Lake Isabell, Great Sand Dunes and Colorado Gaters

20. dubna 2015 v 4:03
Předtím než se rozepíšu o našem nedávném výletu na jih Colorada, tak se zmíním o au pair meeting, který se konal ještě koncem března a to byl basketbal. Asi prvních 5 lidí, kteří si nejrychleji koupili lístek, vyhráli před začátkem zápasu možnost posedět si ve VIP zóně a sledovat hráče. A ano, mě a další dvěma kamarádkám se to povedlo! Sice jsme se tam dostaly kvůli zácpě trochu později, ale stihly jsme to. Netušila jsem, jestli máme povolené se s nějakým hráčem vyfotit a tak, když jeden kolem nás procháze jsem prostě šla a zeptala se ho. A fotku můžete vidět tady. Vypadám vedle něj jako skřítek. :D


A teď k výše zmíněnému výletu. Vyjížděli už asi v 6 ráno, abychom se v 7 potkali s ostatními v Denveru. Cesta k dunám trvá přibližně 4 a půl hodiny, ale my jsme se ještě předtím zastavili u jezera Isabell. Jezero bylo ještě zčásti zamrzlé, ale i tak se nám povedlo zachytit nějaké záběry. Dlouho jsme se tam nezdrželi a pokračovali dále. Great Sand Dunes patří k národním parkům v Americe, takže při vstup jsme každý zaplatili asi 3 dolary a dostali mapy. Zaparkovali jsme a šli na výšlap, který zezdola vypadal snažší než ve skutečnosti byl. Museli jsme přebrodit menší říčky a pak už jsme mazali nahoru. Byl to opravdu záhul, tím spíš, že vám nohy celou dobu sklouzávají po písku dolů, ale za necelou hodinku se nám povedlo vyškrábat až úplně nahoru a pokochat se neskutečným výhledem. Četla jsem, že cesta na nejvyšší dunu trvá až 5 hodin! Takže na té jsme určitě nebyli. Ale i tak jsem byla na sebe pyšná, že jsem to zvládla, haha. Dolů už se nám šlo/běželo dobře. Někteří návštěvníci si nahoru vynesli různé boby a podobně, takže to pak sjížděli.
Poslední zastávkou bylo Colorado Gaters což je menší farma s krokodýli a dalšími zvířaty. Pro začátek jsme narazili na suchozemskou želvu, kterou jsem se snažila zvednout a nějak se nepovedlo. Byla těžší než jsem předpokládala. Chudák. :D Pak jsme si každý mohli podržet krokodýla a udělat s ním nějaké fotky. Za odvahu nám dali certifikát, který nám ten krokodýl skousl zubama, aby tam zbyly ty jeho otisky. :D Mají tam dohromady více než 300 aligátorů, ale byli snad něčím nadopovaní, protože se skoro ani nehli. Pak tam měli hady, páva, pštrosy, který se objevil těsně u našich hlav. Vypadal úplně jak ten z Hele vole, kde mám káru. :D Raději jsem vycouvala než aby se mi stalo něco podobného. Netvářil se moc přátelsky. :D Cestou zpátky jsme se zastavili ještě na večeři v mexické restauraci a pak už se ubírali zase směr domov.Jinak pokud by jste chtěli sledovat další fotky z mých cest po Americe, tak mě najdete na instagramu - deniska258.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama