Březen 2015

Aspen

30. března 2015 v 21:27
Valentýnský víkend jsem měla mít původně jen pro sebe, protože rodina odjela na 3 dny na hory. Nakonec to ale dopadlo tak, že kluk přijel ze školy s chřipkou a zůstal v posteli. V sobotu už mu bylo lépe (podle mě nebylo, ale tady se moc na marodění nehraje), takže jsme se sbalili a řídili 4 hodiny do Aspenu. Já jsem si frajerka doma zapomněla zimní bundu a došlo mi to asi až v půlce cesty! Psala jsem to host mum a že to teda nejspíš vypadá tak, že se v Aspenu zase otočím a pojedu zpátky. :D Když jsme tam dorazili, tak uvítaní bylo takové, že prý jsem je moc pobavila tou mou zprávou, haha. Bund tam měli asi 10, takže jsem si ještě mohla vybrat.

Druhý den šla většina lidí lyžovat a my jsme šli na menší hiking. Hory jako takové mě moc nenadchly. Když se řekne Aspen, tak si člověk představuje něco úžasně velkého a místo toho jsou to normální hory, které vidíte i v Česku. Městečko je hezké, takové malebné. Samozřejmě všechno drahé jako prase! :D Někde tam i mají domy celebrity jako Jack Nicholson, Kate Hudson a další. Koupila jsem si tradičně akorát nějaké suvenýry jako pohledy a přívěsek. Večer jsme "děcka" nechali v apartmánu a šli na večeři do nějaké nóbl restaurace. Hlavní chody se tam pohybovaly od 50 dolarů a výš, takže mi až bylo hloupé si tam něco dát. Nakonec jsem si vybrala polévku s mořskými plody a sýrem, která byla výborná. Lidé nebyli nějak moc vymódění což mi přišlo vtipné na to, jaká resturace to byla. Pokud jste přišli v lyžařském oblečení, tak jste dokonale zapadli. Přemýšlím, že jsem ani moc nefotila což je u mě aý divné. Většinou fotím každou blbost. Rodina tam jezdí i v létě, tak snad se tam ještě podívám a tentokrát i s kupou fotek. :)

V dalších týdnech se toho moc zajímavého nedělo. Do té doby jsme měli jarní až letní počasí, takže opalování na zahradě a chození si nalehko v těchto měsících byla příjemná změna. Zima se potom teda také přihlásila, takže víkendy vypadaly v podobě nákupů, Starbucks, restaurací a posilovny. Poznala jsem pár nových lidí, kteří tady žijí což je super. Přece jen je fajn se stýkat i s jinými lidmi než jen au pairs. Také jsem se dočkala obřího balíku od maminky, který snad celou věčnost drželi v New Jersey, ale přece jen nakonec došel. Už mi z něho akorát zbyly nějaké polévky a to je vše.

Před týdnem jsem se vrátila ze San Diega, takže příští téma článku je víc než jasné. Mám asi kolem 600 fotek, takže vybrat ty nejlepší a dát je sem asi zabere trochu času, ale budu se snažit. Zatím se mějte a všem přeju hezké pondělí!

Colorado Springs

24. března 2015 v 2:03
Myslela jsem si, že tento článek stihnu napsat přece jen o nějaký ten týden dříve, ale bohužel. Poslední 2-3 týdny byly asi nejvíc rušné, co jsem tady zažila. Prostřední kluk přijel domů s mononukleózou, takže jsem ho rozvážela všude po doktorech a doučováních. Do toho začala marodit i holka, navíc těsně před jejich odletem do San Francisca a následné Indie což taky nebylo dobrý. Navíc jsem musela napsat 3 eseje na víkendový kurz, který mě čeká už tuto sobotu a neděli. Momentálně jsem se vrátila ze San Diega a můžu konečně relaxovat. Ale zpátky ke Coloradu Springs!

Já, Anet, Kika a Kuba jsme se jednu neděli vydali dolů do Colorado Springs. Já už jsem tam předtím párkrát sice byla, ale nikdy jsem toho moc neviděla. První zastávkou bylo Air Force Academy a jelikož už jsem tam byla dříve s Mončou, tak jsem věděla kam jít. Kostel byl tentokrát zavřený, ale porozhlídli jsme se alespoň kolem a zašli do návštěvnického centra. Po obědě jsme se jeli podívat do Garden of the Gods nebo-li Zahrady bohů. Jsou to pískovcové červené skály. Ten den nebylo úplně nejtepleji, takže jsme se tam dlouho nezdrželi. V létě to tam určitě bude parádní a camping by tam taky stál za to. Další zastávkou byly Helen Hunt Falls, ale jaké překvapení, že vodopády byly v únoru zamrzlé, haha. Sotva jsme se vyškrábali po tom ledu na takový menší most a pokračovali raději zase dále. Kuba je fanoušek Star Wars epizod, takže chtěl vidět slavný Star Gate, který se nachází v Coloradu Springs. Holt jsme netušili, že se nachází na vojenském území, na které jsme i neúmyslně vstoupili. Následné hodinové sezení v autě, kdy přijel šerif a dalších asi 6 lidí včetně policejního psa, který zkoušel vyčmuchat nějaké drogy v autě stálo opravdu za to. Jeden z nejlepších zážitků v Americe, haha! Ještě když se můžete koukat na sexy vojáka, tak si nemůžete stěžovat. :D Kuba každopádně všechno natáčel, takže máme památku. Star Gate jsme tedy nakonec neviděli, ale aspoň jsme se zastavili na českou večeři v Denveru.
Po tomto zážitku jsme tuším další víkend udělali hiking v Golden, který je asi jen půl hodiny od Boulder. Po vyznačených trasách jsme pro změnu nešli, protože tam ani žádné nebyly či byly zavřené. Takže jsme se doslova plazili po skalách až někam nahoru. Když jsme úplně nahoře začali přelézávat svodidla, abychom se dostali konečně na normální cestu, tak bych vám přála vidět ty pohledy lidí na nás z aut a na kolech. Docela zírali, co tam děláme. :D Od té doby jsme vlastně nic společného nepodnikli, protože počasí pak stálo za prd. Mrzlo a padal sníh, ale poslední týdny už je zase jaro. :)


Pár dní před svatým Valentýnem jsem šla s Jitkou do kina na Fifty Shades of Grey. Musím říct, že takhle dobře už jsem se v kině dlouho nenasmála. Měly jsme pocit, že koukáme na nějakou naivní komedii než na erotický film. Po skončení filmu celý sál vybuchl ve smích. Knížky jsme do té doby nečetla, takže jsem od toho ani nic neočekávala.

Příští článek bude o horách v Aspenu, kam jsem se podívala minulý měsíc a tentokrát už bude určitě dříve než později. :)

Eldorado Canyon State Park

1. března 2015 v 17:23
Koncem ledna jsme si s Mončou udělaly menší výlet do nedalekého státního parku. I přestože počasí v lednu bylo nádherné a kolikrát se teplota pohybovala okolo dvacítky, tak v parku bylo hlavně bláto a chodit se v tom moc nedalo. Musely jsme zaplatit asi 3 dolary za vstup což jsem byla překvapená, že tam vůbec někdo v tom okýnku sedí, vybírá peníze a ještě v zimě, kdy není sezóna. Ale tak zaplatily jsme a šly. Bylo tam hodně lidí lozících po skalách. Mě by asi přimrzly prsty lozit po skalách v lednu. Jak jsem psala, tak kvůli podmínkám jsme došly jen k visitor center a pak hezky zase zpátky. Lepší bude vrátit se tam až za teplého počasí.Přijely jsme zpátky do Boulder, trochu pochodily v downtown a zašly na můj první frozen yogurt v Coloradu. Musím říct, že byl hnusný. :D Byla to spíš zmrzlina, takže možná tak leda nějaký fake yogurt. V New Yorku byl daleko lepší. Už jsem ale objevila jiné místo, takže snad příště. Poté jsme jely k nám, zkoukly film a Monča zůstala i na večeři.


Další pátek jsem byla pozvaná ke kamarádce ze Španělska na house párty! Moje vůbec první house párty v Americe, haha. Sice to byl au pairský babinec, ale i tak byla sranda. Dokonce tam kromě Jitky přišla další Češka, která už není au pair. Akorát byla převaha holek, které uměly mluvit španělsky, takže toho dost často "zneužívaly" a docela to tím kazily. Já chápu, že je mnohdy snažší něco říct ve svém rodném jazyce než nad tím přemýšlet v angličtině, ale tak kruci je to slušnost, když jsme tam byly i my, které umí ve španělštině sotva napočítat do deseti.

Příště napíšu o česko-slovenském výletě v Colorado Springs! :)