to divně. :D Už jsem o něm mluvila několikrát, ale až teď nám to vyšlo. Bylo krásně a jak jsem později zjistila, tak se tam ten den bylo podívat více kamarádů, ale nikoho jsem samozřejmě nepotkala. :D Už se těším až bude teplo, sednu si pod něj a budu jen relaxovat. :)

Poté jsme se přesunuly ke Ground Zero. Dobře, v nadpisu kecám. Po stopáté jsem tam ještě nebyla, ale připadá mi to tak. Poprvé jsem se tam byla podívat ještě se Zuzkou, podruhé jej chtěla vidět Lenička a teď potřetí pro změnu Nikolka, haha. Co bych pro ně neudělala, že. :D Dávám si pauzu, alespoň do té doby než tam otevřou nové muzeum, které mě bude určitě zajímat. Druhý pokus dostat se Queens už vyšel a já odcházela s taškou českých sladkostí a hlavně s piškoty, které mi chyběly na pudink. Pudink jsem si přivezla v řijnu z domova, piškoty jsem koupila, ale pudink stejně zatím neuvařila. :D Nakonec rychlé kafe na Times Square a šupajdily jsme zpátky.Třetí a poslední zastávka: Nassau

14. března 2014 v 0:36
Naší poslední zastávkou bylo hlavní město Nassau na Bahamách. Jelikož ještě zbýval čas do naší exkurze, tak jsme si šly projít město. Musím říct, že je to jedno z míst, kde bych se sama pohybovat nechtěla. Lidé vám na každém rohu něco nabízejí až takovým způsobem, že to moc příjemné není.

Ale teď k naší exkurzi! Koupily jsme si plavání s delfíny, takže jeden z dalších snů se mi splnil. A vůbec, po této dovolené jsem si těch snů ve svém List of Dreams (najdete v aktuálních odkazech) mohla odškrtnout mnohem víc. :) Vydali jsme se lodí na Balmoral Island, který je vzdálený asi 30 minut. Na ostrově se nás ujala instruktorka, dala nám pár rad a informací a mohli jsme jít do vody. Ve skupince nás bylo možná 8, takže to bylo ideální. Náš delfín se jmenoval Fiona. První na řadu přišly fotky a pak jsme se snažili ustát vlny a přitom hladit delfína. Byl jako z gumy. :D Skvělý i když docela krátký zážitek! Zbytek času jsme jak jinak strávily ve vodě a na lehátkách. Jediné, co mě mrzí, že jsem se nestihla podívat do slavného Atlantis resortu, ale mám alespoň o důvod víc se vrátit. :)

V sobotu ráno jsme připluli zpět do Miami. Co vám budu povídat, z lodi se mi třikrát nechtělo. :) Udělaly jsme check-in na poslední noc, zabalily věci a vyrazily hledat ještě poslední suvenýry do města. Užívala jsem si poslední hodiny v teple na Miami Beach, jelikož jsem odlétala už druhý den v 6 ráno zpátky do mrazivého New Yorku.


Druhá zastávka: Half Moon Cay

12. března 2014 v 4:13
Několikrát už jsem předtím slyšela nebo četla, že tento ostrov je ze všech nejhezčí nebo alespoň z těch námi navštívených. A musím říct, že mě mé představy nezklamaly, protože Half Moon Cay je opravdu ráj na zemi! Do té doby jsem si myslela, že taková místa existují pouze ve filmech.

Tentokrát loď zakotvila dále od břehu a my se musely dopravit ještě jinou menší lodí na ostrov. Tato část ostrova se "otevírá" jen, když tam nějaká z lodí zastaví a vyhodí pár stovek turistů. Takže pracovníci z lodi se přesunuli na ostrov, kde otevřeli bar a pár stánků se suvenýry. Dokonce i DJ se přesunul na pláž do dřevené lodi, aby nám mohl zpříjemnit den hudbou a lidé, kteří nám tam přichystali oběd jakbysmet. Neměly jsme koupené žádné tours nebo jiné aktivity, takže to byl jen celodenní relax na pláži a koupání v té neprůzračnější vodě, kterou jsem kdy viděla! Po obědě jsme se rozhodly trochu to tam prozkoumat. Narazily jsme na skupinku, která si zaplatila koupání s rejnoky. Mám jej na jedné z fotek - je to taková černá placka a když ho vidíte zespodu, tak se to na vás ještě zubí. :D No fajnový zážitek. Zbytek času jsme si užívaly ve vodě a zpátky se mi teda nechtělo ani trochu. :)První zastávka: Grand Turk

10. března 2014 v 3:02
Úterý jsme strávili celý den na moři, takže to znamenalo jediné - celodenní válení se na Panorama Deck. Ve středu brzo ráno jsme zakotvili v Grand Turk a po mole jsme odpochodovaly na ostrov, kde jsme měly zakoupenou exkurzi. Takže jsme po chvíli nasedly do div ne rozpadajícího se "auta" a jelo se. Po cestě jsem si trochu připadala jako v městečku duchů, nikde nikdo. Někde docela hezké baráčky, jinde zase doslova zbořeniště.

Vybraly jsme si Clear Kayaking & Eco Safari, takže na místě jsme vyfasovaly záchrané vesty, pádla a nasedly do kajaku. Bylo to tam krásné. Voda čistá, průzračná, možná po kolena. Od našeho průvodce jsme se dozvěděly o místní fauně a flóře, rostlinách, zvířatech. Dokonce jsme pádlovaly okolo vraku lodi, který tam ztroskotal před dávnou dobou. Ochutnala jsem plod kaktusu, držela mořského ježka, hvězdici a platýze. Bohužel jsem s sebou neměla foťák, nechtěla jsem riskovat. Přece jen jsem už jeden v moři utopila. :D

Ruce nás sice trochu bolely, ale čekala jsem to horší. Poté nás odvezli zpět do centra dění, koupily jsme si pár suvenýrů a relaxovaly na pláži dokud nebyl čas jít zpátky na loď. A další dny nás už čekaly Bahamy! :)Dovolená v ráji! Miami, bejby!

9. března 2014 v 5:46
Tak se tedy vrátím o 3 týdny zpátky a napíšu vám, jak probíhala má dovolená snů.. Kufr jsem balila jako vždy na poslední chvíli, takže jsem pak jen tak tak dobíhala na vlak. Naštěstí jezdí pokaždé o něco později. Bez problémů jsem se dostala na letiště, nasedla do letadla a o 3 hodiny později vystoupila ve slunném Miami. Ok, přiletěla jsem v noci, takže slunné zrovna nebylo, ale rozhodně jsem byla ráda za skok o asi 25 stupňů nahoru!

V hostelu už na mě čekala Nikol, která přiletěla dříve a šly jsme se hned mrknout na pláž, která byla asi jen 5 minut. Následné hledání jídla ve 2 ráno byla taky docela zábava.. V pondělí jsme se zase zabalily a ve 12 jsme už byly na cestě taxíkem na port, kde na nás čekala loď s prominutím velká jak kráva! Myslela jsem, že nám vypadnou oči a to jsme ještě nebyly ani uvnitř. Naše kajuta byla malá, ale moc útulná. Zbytek času jsme chodily po lodi jako ve snech a nevěřily. Divadlo, kasino, restaurace, bary, kavárny, bazény a k tomu ten nejúžasnější výhled na Miami! Nuda na lodi rozhodně nehrozila po celou dobu naší plavby. Než nám přinesli kufry na pokoj, tak jsme pomalu zvedli kotvy směr Karibik.
Fotek je nakonec daleko víc než jsem si myslela, takže vyprávění o dovolené rozdělím do více článků. :) Pokračování už brzy.

5. měsíců v USA!

7. března 2014 v 13:23
Od posledního článku uplynuly už skoro 3 týdny. Měla jsem v plánu, že jakmile přijedu z dovolené, tak je začnu všechny sepisovat a hodím je sem co nejdříve. Realita je taková, že jsem ještě ani nezačala. :D Ono psát 3 eseje (1 esej - 4 strany) a ještě dělat prezentaci do školy nebyl žádný med. Ale včera jsem úspěšně kurz dokončila a čekám už jen na certifikát. Teď budu mít týden pauzu a pak to začne zase odznovu, tentokrát budu chodit na Intensive Grammar.

Takže vám slibuju, že tento víkend se článků a fotek z dovolené konečně dočkáte! :) Jinak dneska "slavím" svých 5 měsíců v Americe! Doufám, že se všichni máte skvěle! :)