Co se děje a neděje poslední dny..

11. června 2014 v 22:49
Já vím, jsem lenoch a nechce se mi nějak psát. :D Předminulý týden měl mladší Max sedmé narozeniny, takže jsme šli všichni i s prarodičema na večeři. Byli jsme ve stejném podniku jako na Charliho narozeniny, kde vám kuchař připravuje jídlo přímo před vašima očima. Neznám lepší restauraci široko daleko! Ten víkend jsme tady uspořádali oslavu s dalšími skoro 20 dětmi.. Bylo to fajn, ale na druhou stranu jsem byla ráda, že jsem pak vypadla na barbecue s pár přáteli.

Jak už jsem zmiňovala minule, na neděli jsme měly vstupenky do muzea, které otevřeli jako památku na 11. září 2001. Byl to nepopsatelný zážitek. Dovnitř vcházíte plní energie a odcházíte totálně vyšťavení. Celé muzeum je z části ve tmě, takže to vám na náladě taky nepřidá. Nachází se v patře, kde začínalo obchodní centrum, tudíž ještě pár metrů pod zemí. Najdete tam fakt všechno z toho dne, na co si vzpomenete i nevzpomenete. Trosky jak z obchodního centra, tak i z letadel. Stovky ID karet, peněženky, tašky, zakrvácené boty, ohořelé papíry i hasičská auta, trička ze suvenýrů, které jsou stále pod nánosem toho prachu. K tomu není co dodat. Jsou tam také menší místnosti, kde si lidé můžou sednout a poslouchat oběti, které volají o pomoc nebo se loučí se svou rodinou. A vůbec, podívat se, jak ten celý den probíhal. Když to skončilo, tak lidé odcházeli s pláčem a kapesníkem. Chtělo se mi brečet taky. Chvíli jsme seděly v místnosti, kde na obrazovkách běžely jména všech těch lidí, jejich fotografie a občas k tomu i nahraný vzkaz někým blízkým, jaký ten člověk byl. Vážně nevím, co bych k tomu víc napsala. Pokud to zažijete, tak pochopíte.Poslední víkend mi přijela kamarádka z New Jersey a chtěla trochu poznat New York. Takže jsme prošly Battery Park, Ground Zero, Wall Street (dokonce i slavného býka jsem našla asi na třetí pokus) a Brooklyn Bridge. Nejdříve jsme si sedly do jednoho podniku na víno a pak jsme našly otevřený bar přímo venku. Takže jsme si popíjely koktejl, který se jmenoval Brooklyn Bridge Sunset a měly ten nejkrásnější výhled na noční Manhattan a Brooklyn Bridge! Prostě paráda.
V neděli jsme ihned po příjezdu do NYC zamířily do Queens, najít česko-slovenskou restauraci. Byly jsme tam první a otevřeli nám přímo před nosem. Dala jsem si hovězí polévku, hranolky se smaženým sýrem, kofolu a plzeň. No nemohla jsem být šťastnější. Tak jak jsem do nedávna vychvalovala Café Prague, tak to už teď neplatí a je myslím více než jasné, kam zamíříme příště. Poté jsme si smočily nohy ve fontáně v Central Parku. Uvažovaly jsme i o lodičkách, ale to snad až jindy. Tečkou na závěr byl Top of the Rock v Rockfellerovu centru a výhled z ptačí perspektivy. New York City prostě nejde nemilovat!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama