Duben 2014

Baltimore a Philadelphie

30. dubna 2014 v 6:04
Jupííí! Právě jsem dopsala třetí a zároveň poslední esej do školy a konečně se můžu začít věnovat věcem, které jsem poslední dny zanedbávala. A začnu tím, že se vrátím k předminulému víkendu.

Ten týden zrovna měli kluci prázdniny a já se jich obávala jak čert kříže. Ale když jsem dostala svůj rozvrh, tak jsem div neskákala radostí do vzduchu. Už od čtvrtečního rána jsem měla volno a rodina odjela pryč. Snažila jsem se naplánovat něco většího, ale holt na poslední chvíli to dost dobře nejde. Počasí mělo být krásné, takže jsme se rozhodly pro Baltimore a Philadelphii, kde už jsem sice jednou byla, ale tehdy byla taková zima, že jsem si to skoro ani neužila.

V sobotu ráno jsme tedy nasedly do trochu pofiderního autobusu a za 3 hodinky jsme už vystupovaly na kraji Baltimore. Jelikož to byl opravdu jen okraj, potřebovaly jsme se ještě dostat do centra. Hned vedle byl nějaký hostel, tak jsem se tedy zeptala, jak se tam dostaneme. Jaké to překvapení, když slečna odpověděla, že nemá tušení, kde to je. V ten moment jsem si připadala někde na statku mezi krávama a ne na kraji velkoměsta. Řekla nám, ať vyjdeme ven a v další budově nám někdo poradí. Vyšly jsme ven a jediné co vidíme, autoopravna. Tak jsme šly teda zpátky, ať mi dá číslo na taxi. V momentě, kdy vytáhla ty obrovské ZLATÉ STRÁNKY jsem myslela, že půjdu do kolen. :D Řidiče taxíku, který nás doslova oje*al o 15 dolarů ani nezmiňuju.

Pokud vím, tak Baltimore je ještě menší než Praha, takže na jedno odpoledne bohatě stačí. Podívaly jsme se do budovy, která je postavena jako památník zesnulým 11. září 2001. Říkaly jsme si, že vstup bude určitě drahý takových 20 - 30 dolarů. Když jsme uviděly jen 5, tak jsem se paní musela zeptat, jestli myslí opravdu 5. Jsem prostě zkažená New Yorkem. :D Prošly jsme se přístavem, kde kotví několik lodí. U vody to vypadá moc hezky, ale do města jsme ani nešly. Prý to tam za nic nestojí.Kača u mě jednu noc přespala a ráno jsme vyrážely i s Ivčou do Philadephie. Po hodině cesty v autobuse tam začal smrdět záchod takovým způsobem, že jsme si musly přesednout dopředu. To se vážně nedalo. Ale já už si zvykla, že když někam cestuju, tak se vždycky něco přihodí. :D Podívaly jsme se dovnitř na Liberty Bell a zašly na oběd do Applebees. Poté jsme se vydaly pěšky k Love parku, kde jezdili nějací šílenci na skateboardech a div tam všechny neporazili. Ale teď na jaře to tam vypadalo úplně jinak než pamatuju naposledy. Prostě jaro je tady. :)) Udělaly jsme fotky a pokračovaly ulicí plnou vlajek, kde jsme našly i tu českou. Dokonce je u ní lavička věnována Václavu Havlovi což se nám líbilo. Docela dlouho jsme poseděly na Rockyho schodech a pak se vydaly zase zpátky.

Poslední víkend se nedělo nic moc extra. V pátek večer jsme šly do kina na The Other Woman s Cameron Diaz a takhle v kině jsem se už dlouho nezasmála. Už bych se na to podívala klidně znovu. Můžu všem jen doporučit! V sobotu jsme pomáhala kamarádce jako dobrovolník na International Fair, která byla pro rodiny s dětmi. Jídlo, hry, představení atd. Já z toho dostanu potvrzení, že jsem tam dobrovoničila a jednou se mi to třeba bude hodit. Člověk nikdy neví. :) V neděli už byla ve znamení těžkého odpočinku, až teda na ty eseje, které jsem musela sepsat. Sice jsem na 6 stránek měla asi 6 týdnů, ale to bych nebyla já, abych je nepsala na poslední chvíli. :) Teď už jen poslední 2 dny školy a mám za první rok splněno!

New Jersey Devils vs. Boston Bruins

19. dubna 2014 v 5:18
Tak dlouho jsem to plánovala, až jsem se dočkala! Hokejový zápas jednoho z nejznámějších týmů - New Jersey Devils. Basketbal, hokej.. ještě tak zápas baseballu a budu spokojená, haha.

Sešlo se nás 5 holek. Sice jsme jedna neznaly druhou, ale musím říct, že jsme si sedly a měly o zábavu postaráno. Vykecaly jsme se na obědě v Applebees a pak jsme nabraly směr do New Jersey. Arénu jsme našly raz dva, nafotily desítky fotek a omrkly obchod se vším možným pro fanoušky. Na uvítanou jsme dostaly triko, na rozloučenou plakát týmu. Ten pocit, kdy vejdete na stadión, kde jsou tisíce lidí - neuvěřitelné! V ten moment si jen říkáte WOW a na nic víc se nezmůžete. Za hodinu už vám to ani nepřijde. :D Devils vyhráli 3:2 a dva góly z nich dal Židlický. Joo, co by bez těch našich Čechů ti Američané dělali. :D

V jednu chvíli jsme si dokonce všimly, že pár řad pod náma žádá chlap o ruku svou přítelkyni. Bylo to jako z amerického filmu. Až na to, že ve filmech jsou většinou na těch velkých obrazovkách, kouká na ně celá aréna a tady nic. :D

Host rodinka odjela do Hersey Park v Pensylvánii a já si užívám klidu. Zítra brzo ráno vyrážíme do Baltimoru a v neděli do Philadelphie! Tak si všichni užívejte prodlouženého víkendu a hezké Velikonoce! :)

6 měsíců za velkou louží! :)

8. dubna 2014 v 5:25
Sama tomu nemůžu uvěřit, že už je to opravdu půl roku, co jsem poprvé přistála na americké půdě! Jako by se to všechno odehrálo teprve včera. Všechno to zařizování, balení, loučení se. Děláte věci, u kterých si říkáte: "Tohle tady dělám naposledy" nebo chodíte po svém pokoji, domě a rozhlížíte se tak, jako by jste měli za pár dní zapomenout, jak to všechno vlastně vypadá.

Jelikož jsem už takhle odjížděla dříve, ať už v 17-ti do Německa nebo o dva roky později do Anglie, tak to pro mě nebyla až taková novinka. Až na to, že jsem tentokrát odletěla tisíce kilometrů daleko od svého domova. Navíc už není tak jednoduché skočit do letadla a být za chvíli zpátky, ale nic není nemožné. Důkazem i je, že jsem si před 3 týdny ve středu koupila letenku z minuty na minutu a v sobotu jsem už byla doma. A když musíte, tak musíte a nic jiného vás nezajímá. Myslela jsem, že se dříve jak za rok domů nepodívám a ani jsem neměla v plánu letět tam. Když jsem přijela domů, tak jsem si připadala, jako by byl stále říjen a já jsem nikdy nikam neodletěla. Všechno zůstalo stejné jako předtím. Můj domov, pokoj, okolí. Jen lidé se změnili.

Když jsem ještě seděla doma na zadku, snila si o té své Americe a říkala, že bych tam už klidně mohla zůstat navždy. Velká naivita! :D Ono to tady opravdu vidíte jinýma očima, když tu jste jako turista a když tady delší dobu bydlíte. Podle mě se Američané neumí zastavit a život jim tu doslova utíká mezi prsty. Většina lidí tady pracuje od rána do večera a takhle stále dokola. Jak už jsem si tady vylévala srdce v prosinci, tak má host rodina se ani na ty svátky nezastavila, aby si užila vánočního klidu a pohody. Stále musí být v poklusu. Děti tady mají milióny mimoškolních aktivit, takže jsou na tom podobně jako ti rodiče. Má rodina se jim alespoň večery a víkendy věnují. Tak jako tady potkáte milé, usměvavé Američany, tak potkáte i ty méně příjemné a totálně nevyrovnané osoby, jejichž největším problémem na světě je špatně vyžehlený límeček u košile nebo vysávání koberce, tak aby nebylo poznat, že je vysátý. A že jich tu je takových na každém rohu. Teď mluvím z vlastní zkušenosti. Ale je to všechno jen o lidech a na koho narazíte.

Ale za tu dobu jsem tady poznala spoustu úžasných lidí a tolik nádherných míst. Lidé bohužel přicházejí a odcházejí, takže už mi pár kamarádek odletělo zpět domů, ale mám s nima tolik fotek a skvělých vzpomínek a ty zůstávají! Navštívila jsem Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvánii, District of Columbia, Floridu, bahamské a karibské ostrovy.

Tuto neděli vyrážím do New Jersey na poslední zápas hokeje New Jersey Devils vs. Boston Bruins. Takže snad to bude Jardovi bruslit. :D V květnu se jdeme podívat na Sochu Svobody nebo spíš až do její koruny. A třetí víkend v květnu bychom chtěly s holkama vyrazit směr Niagárské vodopády a Toronto. Snad to klapne. Mějte se krásně! :)

NBA Game - New York vs. Phoenix

5. dubna 2014 v 17:01
Tak mám za sebou první americký zápas basketbalu, wow! Říkala jsem si už od začátku, že se tam musím podívat a okusit tu atmosféru přeplněného stadionu, kam se vejde téměř 18.000 fanoušků! Ale stále to nebylo na pořadu dne až do té doby než mi HM nabídla, že můžu jít s nima. Jen blázen by to odmítl. :)

Nikdy jsem nebyla velký fanoušek basketbalu a že bych ho musela sledovat v televizi, to ne. Ale ta neuvěřitelná atmosféra vás tak nadchne a jedete v tom taky. :) Přesná pravidla teda neznám do teď, haha. Ale mě stačilo, když jsem řvala pokaždé, kdy dali koš. :D New York Knicks vyhráli na celé čáře, takže jsem odcházela plná dojmů, že jsem viděla zase něco nového. HD se také zmiňoval o zápasu baseballu, takže uvidíme.