Duben 2015

Lake Isabell, Great Sand Dunes and Colorado Gaters

20. dubna 2015 v 4:03
Předtím než se rozepíšu o našem nedávném výletu na jih Colorada, tak se zmíním o au pair meeting, který se konal ještě koncem března a to byl basketbal. Asi prvních 5 lidí, kteří si nejrychleji koupili lístek, vyhráli před začátkem zápasu možnost posedět si ve VIP zóně a sledovat hráče. A ano, mě a další dvěma kamarádkám se to povedlo! Sice jsme se tam dostaly kvůli zácpě trochu později, ale stihly jsme to. Netušila jsem, jestli máme povolené se s nějakým hráčem vyfotit a tak, když jeden kolem nás procháze jsem prostě šla a zeptala se ho. A fotku můžete vidět tady. Vypadám vedle něj jako skřítek. :D


A teď k výše zmíněnému výletu. Vyjížděli už asi v 6 ráno, abychom se v 7 potkali s ostatními v Denveru. Cesta k dunám trvá přibližně 4 a půl hodiny, ale my jsme se ještě předtím zastavili u jezera Isabell. Jezero bylo ještě zčásti zamrzlé, ale i tak se nám povedlo zachytit nějaké záběry. Dlouho jsme se tam nezdrželi a pokračovali dále. Great Sand Dunes patří k národním parkům v Americe, takže při vstup jsme každý zaplatili asi 3 dolary a dostali mapy. Zaparkovali jsme a šli na výšlap, který zezdola vypadal snažší než ve skutečnosti byl. Museli jsme přebrodit menší říčky a pak už jsme mazali nahoru. Byl to opravdu záhul, tím spíš, že vám nohy celou dobu sklouzávají po písku dolů, ale za necelou hodinku se nám povedlo vyškrábat až úplně nahoru a pokochat se neskutečným výhledem. Četla jsem, že cesta na nejvyšší dunu trvá až 5 hodin! Takže na té jsme určitě nebyli. Ale i tak jsem byla na sebe pyšná, že jsem to zvládla, haha. Dolů už se nám šlo/běželo dobře. Někteří návštěvníci si nahoru vynesli různé boby a podobně, takže to pak sjížděli.
Poslední zastávkou bylo Colorado Gaters což je menší farma s krokodýli a dalšími zvířaty. Pro začátek jsme narazili na suchozemskou želvu, kterou jsem se snažila zvednout a nějak se nepovedlo. Byla těžší než jsem předpokládala. Chudák. :D Pak jsme si každý mohli podržet krokodýla a udělat s ním nějaké fotky. Za odvahu nám dali certifikát, který nám ten krokodýl skousl zubama, aby tam zbyly ty jeho otisky. :D Mají tam dohromady více než 300 aligátorů, ale byli snad něčím nadopovaní, protože se skoro ani nehli. Pak tam měli hady, páva, pštrosy, který se objevil těsně u našich hlav. Vypadal úplně jak ten z Hele vole, kde mám káru. :D Raději jsem vycouvala než aby se mi stalo něco podobného. Netvářil se moc přátelsky. :D Cestou zpátky jsme se zastavili ještě na večeři v mexické restauraci a pak už se ubírali zase směr domov.Jinak pokud by jste chtěli sledovat další fotky z mých cest po Americe, tak mě najdete na instagramu - deniska258.

San Diego

10. dubna 2015 v 16:22
Už to jsou 3 týdny, co jsem odlétala na víkend do San Diega v Californii. Jelikož jsem nesehnala parťáka, který byl letěl se mnou z Colorada, tak jsem se alespoň domluvila s Pájou, která tam žije, že se v sobotu sejdeme a ukáže mi místní turistické atrakce. Možná už jsme to tady zmiňovala dříve, ale tehdy, když jsem jela s holkama road trip po západě, tak jsem tohle místo navštívit nestihla a proto jsem se vrátila teď.

Přiletěla jsem k večeru, takže jsem se jen stihla ubytovat v hostelu a zalehnout. Vlastně předtím jsem se ještě musela s prominutím srát s esejema do školy, ale o tom až příště. Kdyby jste náhodou někdo potřeboval tip na hostel, tak se klidně ozvěte. Tenhle bylo opravdu cool! Tady je pár fotek.V sobotu ráno jsem došla Páje naproti na zastávku. Utíkaly jsme pro rychlý kafe a pak hned zpátky na tramvaj, kterou jsme se dostaly do Balboa Parku. Jsou tam takové malé domky a každý z nich je určen nějakému státu ve světě. Šly jsme se podívat do česko-slovenského, který vypadal, že je snad jako jediný otevřený i v sobotu. Měli tam tradiční kroje, mapy, dřevěné dekorace, vánoční ozdoby apod. V některých místech parku to zase vypadá jako v džungli. Kolem vás jsou všude palmy a vy se jen tak uprostřed procházíte po mostě. Dále je tam botanická zahrada, čínská zahrada a mnoho dalšího. Hlavně se mi líbila zdejší architektura. Opravdu krásné místo pro odpočinek. Dokonce jsem si tam nechala namalovat svůj portrét. Jeden už mám z New Yorku.


Poté následovala městská část Little Italy, která byla kousek od mého hostelu. Pokud zavítáte do San Diega, tak by jste tohle místo určitě neměli vynechat. Daly jsme si tam pravý italský oběd. Sice trošku dražší, ale vynikající! Pak jsme se doslova odkutálely k přístavu, kde jsme si zaplatily vstup do námořního muzea. Zahrnuje to prohlídku jednu z nějvětších sbírek historických námořních lodí v Americe. Můžete se tam procházet, jak se vám zachce a zakončit to třeba prohlídkou ponorky, která je hned vedle. Upřímně, ponorky nejsou mé nejoblíbenější. Už dříve jsem v jedné byla a to v Connecticutu. Na mě je tam opravdu málo místa a kdyby mě tam někdo snad zavřel, tak umřu na panický záchvat klaustrofobie. Ale pokud je ta příležitost, tak tam stejně vždycky vlezu. :D
Odtamtud jsme se prošly kolem přístavu až do Seaport Village. Kousek odtud jsme se stavily v hotelu, kde jsme vyjely tuším do 25. patra a dostalo se nám neuvěřitelného výhledu na San Diego. Pak jsem nakoupila pár suvenýrů a po cestě jsem viděla chlápka obklopeného papoušky. Lidé mu vždy dali pár dolarů a on jim posadil papouška na rameno, aby se s ním mohli vyfotit. Takže jsem do toho šla taky. Na rameno mi dal toho největšího, kterého tam měl a Pája mi udělala fotku. :) V blízkosti je také známá líbající se dvojice a další atrakce. Při západu slunce jsme se zastavily ještě na jedné vyhlídce, kde nás až moc ochotně chtěl vyfotit nějaký chlap. Jsem čekala, že mi s tím telefonem zdrhne. :D Pacific Beach už jsme bohužel nestíhaly, takže jsme došly pěšky do nedalekého downtownu. Snad hodinu jsme tam chodily vyhladovělý a hledaly, kde bysme si daly večeři. Pokud mám hlad, tak se mnou opravdu není řeč. :D S Pájou jsem se už poté musela rozloučit a mazala jsem zpátky na hostel.


V neděli mě čekalo splnění dalšího snu z mého Wish Listu, který mám zveřejněný i tady na blogu - SeaWorld! Během týdne jsem si koupila vstupenku, která mě sice stála docela dost peněz, ale jsem ráda, že jsem tam byla. Zážitek opravdu k nezaplacení. Viděla jsem show s delfíny, s kosatkami a taky s tuleni. Doufám, že se tomu říká v češtině tuleň, nejsem si úplně jistá. :D Opravdu mi to vzalo dech a při show s delfíny mi až tekly slzy. To se nedá popsat slovy, jak úžasné to bylo. Také tam mají lední medvědy, velryby, žraloky, želvy a další zvířata. Hlavně jsem si do té doby myslela, že ty zvířata jsou tam doslova pro zábavu lidem, ale většina z nich je zachráněna a po uzdravení putují zpátky do volné přírody. Tenhle zážitek určitě doporučuju, Byl to jako návrat do dětství. Jelikož jsem tam strávila více než 6 hodin a to jsem si myslela, že 3-4 hodiny budou stačit, tak jsem se rovnou odebrala na hostel a následně na letiště.


Byl to nezapomeutelný víkend a ještě jednou děkuju mé sobotní průvodkyni, protože bez ní by to nebylo ono! Doufám, že se vám fotky budou líbit! :)