Červenec 2014

Návštěva z Colorada, párty v NYC a koncert Katy Perry!!

26. července 2014 v 1:48
Už je to 2 týdny, co mi sem přiletěla na víkend kamarádka z Colorada. Byl to snad ten nejšílenější víkend tady a od čtvrtečního rána až do toho pondělního jsem naspala sotva pár hodin.

V pátek večer jsem přijela s kamarádkou na Grand Central a tam už na nás čekala Nikča z Colorada. Říkala jsem, že musí zažít pravou newyorskou párty, takže jsem to zařídila tak, abychom se opět dostaly na střešní párty na Manhattanu. Byly jsme tam docela brzo a začátky jsou vždycky takové nijaké, ale později jsme si to užívaly a bylo to ještě lepší než minule. Zpátky jsme si vzaly taxíka, který nás chtěl samozřejmě oškubat, ale my se nenechaly, haha.Po pár hodinách spánku jsme vyrazily opět do NYC, kde jsem ukázala Nikči to nejznámější jako Brooklyn Bridge i s parkem, vzaly jsme si loď na Sochu Svobody a pak už musely vyrazit na vlak a dopravit se do New Jersey, protože tam večer začínal koncert KATY PERRY! Měla začínat v 7:30 a štěstí, že koncerty začínají vždy i o 2 hodiny později. O půl 8 jsme se totiž teprve dostaly do arény a jelikož jsme neměly vytisknuté lístky, šly jsme na informace. Tam se museli poradit JEN 3 lidi o tom, co s náma mají dělat. No co kdyby jste nám ty lístky vytiskli a my zase šly? Ale to ne, prostě Američani. Paní u okýnka nám jen nadepsala nějaký papír, který by si i dítě opatřilo samo. U kontroly se nás samozřejmě chlápek ptal, jestli jsme si to nenapsaly samy, haha. No než jsme si koupily jídlo a našly sedačky, tak už hrála před kapela jejíž jméno si už nevzpomenu, ale občas hraje nějaká jejich písnička v rádiu. Asi v 9:20 jsme se konečně dočkaly a Katy vyjela stylově zpod pódia. Bylo to nezapomenutelný zážitek i skvělá show a to více než 2 hodiny! Vážně bomba! Klidně bych šla znovu. Kostýmů a paruk vyměnila hned několik, létala zavěšená na balónkách, když zpívala písničku Birthday a mnoho dalšího. Můj první koncert v životě rozhodně nezklamal! :)Fotku z koncertu, která vypadá jakž takž mám bohužel jen jednu. Na focení jsme prostě neměly podmínky. Stejně jsme většinu času spíš natáčely videa.
Den nezávislosti a můj první baseball v Americe!

22. července 2014 v 4:51
Den nezávislosti nám tentokrát vyšel hezky na pátek, takže jsem měla prodloužený víkend. Plánovala jsem ledacos, ale znáte to, jak je to s plány. Přes den navíc ještě pršelo, tak to vypadalo všelijak.

Oslavili jsme ho teda v přístavu na molu, odkud jsme měli výhled na všechny strany a tudíž jsme nevěděli na který ohňostroj koukat dřív. Vypadalo to fakt krásně, navíc u vody. Bohužel jsme vychytali zrovna tu nejchladnější noc a kdyby nám tam jedna moc milá paní nepůjčila deky a svetry, tak jsou z nás asi kusy ledu. Ani panák tequily nás moc nezahřál, haha. Vrátili jsme se ke kamarádovi do bytu a šli jsme si ještě na střechu apartmánu udělat vlastní ohňostroj nebo spíš vystřelit pár rachejtlí.


Pokud si pamatuju, tak sobotní noc byla docela náročná a v neděli jsme vyrážely na baseball do Queens! Pořád jsem chtěla vidět tu pravou baseballovou hru, tak se mi to také splnilo a myslím, že i stačilo. :D Nic nudnějšího jsem snad v životě nezažila. Sedíte na zadku skoro 4 hodiny a čekáte až se někomu konečně povede odpálit ten míček a utíká dále než dva kroky. Nejlepší bylo, že během zápasu mi můj HD poslat fotku s Maxem a ptali se mě, kde jsem. Tak jsem odepsala, že se dívám na baseball a oni, že jsou tam také! Tak jsme s kamarádkou vstaly a mávaly jim, aniž bychom věděly, kde přesně sedí, haha. Doma mi říkal HD, že nás viděli a odešli odtamtud dříve, protože to byla hodně dlouhá hra. Zrovna oni, kteří jsou ti největší fanoušci baseballu vůbec. My vydržely až do konce a za odměnu jsme si zašly do Koliby na večeři.

Ale nelituju toho ani trochu, protože za tu zkušenost mi to stálo. Je to každopádně zážitek, i když docela nudný. A abych byla v Americe a neviděla zápas toho nejpopulárnější sportu tady? To snad ani nejde. :)
Hledání nové rodiny může začít aneb matching podruhé!

18. července 2014 v 2:42
Původně jsem dneska chtěla pokračovat v sepisování článků z minulých víkendů, ale místo toho mám jinou novinku a podle nadpisu už asi víte, o čem je řeč!

Včera se mi povedlo zodpovědět všechny otázky ohledně prodloužení a že jsem nad tím pěkných pár hodin strávila. Odeslala jsem to agentuře a čekala jsem, kdy mi přijde email o schválení a pořád nic. Mezitím jsem se přihlásila do svého aupairroomu a tam jsem našla, že jsem viditelná pro rodiny. Tak jsem se ozvala agentuře a ti mi teda následně potvrdili, že už jsem opravdu opět v procesu hledání! Takže opět po roce je to tady! :)

Ale to není všechno. Po dalších asi hned 5 minutách jsem dostala už tolik známý email - IMPORTANT NOTICE FROM AUPAIRCARE. No já na to zírala nevím jak dlouho než mi konečně došlo, že má o mě zájem první rodina! Než jsem se ale přihlásila do aupairroomu, tak už byli v past interviews což znamená, že už jejich profil nemůžu vidět. ALE! Nevadí mi to ani trochu, protože jak jsem poté zjistila, tak bydlí ani ne 10 minut odsud což bych si teda moc nepomohla! Abych se tak odstěhovala za roh, haha. Takže já jdu opět kontrolovat co pár minut email a doufám, že mě z toho brzy trefí šlak! :D

Roosevelt Island and My First Rooftop Party in NYC!

17. července 2014 v 4:05
Dívám se do kalendáře, že jsem tak nějak nestihla napsat o posledních pěti víkendech. Naštěstí mám všechno v živé paměti. Jak by taky ne, když všechny ty skvělé zážitky nejdou jen tak zapomenout!

Po víkendu, kdy jsem tady měla Kaču z NJ jsem ten další trávila s kamarádkou na pláži a těžce relaxovala. Tak nějak jsme se vzpamatovávaly z předchozí noci ve White Plains a že to stálo za to. :) A vůbec jsem domů nepřišla po asi 4 hodinách na slunci červená jak rak. haha. Pokud si dobře pamatuju, tak se toho jinak moc nedělo.


Jeden víkend jsem se v neděli sešla s holkama, které se chtěly podívat na Ground Zero a odtamtud jsme zamířily na Roosevelt Island. Leží mezi Manhattanem a Queensem, takže jsme se tam dostaly lanovkou přes řeku. Je to tam opravdu malinký, ale krásný. Opět máte pohled na NYC úplně z jiného úhlu. Na jedné z fotek je už jen spíš nějaký zbytek budovy, co kdysi bývala nemocnice. V noci by mě tam nikdo nedostal, haha. Není tam moc co dělat, najdete tam max. nějaký Starbucks a restauraci, ale za návštěvu určitě stojí a snad se tam ještě vrátím.Wohoo, taky jsem byla na své první americké párty na střeše hotelu uprostřed New York City s úžasným výhledem na Empire State Building! Kamarádi se tam znají s promotéry, takže já s sebou také vzala kámošku, jelikož samotné se mi nechtělo. Jakmile jsme vstoupili do hotelu, tak dole byly výtahy s osobním "řidičem"..? Nevím jak toho pána jinak nazvat, haha. Netuším ani kolik tam je pater, ale dost. Daly jsme si pár drinků a šly se podívat na střechu, kde byl bazén a výhled na zrovna tu noc barevný Empire. Boží to bylo! Nic lepšího jsem snad nikdy neviděla. To sice říkám vždycky dokud nepoznám zase něco lepšího. :D Už chápu proč je Amerika zemí neomezených možností! Tady je totiž možné i nemožné opravdu všechno! Zdarma párty na střeše hotelu, plavání s delfíny a vůbec všechny dosavadní zážitky bych nikdy neměla, kdybych zůstala sedět doma na zadku! Každopádně jsme si to užily na maximum a domů jsem dorazila až za světla.
Poslední školní den jsem kluky vzala do Playland což je takový menší zábavní park. Bylo to fakt senzační! Max sice na ty větší dráhy nechtěl, ale i tak jsme měli srandu na vodních atrakcích, kdy na nás nezůstala ani niť suchá. Mezitím jsme chodili uschnout na jiné atrakce. Oba dva tam vyhráli nějaké plyšáky ve stáncích, dali jsme si oběd a domů jsme dorazili totálně utahaní. Zvládli jsme si jedině lehnout na gauč a koukat na telku.
Po hodně dlouhé době jsem se také sešla s holkama, Sol a Anne. Jedna je z Mexika a druhá z Francie. Miluju to naše nekonečné vysedávání a klábosení! Bohužel Sol už téměř končí její první rok a pak letí zpátky domů, takže jsme ještě musely udělat sraz než se každá rozrpchneme na dovolené a podobně. Bude mi chybět ta naše trojka!
Pokračování příště! :))

Novinky ohledně prodloužení

16. července 2014 v 3:26
Je polovina července a já se dívám, že teprve dnes postuju první článek. Já vím, jsem ostuda. Chci si to tady ale udržet, abych si jednou mohla přečíst, co jsem tady všechno prožila. Mám pocit, že čas letí rychlostí blesku a já nic nestíhám. Obzvlášť v tyto letní dny toho chci vidět a navštívit co nejvíce a tak není čas sedět u počítače a něco sepisovat. Momentálně leje jako z konve, tak se jdu do toho pustit. :)

Jak jsem psala minule, tak jsem koncem června odeslala papíry o prodloužení do San Francisca. Každý den jsem kontrolovala svůj účet zda-li si už konečně strhli požadovanou částku a stále se nic nedělo. Po 10 dnech jsem to už nevydržela napsala jim email, zda to přijali. Odpovědi se mi dostalo v podobě automatického emailu z agentury, který mi neřekl nic nového než to, že tento proces trvá 1 - 2 týdny. Minulý pátek jsem se opravdu dočkala a já zase mohla přestat kontrolovat email každých 5 minut. :D

Během dnešního odpoledne mi přišel seznam otázek, které musím zodpovědět ohledně prodloužení programu. Už jsem s tím pomalu začala, ale ne že by to byla moje oblíbená činnost, haha. Do tohoto čtvrtku jim to musím odeslat zpět a pak už snad budu viditelná pro rodiny. Všechno to začne zase nanovo. :)

Tak to jen tak pro informaci, co se děje a já slibuju, že sem brzo přihodím fotky z uplynulých víkendů. Bylo toho víc než dost! Nadcházející víkend budu nejspíš opět pryč, takže to chci stihnout co nejdříve! Mějte se a užívejte léta!