Miami, Everglades National Park and Key West

11. července 2015 v 22:51
Tak první článek z dovolené je tady! Na dalších akorát pracuju. Musím to opět rozdělit, jinak bych vás totiž unudila jedním a stoprocentně tím nejdelším. :)

Vrátím se tedy k předminulému čtvrtku, kdy jsem s Kubou odlétala z Colorada na Floridu. Kubovi se bohužel dovolená docela zkomplikovala, když mu před pár týdny někdo ukradnul v Kalifornii pas s vízem a dalšími věcmi. Dopadlo to tak, že jsem musela zavolat společnosti Carnival a zrušit jeho rezervaci, jelikož jsme místo něj nikoho nesehnali. Prostě smůla..

V den odletu jsem ještě vyzvedávala svého HD, Michaela na letišti, takže jsem už nestihla nabrat Kubu v Goldenu. Přijel tedy ke mně a Michael nás oba odvezl na zastávku, která je hned pod kopcem. Rozloučili jsme, když po pár sekundách mě ještě zavolal zpátky a dával mi menší příspěvěk na dovolenou, víc než 50 dolarů a ať si to užiju. Tak to bylo fakt hezký až jsem tomu nemohla uvěřit. :) Na letišti jsme si vytiskli letenku, odbavili kufry a odebrali se ke gatu. Letěli jsme s Frontier a měli jsme menší problém se sedadly. Původně jsme si je koupili vedle sebe a při check-in jsme zjistili, že sedíme každý jinde a někdo ze společnosti nám je prostě přehodil. Když jsme se na přepážce ptali, jak je to možné, tak odpovědi "Nevím" jsme se opravdu museli začít smát. Asi koukali co po nich chceme, když oni jsou jen levná nízkonákladová společnost. Jak jsme později zjistili, tak jsme nebyli sami komu změnili čísla sedadel. Ale taková maličkost nám právě začínající dovolenou rozhodně nepokazila.


Byl to noční let, takže už kolem 5 ráno jsme přistávali na letišti v Miami. Měli jsme asi 4 hodiny než přiletěla Lenka z Atlanty, která s náma strávila víkend na Floridě. Kupodivu nám ten čas docela utekl. Hlavně jsme do té doby ještě nebyli venku, takže když jsme v 9 ráno vystrčili nos z letiště, tak nás to vedro přímo šlahlo. Připadala jsem si jako na Sahaře. Všichni tři jsme pak jeli do půjčovny aut a během pár minut jsme dostali červenou Toyotu Yarris. Byla malinká, ale nám stačila. Při první návštěvě Miami jsem neměla tu čest řídit tam auto a musím říct, že ty necelé 2 dny mi bohatě stačily. Nevím, jestli těm Američanům tam leze to teplo na mozek, ale jak jinak vysvětlit, že tam všichni jezdí jako naprostí idioti! Něco jako dát blinkr je pro ně asi hodně vzdálený pojem a že by se docela hodilo, aby je používali a obzvlášť, když řídíte na 6-proudové dálnici. Dostat se kolikrát z jedné strany na druhou vydalo na pořádnou dávku nervů, ale zmákla jsem to levou zadní. :) Z půjčovny jsme jeli rovnou do Miami International Hostel na Miami Beach. Ubytovali jsme se v pokoji, kde bylo snad 18763 stupňů a vyrazili do Everglades National Park.


Cesta trvala asi 2 hodinky a chytli jsme takový slejvák, že jsem neviděla ani metr před sebe. Docela sranda, ale "Majamčani" v tu chvíli začali jezdit jako lidé a ne jako hovada. Jen co jsme se zastavili u kamenu s uvítacím nápisem, tak už nás začaly štípat nějaké mrchy. :D Naše cesta pak hned vedla do visitor center pro suvenýry a repelent! Vzali jsme si mapu a jeli na nejbližší zastávku v parku, kde vedou stezky kolem bažin a krokodýli či aligátoři na vás koukají zpoza hladiny. Pro efekt či co tam měli i jednoho mrtvého ve vodě. Ten šílený smrad si neumíte představit. Nevím, jestli se tím snaží otrávit lidi nebo z jakého důvodu tam je. :D Všude kolem nás taky chodily nějaké barevné potvory. Řekla bych, že je to přerostlé saranče. Dokonce jsme tam narazily na pár z Česka. Udělali jsme pak ještě jednu zastávku, kde jsme strávili snad 10 minut, protože tam nebylo nic kromě lodí. Počasí nám vycházelo víc než dobře. Kdykoliv pršelo, tak jsme jeli v autě a když jsme byli venku, tak bylo vedro k padnutí, haha. Myslela jsem, že si aspoň podržím živého krokodýla, ale vypadá to, že tohle je jen součást tour pokud ji vezmete z Miami. Ale tak já už jsem jednoho měla v rukách v Coloradu.


Nikdo z nás toho moc nenaspal, jelikož jsme přes noc cestovali a tak jsme se vydali na cestu zpátky. Na hostelu jsme si dali večeři a pro informaci, kdyby se tam někdo chystal, tak jsou tam snídaně, obědy i večeře zdarma což je myslím výhoda i přestože jsme tam moc času nestrávili. Není to nic extra, ale lepší něco než nic. Při večeři jsme potkali další Češku, co cestovala sama po státech. Nechápu, že mě to ještě překvapuje, když na mě někdo z ničeho nic promluví česky, ale vždycky mám prostě ten zásek. :D Večer jsme se jen prošli po pláži a hlavní ulici na Miami Beach, kde jsem si dala nejlepší malinovou zmrzlinu od Haagen-Dazs... Mňamka!

V sobotu ráno jsme hned po snídani vyrazili na 4-hodinovou cestu na Key West. Po cestě je aspoň hodně na co koukat kolem, ale i tak mě to už ke konci nebavilo. Tím spíš, že jsme všichni tři byli hladoví a kdo mě zná, tak ví, že jakmile mám hlad, tak se mnou není řeč. Nevadí mi ani tolik nevyspat se než mít šílený hlad. :D Auto jsem zaparkovala v nějaké ulici zdarma a jasně, že jsme si pak nepamatovali kde, haha. Šli jsme si vystát řadu na fotku, kde se nachází nejjižnější bod Ameriky a je to už jen pouhých 90 mílí od Kuby. Jasně, že hned za náma stáli opět Češi, tak jsme se s nima dali do řeči. Jak je vidět jsme opravdu všude. :)Pak už jsme zapadli do restaurace a dala jsem si opravdu vynikající hamnurger s hranolkama. Není to nic, co bych jedla pořád, ale jednou za čas si na tom pochutnám. Trošku jsme si to tam prošli, ale v tom šíleném vedru, kdy z vás pot jen teče jsme se už těšili na pláž a zchlazení ve vodě. Joo, největší omyl! V červnu už je tam totiž voda teplá jak čaj, takže klimatizované auto je v tomhle jedinou výhrou. Pláž je tam ale krásná, jen jsme to tam teda moc dlouho nevydrželi. Navíc jsme ten večer museli vrátit auto a tak bylo na čase vyrazit. Když jsme se blížili k Miami, tak mě naprosto uchvátilo zrovna zapadající slunce. Opravdu nádhera! Myslím, že krásnější jsem ještě neviděla.Na Miami Beach jsme si dali večeři a drink, na párty jsme už nějak neměli kapacitu. V tomhle je to jako ve Vegas. Musíte půlku dne prospat a válet se celý den na pláži nebo u bazénu, aby jste večer mohli vyrazit ven. Netvrdím, že to tak má každý, ale my po celodenním výletování toho měli dost. Byli jsme spokojení i s noční procházkou po pláži.


Joo a konečně přišla neděle a s ní i odplutí do Karibiku! Simča přiletěla v noci z Minnesoty a ráno jsme se potkaly na Miami Beach. Tentokrát už jsme se i zchladili po vařící vodě na Key West. :D Rozloučily jsme se s Lenkou a bohužel teda i s Kubou. K lodi jsme si objednaly Uber. Kdo neví, tak je to na způsob taxíku, ale vyjde to levněji. Až na to, že náš řidič nemluvil anglicky a byl lehce zmaten ze své GPS a my ještě víc zmatenější z něj, takže jsme si cestu k lodi daly na třikrát. :D


Jaké byly naše první dojmy, pondělní den na moři a první zastávka v Karibiku se dozvíte příště! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barbora Barbora | Web | 13. července 2015 v 12:32 | Reagovat

Jáááá taaak strašněě moooc zááávidííím! :D
Ty fotky a taak :)
Škoda že jste nestihli tu párty :D Protože říkat, že jse pařili v Miami? :D

Užívejte!

Tvá B.

2 Denisa Denisa | E-mail | 14. července 2015 v 1:12 | Reagovat

[1]: Ahoj. Děkuju moc za komentář! Věř mi, že párty v NYC jsou nejlepší. Ty nemají chybu. :D Ale třeba jednou se dočkám i v Miami, haha. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama