Květen 2014

Boston!

31. května 2014 v 3:46
Než začnu psát o výletu do Bostonu, tak před tím zmíním, že jsme byly na Česko-slovenském festivalu v Queens. Svíčková bohužel nebyla k dostání, ale bramborový salát s řízkem byl taky dobrý. Mám pocit, že to tu jím daleko častěji než doma. :D

Potkaly jsme se tam s pár holkama, zdržely se asi hodinku a jely zpátky na Manhattan. Nebylo totiž o moc stát.. Vedle nás ženská, která tam zřejmě bývalému manželovi ztropila žárlivou scénu před jeho přítelkyní s dítětem, chlap co na vás čumí, že by vás nejraději zabil pohledem a nakonec si jdu koupit ke stánku jablečný štrůdl (mimochodem vůbec nebyl dobrý), tak na mě chmatá nějaká bláznivá ženská, ať jsem zticha, protože zrovna hráli na pódiu nějakou hrůzu, o které si pravděpodobně myslela, že je další hymna. Nemám některé lidi ráda. Moc Čechů na jednom místě. Raději kdyby nechali ostatní žít podle svého a nes*ali se druhým do jejich života. Ale to je zase téma na dlouhé vyprávění..

V plánu bylo podívat se do nově otevřeného muzea, které je postaveno vedle památníku obětem 11. září 2001. Až na místě nám řekli, že lístky jsou vyprodané. Místo toho jsme zamířily do stejného muzea, jen menšího. I tak to tam bylo na hodinu. Je to hrozné, co se na tom místě odehrálo, ale i přesto to láká tisíce lidí. Na zdech byly natištěné plakáty s fotkami pohřešujících se osob, mohly jsme si pustit nahrávky lidí z letadel a o kousek dál byly další fotky stovek zemřelých lidí. Nepopsatelné.. Až vám z toho tuhne krev v žilách. Na tuhle neděli jsm si už koupily lístky do toho nového muzea, tak jsem zvědavá.

A teď k Bostonu. Strávily jsme tam asi 24 hodin a úplně to stačí. Ne že by se mi tam nelíbilo, právě naopak. Boston je úžasné město a přirovnala bych jej tak trochu k Washingtonu. V lednu jsem si ho moc neužila díky počasí, ale teď to bylo parádní! Ze všeho nejdříve jsme vyrazily na Harvard, prošly se kampusem a nakoupily suvenýry. Oběd jsme si daly kousek od přístavu a přesunuly se na hlavní ulici, kde se loni v dubnu běžel Boston Marathon. Přímo na cestě je namalováno, kde byl konec závodu. Dokonce jsme našly místo bombového útoku. Čekala jsem, že tam bude nějaký památník nebo tak něco, ale našly jsem jen nějaká srdíčka omotaná kolem lampy.


Dále jsme šly na vyhlídku, na kterou vyjedete přímo z nákupního centra. Polovina sice byla zavřená kvůli soukromé akci, ale to nám nevadilo. I tak ten výhled za to stál a já miluju výšky! Dokonce tam byl kout věnovaný tehdejším imigrantům a mezi tím jsem našla i povolení pro vstup do USA vydané ještě v Československu!
V pondělí na Memorial Day jsme ještě prošly Freedom Trail což je trasa se 16 zastávkama, ale už moc času nezbývalo. Slyšela jsem různé názory na Boston, ale z větší části ty pozitivní. Boston je krásné město, jen by mě nejspíš začal po nějaké době nudit. Není tam toho tolik co dělat a hlavně ta příšerná zima, co tam musí být. Ale za návštěvu určitě stojí!


Málem bych zapomněla! V den, kdy jsme vyrážely do Bostonu jsem vystoupila jako vždy z vlaku na Grand Central a přímo přede mnou probíhalo natáčení! Koukala jsem se, jestli alespoň neuvidím někoho slavného, ale nikdo mi nebyl povědomý. :D Pak jsem zjistila na internetu, že natáčeli nějakou reality show, jejíž název si už teď taky nevybavím. Mějte hezký víkend!

Yale univerzita a High Line v NYC

22. května 2014 v 3:10
Týdny utíkají stále stejně a nic moc zajímavé se neděje. Minulou neděli jsme vyrazily vlakem do Connecticutu. Jen tak se projít po New Haven a podívat se na Yale univerzitu. Já už tam sice jednou byla, ale v lednu to za moc nestálo a tak jsem chtěla jet znovu. Počasí bylo krásné, takže nám to vyšlo perfektně. Prohlídly jsme si zdejší campus, který jsme teda ze začátku hledaly marně. Škoda jen, že byl zavalen židlemi, protože studenti tam měli graduation. Město jako takové není nic moc zajímavého a dál od campusu to vypadalo už docela špinavě. Nehledě na to, že jsme šly asi 25 minut pěšky do Mc Donald.. Přijdeme k němu a on co..? Už nějaký ten pátek neexistuje. Měla jsem nějaké divné tušení a docela správné. :D Je to takový výlet jen na jedno odpoledne, jinak tam opravdu není co dělat. Tak hlavně, že mám další přívěsek do sbírky. :)V neděli jsme měly sraz s pár holkama v Cafe Prague, kde jsme si daly oběd a vyrazily na High Line. Už jsem o tom několikrát mluvila, že se tam musím podívat, tak teď to konečně vyšlo. Kdysi tudy vedla nadzemní dráha, po které jezdily vlaky. Postupem času byl vytvořen "park" a teď jsou všude lavičky, lehátka apod. Jestli jsme došly na konec netuším, protože v jednom úsek park najednou skončil a dále se už jen něco opravovalo a stavělo. Někdy se tam ještě vrátím.Jinak prodloužený víkend je téměř před náma. V pondělí je tady státní svátek a já tudíž nepracuju. V sobotu je v NYC česko-slovenský festival a zároveň chceme navštívit nově otevřené muzeum, které je věnováno 11. září 2001. No a neděli a pondělí strávíme pravděpodobně v Bostonu! Tak hezký zbytek týdne. :)

Six Flags Great Adventure!

19. května 2014 v 3:53
Minulou neděli jsem s holkama vyrazila směrem na jih do New Jersey, kde se nachází asi nejznámější zábavní park. Počasí nám přálo a já byla natěšená jako malé dítě. Hned po otevíračce jsme téměř utíkaly k dřevěné horské dráze, která je podle mě v parku nejdelší. No teď už alespoň vím, na co příště nechodit! :D Dvakrát dobře nám z ní nebylo, ale spíš to byla otázka bezpečnosti. Myslela jsem, že z té sedačky vypadnu. Jištění teda nic moc..


Ty další už byly suprové a mohla bych na ně chodit pořád dokola, dokud by mě neomrzely. Dokonce jsme vyzkoušely jízdu ve stoje. Když jsme šly takhle parkem, procházely jsme kolem strašidelného domu. Říkám holkám, ať se tam jdeme podívat a trochu uklidnit po těch šílených atrakcích. Vědět dopředu, co to bude, tak mě tam v životě nikdo nedostane. Sedly jsme si do lavic, na nohy nám spustili jištění a barák se najednou začal celý točit. Myslela jsem, že je to moje smrt. Tak jak mi nevadí jezdit hlavou dolů na horských drahách, tak tohle nesnáším. Chvíli mi trvalo vzpamatovat se z toho. :D

Nejlepší atrakcí byl takový mini "bungee jumping". Dostali jsme na sebe výstroj, připoutali nás k jeřábu, který nás vytáhl nahoru. Pak už jen zbývá zatáhnout za šňůru a letíte dolů a houpete se. Bylo to neuvěřitelný a šla bych klidně zase! Připomnělo mi to můj seskok z mostu před skoro 2 roky.

Přidávám sem odkaz https://www.youtube.com/watch?v=jplMgtSjXJQ na video, které jsem našla na youtube. Sice není úplně kvalitní, ale aspoň pro představu. My jsme byly na dráze Bizzaro, Green Lantern (ve stoje), El Toro (ta šílená, na kterou bych už nevlezla), Nitro a The Ride.

Holi Hai Festival a Socha svobody

11. května 2014 v 6:52
Samozřejmě se toho událo daleko více za ten uplynulý týden a to například to, že jsem minulý čtvrtek úspěšně dokončila školu, wohoo! Tudíž mám splněných 60 hodin nebo-li 6 kreditů, které jsou podmínkou agentury, aby mi zaplatili letenku domů nebo abych mohla prodloužit. Takže certifikáty jsou doma. :)


Minulou sobotu se oslavoval indický svátek, takže jsme byly od hlavy k patě barevné a že to pak šlo dolů, haha. Lidé se sešli na jednom místě, téměř každý měl kelímky s barevným práškem, který házeli po ostatních. Byla to sranda. Na pódiu mezitím hráli a tančili, tak jsme to chvilku z dálky pozorovaly. Nezdržela jsem se tam moc dlouho, jelikož jsem ten večer ještě hlídala.
A v neděli jsem konečně vyrazila na Sochu svobody. Byla docela zima, obzvlášť na lodi. Vyšly jsme si pár stovek schodů až do hlavy a měly tudíž jedinečný výhled na Manhattan. Oukej, tak jedinečný nebyl když nevíte, do kterého z mrňavých okýnek by jste tu hlavu strčili, aby jste něco viděli. :D Když jsme vyšly nahoru s div ne vyplazeným jazykem po x schodech, byly tam dva chlápci, kteří nám něco k té soše říkali. Najednou jsem se zamyslela a říkám mu: "A vy ty schody šlapete každý den, jo?" A on na mě, že to si člověk zvykne. Prý přiďte zítra a už to bude lepší, tak říkám, no to určitě. :D Chci se tam vypravit ještě jednou, tentokrát už jen pod sochu až bude hezky a cestou zpět se zastavit na Ellis Island, kde je muzeum imigrantů. Teď bohužel nezbýval čas, jelikož jsem pospíchala na sraz do Cafe Prague. V sobotu to byla svíčková, tak v neděli pro změnu řízek se salátem. :D Jojo, vynahrazuju si tu týdenní stravu, čemuž se ani strava říkat nedá. Nějak jsme neměly tušení, co dělat dál. Začalo pršet, tak jsem si vzpomněla na Times Scare, kolem kterého jsme nedávno procházely. Předtím jsme si daly margheritu na nervy, ale ta snad nakonec ani nebyla potřeba. Nikolka ale stresovala, že ji tam určitě trefí šlak a tak k nám přivzala i úplně neznámé černošky. Bylo to vtipné, jak jsme šly všechny čtyři ruku v ruce a div se nepočůraly strachy. Čekala jsem to ale horší. Ještě jsme tam dostaly 5 dolarů slevu, haha.


Mimo to víkendové cestování se toho událo celkem dost. Mám koupené letenky na srpnovou dovolenou, ale nebudu zatím prozrazovat, kam to bude. Nějak se to trochu komplikuje, tak uvidíme, jak to dopadne. Až budu vědět víc, tak vy určitě taky. :) A vzhledem k událostem z domova se z toho ani nedokážu radovat.

Ve středu si to takhle jedu domů, když mi v tom začne svítit oranžová kontrolka, že je opět nízký tlak v pneumatikách. Žádná novinka, protože poslední týdny jsem jen jezdila s autem do servisu, aby něco opravili. Nemluvě o tom, že jim ukážete o které kolo jde, oni si opíší z něj číslo a "opraví" nějaké jiné. Vítej v Americe.. No ale abych se vrátila k začátku. Zastavila jsem se ještě pro večeři a když jsem odjížděla z parkoviště, tak bylo něco špatně. Jen tak tak jsem dojela do garáže a dívám se, že levé přední kolo je prasknuté. Teď už je to naštěstí v pohodě. Pro změnu začala v autě svítit jiná oranžová kontrolka. :D

Den na to mi ráno přišla smska, zda jsem odeslala nějakou částku ze svého účtu. Přemýšlela jsem jak jsem mohla, ale o žádné takové platbě jsem nevěděla. Zkontroluju online účet a zjistím, že si někdo vesele platí mou kartou v Kalifornii. Takže jsem ihned běžela do banky, kde mi kartu rozstříhali a momentálně čekám na novou. Mám k tomu vůbec něco dodávat..? Mě už tady snad nic nepřekvapí. Každopádně tady sbírám nové a nové zkušenosti každým dnem! :)

Mějte se všichni krásně, já utíkám spát, protože ráno brzo vstávám a vyrážíme do Six Flags Great Adventure v New Jersey! Nemůžu se dočkat. :))