Las Vegas, Grand Canyon and Death Valley. Podruhé..

17. června 2015 v 6:28
Tento článek už mám nějakou dobu napsaný, ale nějak stále nebyl čas do něj přidat fotky. Dneska už jsem si řekla, že už to musím konečně dokončit, tak je to tady.

Jak jsem se zmínila v minulém článku, tak předposlední květnový víkend jsem strávila ve Vegas a okolí. Přiletěla jsem v pátek asi po 10 večerní na letiště, kde mě autem nabrala Maky s Chrisem a dvě holky z Polska. Jeli jsme si projet noční Las Vegas Strip což je hlavní ulice, kde najdete všechny hotely, kasína, turistické atrakce a nespočet lidí. Zastavili jsme se i jednoho kostelíku, kde se můžete nechat oddat - pod těma si představím jedině Pařba ve Vegas nebo Mejdan v Las Vegas. :D Byl ale zavřený, takže nevím, jak to chodí ve skutečnosti a jestli je to opravdu jako z těch filmů, haha.


Spaní jsme měli zajištění u kluků na gaučích, kteří tam bydlí. Na zahradě měli bazén s vířivkou, takže bylo jasné, jak první noc strávíme. Navíc jsme v sobotu brzo ráno museli vstávat, protože jsme vyráželi do Grand Canyon. Jelikož jsme jeli přímo kolem slavné Route 66, tak jsme museli zastavit a nafotit tisíce fotek.

Když jsem byla loni v srpnu v Grand Canyon, tak jsme vychytaly s holkama šílený slejvák s kroupama nebo spíš s kusy ledu. :D Takže jsem tentokrát doufala, že ho na podruhé uvidím ve slunečním svitu. Marně. :D Sice nepršelo tolik, jako minule, ale pršelo.. Až při odjezdu jsem viděla kousek slunce. Pokud tam jedete, tak na to počasí musíte mít fakt štěstí, obzvlášť pokud to máte naplánováno na určitý den jako my. I přesto si ale nestěžuju a byla to opět nádhera stát na vrchoku kaňónu a pozorovat to všechno.
Po cestě zpět jsme se ještě zastavili v městečku Williams a Seligman, kde už jsem také byla loni. Už se pomalu stmívalo, takže jsme to museli vzít trochu rychleji. V podstatě jsme strávili nejvíc hodin v autě ten den a když jsme v 11 večer vysazovali holky na autobusáku, jelikož pokračovaly do San Diega, tak jsme na nějakou párty moc nevypadali. :D Ale museli jsme zapít narozeniny Maky, které měla v pátek. Zařídila jsem nám vstup do jednoho z vyhlášených klubů, ale časově jsme to moc nestíhaly a ven se dostali asi až v 1 v noci. Dali jsme si alespoň drink, ale bylo to takové všelijaké. Holt pokud chcete pařit v noci ve Vegas, tak se musíte celý den válet u bazénu a ne jezdit do Grand Canyon. :D
V neděli ráno jsme se tentokrát vydali na opačnou stranu od Vegas a to bylo Death Valley National Park. Na našem loňském road tripu to byla jedna z našich zastávek, ale po noci strávené ve Vegas jsem spala v autě a v Death Valley vylezla jen na fotku. :D Navíc jsme tam tehdy byli v poledne při úžasných 104F nebo-li 40 stupních Celsia. Teď v květnu to nebylo tolik, ale i přesto jsme se pekli. Udělali jsme tam 3 zastávky a jedna z nich byla Badwater Basin, což je nejniže položený bod Severní Ameriky. Na internetu jsem našla, že se nachází 86 metrů pod mořem. Jsem ráda, že na podruhé jsem už něco z tohoto parku viděla. I přestože jsem už tady viděla krásnější místa, tak ta zastávka v Death Valey za to stojí. Ovšem pokud tam zrovna není 50 stupňů a vy se neuškvaříte přímo na slunci.


Odtamtud už jsme jeli rovnou na letiště ve Vegas, jelikož jsem letěla zpátky do Denveru a oni pokračovali dále na západ. S Maky jsme se nemohly ani za nic rozloučit. Když jsme se loučily v New Yorku, tak jsme věděly, že se setkáme znovu na americké půdě. Teď už je zpátky v Česku po 2 letech a mě to také čeká za pár měsíců.. Když se podívám na články na blogu před 2 lety, tak touhle dobou jsem byla v matching a já si přesně pamatuju, jaké to byly nervy.

Tak to by bylo pro dnešek všechno. Poctivě odpočítávám dny do dovolené a nemůžu se dočkat až budu sedět v letadle směr Florida! Ozvu se ještě těsně před odletem. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama