Mount Rushmore

26. prosince 2014 v 7:23
Jelikož jsem celý týden díky Thanksgving trávila s rodinou, tak jsem chtěla o víkendu někam vypadnout a poznat něco nového a to i přestože je miluju jako svou vlastní rodinu. :) Výlet jsme plánovaly už docela dlouho, jen jsme netušily, jak to bude s autem. Ve dvou by se nám přece jen půjčovat auto moc nevyplatilo. To že Monča z Denveru mohla vzít své se nám hodilo.

Už o půl 7 ráno mě vyzvedla, stavily jsme se pro kafe a vyrazily na 6-hodinovou cestu do Jižní Dakoty. Projížděly jsme dokonce Wyoming a řeknu vám, že je tam velké H...., ehm NIC. :D Kdybych nekoupila pohledy, přívěsek a magnet rodičům, ani bych nevěřila, že jsem tam opravdu byla. Už když jsem to zkoumala dříve na mapě, tak jsem tam žádné město nenašla, ale že to tak bude i ve skutečnosti.. Hlavně, že jsem si mohla do své mapy připíchnout další špendlík, haha! Taky jsem po více než roce řídila manuál a jelikož jsem toho tolik v ČR nenajezdila, tak to taky tak vypadalo. Nějaké řazení pro mě už bylo vcelku neznámý pojem. :D

Po cestě jsme sice žádnou ceduli jako "Vítejte v Jižní Dakotě" nepotkaly, ale už na pohled bylo poznat, že jsme v jiném státě. Kolem nás se už alespoň rozprostřely nějaké hory a lesy. Přijely jsme k Mount Rushmore, zaplatily za parkování a šly pěšky se podívat na hlavy prezidentů. Počasí nám vyšlo skvěle, jen foukal silný vítr. Jelikož už bylo po sezóně, tak jsme se akorát prošly kolem. Čekaly jsme, že jsou ty hlavy větší, ale to je nejspíš filmem, který jsem kdysi viděla - Sám doma a bohatý, haha.

Poté jsme se stavily na oběd a protože tam v okolí není vážně co dělat, vyrazily jsme na cestu zpátky. Řídila jsem v kuse asi 3 a půl hodiny. Bylo to docela unavující, navíc za tmy a bez jediné zatáčky! Ta cesta prostě vedla jednu dobu pořád rovně, nechápu. :D Každopádně už se těším na další road trip!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | E-mail | 26. prosince 2014 v 17:57 | Reagovat

Ahoj miško :-) prosím Tebe, chtěla jsem se zeptat, než jsi odjížděla do USA jaká byla tvá angličtina? na jeké úrovni tak ? děkuju :)) Verča

2 Denisa Denisa | E-mail | 26. prosince 2014 v 18:02 | Reagovat

[1]: Ahoj Verčo. Tady Denča. :)) S angličtinou jsem neměla problém. Hlavní je se domluvit a zeptat se, když něčemu nerozumíš. Prostě nebát se mluvit. :)

3 Verča Verča | E-mail | 26. prosince 2014 v 18:19 | Reagovat

Ahoj Deny :) omlouvám se za jméno, vedle jsem měla otevřený blog s Míšou :D tak fakt se omlouvám :) a máš nějaké rady jak dobře procvičit angličtinu ješte doma? myslíš spíše knížky a filmy v Aj asi vid ? :) ja bych chtěla do půl roka odjet, ale angličtina neni na úrovni americké.. tak sem stále na vážkách..

4 Denisa Denisa | E-mail | 6. ledna 2015 v 21:37 | Reagovat

[3]: Přesně jak píšeš, knížky a filmy v AJ ti pomůžou hodně. Na internetu najdeš taky plno článků v AJ. Zkusila bych i třeba najít stránku, kde si můžeš psát anglicky s ostatními lidmi. Jazyk se si stejně zlepší nejvíce až v té dané zemi. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama