Lake Powell, Antelope Canyon and Horseshoe Bend

26. září 2014 v 21:01
Cesta z Grand Canyon se nám opět trochu protáhla, jelikož silnice byla uzavřená a povedená GPS nás táhla opět jinam než jsme chtěly. Ne že bychom si už nezvykly. :D Za tmy jsme přijely do města Page v Arizoně a našly nějaký menší kemp, kde jsme mohly přenocovat. Dvě z nás šly do stanu a dvě jsme zůstaly v autě. Nebylo to nejhorší, haha. Tady začala naše vtipná historka s časem a my si myslely, že se nám všem zbláznily telefony, když nám ukazovaly o hodinu více. Příště se dostanu k tomu, jak to dopadlo. :)

Jelikož jsme si myslely, že Antelope Canyon je od nás několik hodin cesty (hádejte proč..!), tak jsme se ze všeho nejdříve zastavily u Lake Powell. Netušily jsme, jak se k němu dostat blíže a stejně nás tížil čas a tak jsme jen udělaly pár fotek, přeptaly se na cestu a pokračovaly už tentokrát správnou cestou do Antelope Canyonu. Nebyl to teda úplně nejlevnější zážitek, ale tak pro jednou. Koupily jsme si vstupenky a počkaly asi ještě půl hodiny než začala naše tour. Posedaly jsme si na korby aut, které nás zavezly až ke vchodu kaňonu. Tam se nás ujal průvodce a šly jsme "dovnitř". Ukázal nám, jak máme fotit a několik fotek nám i on sám udělal což bylo super. Co mě zaujalo, tak to, že na některých místech byly třeba obrysy zvířat, prezidenta apod. Když jsme se na to dívali přímo očima, neviděly jsme nic. Ale jakmile jsme na to zamířily objektivem, tak jsme měly tu možnost spatřit to. Přiznám se, že po chvíli mě to teda začalo trochu nudit, když jsme se zastavovali u každého rohu a průvodce fotil všem desítky fotek, haha. Prošli jsme si to až na konec, kde vylezete na chvíli ven a pak jdete zase zpátky kaňonem k autům. Cesta na těch autech byla docela šílená, ale adrenalinová. Jeli jsme nebo spíš fičeli těma písečnýma dunama a z auta div nevypadli ven. :D Nějakému chlápkovi dokonce uletěly brýle a měl štěstí, že se zastavily o moje nohy. :D

Počasí nám vyšlo vyšlo jen tak tak, protože jsme se dostaly zpátky na parkoviště a spustil se další slejvák. Poslední zastávkou tady byl Horseshoe Bend. Dokonce jsme tam potkaly rodinu z Česka, kterou jsme viděly už v Grand Canyonu, tak to bylo vtipné. Akorát se chystali do Antelope Canyonu, ze kterého my zrovna dorazily. Lilo jako z konve, takže jsme celou cestu až k Horseshoe Bend utíkaly. Vyběhly jsme kopec nahoru a pak běžely pouští, stepí nebo co to vlastně bylo až přímo k tomu. Nejlepší na tom je, že nic nevidíte až dokud se nedostane na okraj. Takže já se zastavila jen tak tak! :D A co přišlo potom, to nejde snad ani slovy popsat. Něco tak neuvěřitelného a úžasného jsem nikdy neviděla! Pod váma je jen řeka, která protéká kolem skal a ta největší se tyčí přímo uprostřed toho všeho. Fakt jsem si jen mohla sednout na okraj a zírat na to. Všechno mělo něco do sebe. Grand Canyon, Antelope Canyon, ale tohle mě dostalo nejvíc. Takže, kdo tam budete mít cestu, tak určitě nevynechat tuhle zastávku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama