Říjen 2015

2 roky v Americe!

7. října 2015 v 21:31
Už je tomu tak. Dneska jsou to přesně 2 ROKY od doby, kdy jsem přeletěla oceán a vydala se vstříc novému dobrodružství. Kdo by to byl řekl, že to tak rychle uteče. Jako by to bylo teprve včera, kdy jsem odevzdávala svou přihlášku v agentuře, našla rodinu v New Yorku a začala žít novou kapitolu života.

Když se ohlédnu zpátky, tak to bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat. Ani trochu nelituju, že jsem místo Ameriky nešla raději studovat vysokou školu jako většina mých přátel. V žádném případě je neodsuzuju, právě neopak. Mají můj velký obdiv. Každý má jen jiné priority a každý chce dosáhnout v životě něčeho jiného. Pokud stále váháte, zda do toho jít, tak moje odpověď je jednoznačně ANO! Poznáte spostu lidí z celého světa, zdokonalíte se v jazyce, naučíte se spoléhat pouze na sebe, procestujete kus světa a vyzkoušíte si žít na druhé straně Země se vším všudy. První týdny nikdy nejsou lehké, ale jsou to ty chvíle, které nás dělají silnějšími. Nevím jak vy, ale já si připadala naprosto nemožně, když jsem na samém začátku netušila, co mám dělat. Po nějaké době už mi ani nebylo hloupé si zajít do ledničky. :D A nemusí jít ani o Ameriku, ale o jakoukoliv část světa. Cestování, poznávání nových lidí a jejich kultury - TO JE ŠKOLA ŽIVOTA a nikdo mi to nevymluví.

Poznala jsem spoustu lidí a paradoxně i mé dvě nejbližší kamarádky z Česka, za které jsem neuvěřitelně šťastná, že je mám. My holky prostě musíme držet při sobě. :) Procestovala jsem kus Ameriky a i přesto, že jsem neviděla vše, co jsem chtěla, tak vždycky je tu ta možnost vrátit se. Nic není nemožné a zaletět si sem z Evropy také není až takový problém.

Čeká mě poslední měsíc, který si chci užít minimálně jako všechny ty předešlé s lidma, který tady mám nejraději. Čas běží a my bychom si tu přítomnost měli užívat naplno. Ne jen neustále přemýšlet o budoucnosti.

Včera jsem odeslala v krabicích víc než 50 kg věcí.. Řekněte mi, na co já to všechno potřebuju?! Jakmile se budu zase někam stěhovat, tak předpokládám, že většina toho všeho zůstane zase doma. Asi mám nakupovací problém.. tak trochu. :D Těším se až obejmu celou mou rodinu, všechny kamarády a po 5 letech oslavím Vánoce doma. Na druhou stranu se snažím představit, jak budu reagovat na loučení tady, ale nejde to. Co vím, že to nebude o nic snažší než kdykoliv předtím.

To by bylo zatím vše. Mějte krásný zbytek týdne!