Arches NP a Canyonlands NP, Utah

30. května 2015 v 3:45
Na tento víkend jsem se těšila už nějaký ten měsíc. Plánovali jsme to hrozně dlouho, protože měla přiletět Maky z New Yorku. Teda původní plán byl Yellowstonský národní park ve Wyoming. Určitě všichni znáte, že jakmile něco plánujete, tak se to většinou doslova posere. Kuba, který jako jediný mohl vzít auto na takovou dálku, tak tomu se to auto během týdne pokazilo a rodina mu ho zakázala vzít. Počasí v parku se taky nezdálo, že nám bude přát a jakmile jsme zjistili, že tam bude i sněžit, rozhodli jsme se pro změnu plánu. Na té jsme se sice dohodli všichni čtyři, ale náhradní plán už se všem nezdál. Nebudu zacházet do podrobností, ale někteří lidé prostě umí překvapit a ne zrovna příjemně.

Já a Maky jsme každopádně na zadku doma sedět nechtěly, takže jsem ji v pátek v noci vyzvedla na letišti a zůstaly jsme u nás přes noc. Ráno jsme v Boulder půjčily auto a v poledne vyjely směr Utah. Myslím, že i ve dvou jsme se měly víc než fajn a byla sranda celou cestu. :) Udělaly jsme si několik zastávek než jsme asi o půl 7 večer přijely do Arches National Park. Jen jsme to rychle omrkly, kam se další den půjdeme podívat a jely jsme hledat ubytování v městečku Moab, které leží hned vedle. Bohužel jsme měly smůlu všude, kde jsme přišly. Beznadějně vyprodáno. Když tedy nepočítám pokoj, který nám nabídli za "krásných" 1.200 dolarů! Na to my, chudý au pairs jaksi nemáme. :D Zastavily jsme se na pozdní večeři v Diner a poté si to štrádovaly do Canyonlands National Park, kde jsme se rozhodly, že přespíme v autě. Na první cestě, kde jsme asi 20 minut doslova skákaly krokem - podotýkám, že z levé strany byla skála a z pravé velké nic, jsme se dostaly k docela velké díře v cestě, která byla plná vody a nechtěly jsme riskovat, že se v 11 v noci sekneme někde uprostřed ničeho a ještě s vypůjčeným autem. Asi na nás byl vtipný pohled. Dvě holky, co zkoumají z auta velkou kaluž před sebou. :D Takže jsme to otočily, vrátily se zpět do Moab a našly už normální cestu, která nás dovedla do Canyonlands. Oblékly jsme si všechno, co jsme měly a šly spát. Teda spíš bdít, spát se mi podařilo až nad ránem.

Když jsme se vyštrachaly z auta a zjistily, že jsme spaly vedle visitor center, tak jsme si tam hned skočily pro mapy a jely si objet park. Počasí nám vyšlo perfektně. Zastavily jsme na pár zastávkách, kde jsme vždy mohly zaparkovat a podívat se na ceduli, jak dlouhá je procházka či hike. Aby jste se neztratili, tak by jste vždy měli minout naskládané kameny na sobě. Podle nich víte, že jdete správně. Zabloudit by tam byl docela problém.. Lozily jsme po žebříku, pod skálou byl udělaný názorný příbytek a my si mohly představit, jak tam kdysi žili Indiáni. Fotila jsem kde co, jen baterka na telefonu vždy začala brzo stávkovat.
Asi kolem poledne jsme se už přesouvaly do Arches. Po cestě jsme se ještě zastavily na jednom docela cool místě, které bylo vytvořeno ve skalách. Těžko to popisovat, tak se sami podívejte. :)


Co jsem našla na internetu, tak v Arches se nachází přes 2.000 pískovcových oblouků a nejznámější z nich je Delicate Arch. Naší první zastávkou byla Devil's Garden (Ďáblova zahrada), která se nachází až na samém konci. Hike byl suprový! Doslova a do písmene lozíte po skalách a nám se ani nechtělo věřit, že tamtudy opravdu vede stezka. Bylo to teda na vlastní nebezpečí a člověk si musí dát sakra majzla, aby někde nesletěl. Na samém vrcholu jsme vytáhly českou vlajku a jako správní vlastenci udělali pár fotek. :) Maky sebou měla ještě parťáka na cesty a to Miniona (kdo neví, tak je to plyšák z filmu). Chudák už to s náma asi nemohl vydržet, protože při jedné takové společné fotce zafoukal trochu vítr a Minion si to skočil dolů ze skály. :D Ale tak zachránily jsme ho a i přes ten pád mu zůstál ten blbý úsměv na ksichtu, haha. Poté už jsme ho raději hodily na zadní sedačky a nikam netahaly. Druhá zastávka byl už zmíněný Delicate Arch. Tady ten hike byl trochu delší, ale to co nás čekalo na konci, opravdu stálo za to! Seděly jsme jen prostě na skále a sledovaly tu nádheru v slunci. Hodně lidí teprve přicházelo se skládacíma židlema, aby to mohli sledovat při západu.


Rodinka mi prodloužila víkend a tak jsme rozmýšlely, že bychom se mohly ráno zastavit ještě někde v Coloradu, ale počasí tady zrovna nebylo nejlepší a tak jsme si daly zase večeři v Moab a v 10 večer vyrazily zpátky. Do postele jsme se dostaly asi ve 4 ráno, ale lepší než spát v autě. :D

Tak to zhruba k tomu, co se dělo o víkendu před 2 týdny. Suvenýry jsme opět hodila do krabice pod postelí, jak jinak. :D Snad bych už je mohla vytáhnout a nafotit, co všechno jsem nashromáždila. Hlavně ty desítky pohledů a přívěsků. Jelikož mám teď konečně víc času, tak se brzo vrhnu na článěk o minulém víkendu, který jsem strávila v Las Vegas a okolí. Máte se na co těšit! Zdravím z Colorada. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama