Únor 2015

Breckenridge aneb poprvé na horách v Coloradu!

19. února 2015 v 3:52
Jelikož v Americe chytře všechny státní svátky vycházejí na pátek anebo pondělí, tak jsme se dočkali prodlouženého víkendu. Kdykoliv je nějaký volný den, tak to znamená i volno pro mě. Není to rozhodně pravidlo, ale jen a jen rozhodnutí rodiny. Já sem jedna z těch "šťastnějších". I když popravdě, s mým rozvrhem ani moc nerozlišuju, zda je pátek či pondělí. Není-li teda zrovna 6 hodin ráno a ta hloupá věc na mém nočním stolku nezačne řvát, ať vstávám. Nesnáším vstávání. Alespoň pokud nejsem zrovna někde v ráji na dovolené, haha.

V pátek večer před prodlouženým víkendem jsme se s holkama rozhodly vyrazit poprvé za zábavou do Denveru. Chtěla jsem napsat do velkoměsta, ale to město s 600.000 tisíci obyvateli je mi nějak těsné. :D Klub se jmenoval The Church (Kostel) a taky to byl nejspíš kdysi bývalý kostel, z kterého už před lety udělali noční klub. Nějak si zrovna nemůžu vzpomenout, jestli jsem kdy byla v něčem horším. Vevnitř to vypadalo skvěle a kdyby hráli i normální hudbu, bylo tam více než 10 lidí a nejen Mexikánci (nic proti nim, jen jsou docela vlezlí), tak by to snad i stálo za to. To že jsme ve 3 ráno vzbudili mou rodinu, když jsme vystupovali z auta a ti se mi následně celé ráno smáli, to je už jen malý detail. :D

V pondělí jsem tedy jela s rodinou a jejich přáteli na hory. Oni jeli lyžovat a já se flákat po městě. Na lyžích jsem v životě nestála a ne že bych to jednou nechtěla zkusit. Ale když už, tak snad raději v Česku, kde za to zaplatím 3x méně než tady. Ceny za ski passy, půjčení výbavy a vůbec se tady šplhají do závratných výšin. Raději si je ušetřím na cestování a někam se podívám. Přece jen na seznamu toho mám ještě dost! Vyjela jsem s nima lanovkou nahoru, pořídala pár fotek a samozřejmě další přívěsek, které poctivě sbírám ze všech míst. Tak jako pohledy a magnety pro rodiče. Jednou snad nafotím, co jsem už za tu dobu tady nashromáždila. Bylo krásné počasí a vůbec to vypadalo jako z pohádky. Všechno pod sněhem a do toho svítilo slunce. Lozila jsem po všech možných krámkách, když najednou jsem narazila na česko-americkou restauraci. Nejspíš to byl vtipný pohled na mě, když jsem z chodníku koukala nahoru do výlohy, zda čtu opravdu správně Czech & American Cuisine. Vyšla jsem nahoru po schodech a koukám dovnitř, kde nebyla ani noha. Bylo ještě brzo na oběd, teda alespoň pro Amíky. Zkoukla jsem jídelníček a bylo jasno. Gulášová polévka a svíčková. Já vím, kombinace jako prase. :D Ale hlavně, že mi chutnalo. Přišel dokonce za mnou kuchař, že je z Česka a tak jsme se chvilku zakecali. Je to divné mluvit s někým cizím česky. Jiné je to s lidmi, o kterých víte, že můžete s nima mluvit rodným jazykem. Ale když přijde za váma někdo cizí, tak mi to nejde přes pusu. Pak jsem se pomalu vydala zpět k autu, protože rodina už končila s lyžováním. A tady je pár fotek. :)

Royal Gorge Bridge and Air Force Academy

10. února 2015 v 6:53
Než se dostanu k našemu prvnímu lednovému výletu po Coloradu, tak bych chtěla zmínit, že začátkem ledna jsme měli au pair meeting v Denveru. Konkrétně to byl hokejový zápas v Pepsi Center, kde hráli dva hokejové týmy - Colorado Avelanche vs. Columbus Blue Jackets. Když to srovnám se zápasem, který jsem viděla a hlavně fandila loni v New Jersey (samozřejmě Devils), tak tento byl pro mě docela zklamáním a naprostá nuda. Colorado projelo zápas jak nic a já jsem akorát vyhodila 20 dolarů za parkování.

Jednu lednovou neděli jsem si hezky přivstala, abych stihla brzký ranní autobus do Denveru, kde mě nabrala Monča a fičely jsme si to na výlet. Jely jsme do Canon City, kde se nachází druhý nejvyšší most na světě! Není to tak dávno, kdy ještě byl tím nejvyšší na světě, ale pak se naši přátelé aneb Made in China rozhodli postavit vyšší a Colorado setřásli z první příčky. Ne že bych jim to brala. :D Tuším, že za vstup na most jsme zaplatily asi 16 dolarů což mi přijde trochu ujetý, navíc v zimě. Škoda, že ještě nebyla sezóna, protože v tom případě můžete vyzkoušet zip lines z jednoho konce na druhý, rafty a další atrakce. Po cestě zpátky jsme se ještě zastavily v Coloradu Springs, kde najdete Air Force Academy. Není tam sice toho moc k vidění, ale i tak nás to místo dost zaujalo. Po návštěvě jsme měly víc než dost otázek a nebyl tam nikdo, kdo by nám je zodpověděl. :D Omrkly jsme zdější kostel, který kostel nepřipomíná ani trochu, návštěvnické centrum, hřbitov a taky vojenské letadlo, u kterého jsme i pořídily pár fotek.