Cruise – rady, tipy, postřehy..

11. srpna 2015 v 23:15
Na tohle téma mi přišlo spoustu dotazů, tak jsem se rozhodla pokusit se to nějak shrnout a podělit se s vámi o pár poznatků z mých dovolených strávených na lodi. Konkrétně se chci zaměřit na společnost Carnival, se kterou jsem plula už dvakrát. Určitě na něco zapomenu, takže mi klidně napište do komentářů, co vás zajímá. :)

LODNÍ SPOLEČNOST
V tomhle případě jsem dala na rady kamarádů, kteří už měli cruise za sebou a rozhodla jsem se pro Carnival. Je to jedna nejznámějších lodních společností, tak jako třeba Norwegian či Royal Caribbean. Na mě osobně také udělaly dojem webové stránky Carnivalu, které mi přijdou přehledné a zaujaly mě na první pohled.

DESTINACE
Každý má nějakou tu svou vysněnou destinaci. U Carnivalu máte na výběr ať už Bahamy, Karibik, Havaj, Bermudy, Aljašku a další zajímavá místa. Já si poprvé vybrala Bahamy, které zahrnovaly 3 zastávky a to Grand Turk, Half Moon Cay a Nassau. Letos jsem chtěla pro změnu do Karibiku a rovněž jsme zastavovali třikrát. Na Jamajce, Kajmanských ostrovech a v Mexiku. Každé místo má něco do sebe, něco co vás zaujme. Mé nejoblíbenější je určitě Half Moon Cay, to je prostě ráj na zemi. Jamajka byla pro změnu životní zkušenost a zanechalo to ve mě spustu pocitů.

ROČNÍ OBDOBÍ
Chladnější měsíce mi přijdou jako nejlepší volba. Tím spíš, pokud nebydlíte v místě, kde je celoročně alespoň 25 stupňů a pokud nejste zvyklí na větší horko. Člověk nemusí mít obavy, že na Bahamách či v Karibiku by v zimě byla zima. :) V létě se naopak můžou vyskytnout hurikány a v takovém Mexiku se sice teploty pohybují na třicítce, ale s více než 80% vlhkostí s čímž je potřeba počítat. Za sebe můžu říct, že zimní měsíce jsou ideální.

POČET DNÍ
Můžete se plavit jen pouhé 2 dny, ale také 10 a více dní. Podle mě je ideálních 6 - 9 dní na lodi, ale toť můj názor. Poprvé jsem byla na 5-denní a podruhé na 6-denní plavbě. Nikdy mi to časově nevyšlo na více dní a věřte mi, že ty dny tam letí jako nic. Než se pořádně rozkoukáte, tak už jste zase zpátky tam, odkud jste vypluli. Za mě určitě čím víc dní, tím líp.

MÍSTO ODPLUTÍ
Miami, New York, Los Angeles, New Orleans, Puerto Rico a další. U mě pokaždé padla volba na Floridu a i většina mých kamarádů zvolila stejně. Miami port je také jeden ze dvou, který se nachází nejblíž k bahamským a karibským destinacím.

CENA PLAVBY
Četla jsem mnoho recenzí na internetu a samozřejmě, že každý je jiného názoru. Pepa vám řekne, že je je lepší s koupi dovolené počkat a Lojza vám bude tvrdit, ať berete hned, jakmile najdete tu správnou. Z mé zkušenosti je určitě lepší kupovat čím dřív, tím líp! Věřte mi, učetříte si hodně nervů. V opačném případě budete neustále přilepení na stránkách Carnivalu a kontrolovat cenové rozpětí. Jak jsem si ověřila, tak pár týdnů před plavbou se ceny vyhoupnou nahoru tudíž vy zaplatítei dvakrát tolik, kolik to bylo předtím. Takže určitě na nic nečekat.

VOLBA POKOJE
Věřte mi, ten pokoj je opravdu jen na spaní a sprchu. Netřeba připlácet za okna, balkón či zlaté prase na podnose. První pobyt jsem strávila v typu Interior což je ten nejlevnější pokoj a připadala jsem si jako v pohádce. Na pohodlnější posteli jsem snad ještě nespala. Letošní dovolenou jsme strávila v pokoji zvaném Ocean View, takže okno bylo to jediné co jsme tam měli navíc. Stejně z něj jen vidíte plno vody, nic víc.

VĚKOVÉ OMEZENÍ
Dost lidí bylo překvapených, že pokud jim ještě nebylo 21 let, tak sebou musí mít někoho staršího 25 let. I já měla u tohoto bodu problém při obou dovolených. Ačkoliv mi už bylo tou dobou 21 let, systém mě i přesto nepustil dál dokud jsem tam nepřidala svou kamarádku, která byla o rok starší. Takže jsem to tehdy zaplatila za nás obě. Pokud bych ale zavolala Carnival, že mám problém, vyřešili by to určitě po telefonu. Letos jsme byli tři ve věku 20, 22 a 24 let, takže opět jsme nemohli udělat online rerzervaci kvůli věku. Takže jsem zavolala společnosti a vysvětlila, že v době plavby budeme všichni tři plnoletí a rezervace byla na světě.

POJIŠTĚNÍ
U Carnivalu máte možnost udělat si během rezervace pojištění na loď. Nemám s tím bohužel žádnou zkušenost a ani si nepamatuju, za kolik mi ho paní nabízela. Tohle si musí každý sám promyslet. Přece jen moje pojištění od agentury se vztahuje pouze na Spojené Státy, nikoliv na bahamské a karibské ostrovy.

SAIL & SIGN CARD
Karta, kterou dostanete před nástupem na loď. Je na ní uvedeno vaše jméno, název lodi, datum začátku plavby, čas a místo večeře, číslo stolu a další údaje. Díky této kartě se dostanete na svůj pokoj, na loď či zpátky anebo si zaplatíte drink. V případě, že si kartu zapomenete či zabouchnete v pokoji (jako my :D), tak vám na Guest Service vydají novou.

ONBOARD CREDIT
Během online rerervace se zároveň registrujete na stránkách Carnivalu, kde najdete všechny informace o nadcházející plavbě. Později tam i děláte check-in, tisknete potřebné dokumenty apod. Co chci poznamenat u tohoto bodu je, že si musíte vybrat, zda budete veškerou útratu platit kartou nebo v hotovosti. Při placení kartou jste povinni vložit depozit podle délky vaší plavby. Pokud strávíte na lodi 5 a méně dní, musíte vložit alespoň 100 USD a pokud jedete na 6 a více dní, tak to dělá 200 USD. Peníze vám automaticky vrátí na váš účet pár dnů po skončení plavby. Pokud se rozhodnete platit v hotovosti, tak minimální vklad je pouhých 10 USD což mi oproti placení kartou přijde jako velká výhoda. Při nástupu na loď dáte peníze na přepážce, přičemž oni vám vydají Sail & Sign Card už s penězi na této kartě. Na kartu si kdykoliv během plavby můžete vložit více peněz. Co neutratíte vám později přijde šekem domů.

TIPY
Strhávají se automaticky z vaší Sail & Sign Card pokud se rozhodnete vložit na kartu hotovost. Dělá to 12 USD za jeden den. Jen aby jste věděli kam tyhle peníze jdou, tak 3.90 USD je pro lidi, kteří vám uklízejí pokoj. 6.10 USD pro ty, kteří vás obsluhují a 2.00 USD pro ostatní zaměstnance jako organizátory, baviče apod.

EXKURZE, VÝLETY A DALŠÍ AKTIVITY
Můžete si je koupit už předem skrz váš online účet nebo až na lodi. Upřímně, ceny jsou hodně nasazené a na ostrovech se ty exkurze dají koupit o dost levněji. Jen vám to zabere trochu času než najdete to, co chcete a za přijatelnou cenu. Pokud si je koupíte u Carnivalu, tak se o nic víc nemusíte starat. Jakmile vyjdete z lodi, hned se vás někdo ujme. Při první plavbě jsem si koupila plavání s delfíny a kajaky. U těch delfínů musím poznamenat, že bylo zakázáno používat vlastní foťák. Jejich fotograf nás nafotil a vzápětí jsem si mohla koupit CD s fotkama asi kolem stovky dolarů což bylo dost. Většinu fotek najdete na lodi, takže doporučuju si je koupit až tam. Dvě nejlepší fotky mě vyšly levněji než celé CD i s těmi zkaženými. Obě exkurze byly ale úžasné, nemůžu nic vytknout. Letos jsem pro změnu nekupovala nic, ale jak na Jamajce, tak i v Mexiku jsme sehnaly exkurze o polovinu ceny levněji než u Carnivalu. Záleží na každém, jak se rozhodne.

JÍDLO A ALKOHOL
V ceně máte snídaně, obědy i večeře. Na lodích vaří fantasticky a najdete tam vše, na co si vzpomenete. Dále máte v ceně nealkoholické pití, zmrzlinu a frozen yogurt. Alkohol se platí na celé lodi, nejsou tam bary, kde by náhodou měli drinky zdarma. Můžete si zakoupit kartu Cruise Cash Bar v hodnotě 25-100 dolarů a z ní v případě čerpat peníze. Pokud si na palubu přinesete vlastní alkohol, tak vám ho vezmou a odevzdají až na konci plavby.

WIFI
Internet na lodi si musíte sami zaplatit. Máte na výběr ze tří možností od 5 do 25 dolarů na den. Já jsem si pokaždé ten týden bez internetu užívala.

Tohle jsou asi ty nejčastější otázky ohledně plavby, které jsem dostala. Pokud vás napadne cokoliv dalšího, můžete mi napsat do zpráv či nechat komentář a já to ráda doplním. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barbora´s news Barbora´s news | Web | 12. srpna 2015 v 11:04 | Reagovat

To je super vědět :) Asi jdu začít šetřit, protože.... prostě to muselo být užasný! :)

2 Denisa Denisa | E-mail | 13. srpna 2015 v 2:21 | Reagovat

[1]: Bylo to úžasný a já jsem ráda, že jsem si tyhle sny mohla splnit! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama