Baltimore a Philadelphie

30. dubna 2014 v 6:04
Jupííí! Právě jsem dopsala třetí a zároveň poslední esej do školy a konečně se můžu začít věnovat věcem, které jsem poslední dny zanedbávala. A začnu tím, že se vrátím k předminulému víkendu.

Ten týden zrovna měli kluci prázdniny a já se jich obávala jak čert kříže. Ale když jsem dostala svůj rozvrh, tak jsem div neskákala radostí do vzduchu. Už od čtvrtečního rána jsem měla volno a rodina odjela pryč. Snažila jsem se naplánovat něco většího, ale holt na poslední chvíli to dost dobře nejde. Počasí mělo být krásné, takže jsme se rozhodly pro Baltimore a Philadelphii, kde už jsem sice jednou byla, ale tehdy byla taková zima, že jsem si to skoro ani neužila.

V sobotu ráno jsme tedy nasedly do trochu pofiderního autobusu a za 3 hodinky jsme už vystupovaly na kraji Baltimore. Jelikož to byl opravdu jen okraj, potřebovaly jsme se ještě dostat do centra. Hned vedle byl nějaký hostel, tak jsem se tedy zeptala, jak se tam dostaneme. Jaké to překvapení, když slečna odpověděla, že nemá tušení, kde to je. V ten moment jsem si připadala někde na statku mezi krávama a ne na kraji velkoměsta. Řekla nám, ať vyjdeme ven a v další budově nám někdo poradí. Vyšly jsme ven a jediné co vidíme, autoopravna. Tak jsme šly teda zpátky, ať mi dá číslo na taxi. V momentě, kdy vytáhla ty obrovské ZLATÉ STRÁNKY jsem myslela, že půjdu do kolen. :D Řidiče taxíku, který nás doslova oje*al o 15 dolarů ani nezmiňuju.

Pokud vím, tak Baltimore je ještě menší než Praha, takže na jedno odpoledne bohatě stačí. Podívaly jsme se do budovy, která je postavena jako památník zesnulým 11. září 2001. Říkaly jsme si, že vstup bude určitě drahý takových 20 - 30 dolarů. Když jsme uviděly jen 5, tak jsem se paní musela zeptat, jestli myslí opravdu 5. Jsem prostě zkažená New Yorkem. :D Prošly jsme se přístavem, kde kotví několik lodí. U vody to vypadá moc hezky, ale do města jsme ani nešly. Prý to tam za nic nestojí.Kača u mě jednu noc přespala a ráno jsme vyrážely i s Ivčou do Philadephie. Po hodině cesty v autobuse tam začal smrdět záchod takovým způsobem, že jsme si musly přesednout dopředu. To se vážně nedalo. Ale já už si zvykla, že když někam cestuju, tak se vždycky něco přihodí. :D Podívaly jsme se dovnitř na Liberty Bell a zašly na oběd do Applebees. Poté jsme se vydaly pěšky k Love parku, kde jezdili nějací šílenci na skateboardech a div tam všechny neporazili. Ale teď na jaře to tam vypadalo úplně jinak než pamatuju naposledy. Prostě jaro je tady. :)) Udělaly jsme fotky a pokračovaly ulicí plnou vlajek, kde jsme našly i tu českou. Dokonce je u ní lavička věnována Václavu Havlovi což se nám líbilo. Docela dlouho jsme poseděly na Rockyho schodech a pak se vydaly zase zpátky.

Poslední víkend se nedělo nic moc extra. V pátek večer jsme šly do kina na The Other Woman s Cameron Diaz a takhle v kině jsem se už dlouho nezasmála. Už bych se na to podívala klidně znovu. Můžu všem jen doporučit! V sobotu jsme pomáhala kamarádce jako dobrovolník na International Fair, která byla pro rodiny s dětmi. Jídlo, hry, představení atd. Já z toho dostanu potvrzení, že jsem tam dobrovoničila a jednou se mi to třeba bude hodit. Člověk nikdy neví. :) V neděli už byla ve znamení těžkého odpočinku, až teda na ty eseje, které jsem musela sepsat. Sice jsem na 6 stránek měla asi 6 týdnů, ale to bych nebyla já, abych je nepsala na poslední chvíli. :) Teď už jen poslední 2 dny školy a mám za první rok splněno!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama